برنامه ریزی ایران و عربستان برای توافق پایدار در زمینه حج

0 

به گزارش ­جام جم آنلاین از ­پایگاه اطلاع رسانی حج، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با وزیر حج عربستان سعودی بعدازظهر چهارشنبه در مکه مکرمه دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست حجاج ایرانی در این دیدار که بیش از یک ساعت به طول انجامید، درباره ویژگی‌های حج امسال، میزان موفقیت در تحقق بندهای توافقنامه امضا شده بین دو کشور و لزوم تسریع در نهایی کردن امور مربوط به دو حادثه بزرگ مسجدالحرام و منی در سال ۹۴ مطالبی را بیان کرد و گفت: در سال‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران طرح‌های مختلفی در حوزه آموزش و توجیه حجاج به اجرا در آمده، بیش از هزار جلد کتاب و اثر به چاپ رسیده و در رابطه با مسایل اجرائی نیز بلافاصله پس از موسم حج آسیب شناسی صورت می‌گیرد که ان شاءالله پس از نهایی شدن، کاستی‌ها و پیشنهاد‌ها را به شما منعکس خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، ما حج را کانون وحدت امت اسلامی می‌دانیم و طرح مسایل فرقه‌ای و مذهبی و دامن زدن به اختلافات را خلاف فلسفه حج دانسته و حضور گسترده حجاج ایرانی در نمازهای جمعه و جماعات اهل سنت نیز خود گواه بر این مدعاست.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ادامه داد: هم اکنون که بحمدالله حج به آرامی و خوبی برگزار شد باید بستر را برای انجام یک توافق پایدار و مستمر در زمینه حج و عمره فراهم کنیم و با همکاری‌های مشترک گام‌های بلندی برای موفقیت هرچه بیشتر در آینده برداریم.

در ادامه این دیدار، آقای دکتر محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان سعودی از تلاش‌های صورت گرفته در رابطه با آموزش و توجیه حجاج و اطلاع رسانی بموقع به آنان و اجرای توافق‌های انجام شده تشکر کرد و اظهار داشت: من خود در فرودگاه مدینه از نزدیک شاهد بر روند ورود حجاج ایرانی بودم و با برخی از آن‌ها نیز گفتگو کردم.

وی افزود: بحمدالله با همکاری شما حج به خوبی برگزار شد و ما تمامی تلاش خود را بکار گرفتیم تا امنیت و آرامش تمامی حجاج، از جمله حجاج ایرانی تامین گردد و از اینکه هم اکنون آنان بدون دغدغه خاطر آرام به کشورشان باز می‌گردند بسیار خرسندم.

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه