ماکت پورشه ۹۰۸، معرفی شد

0 

هر کسی در اوقات فراغت به کاری مشغول می‌شود. گروهی از طراحان و مدل‌سازان، پس از دو سال تلاش، نسخه‌ی مدرنی از پورشه ۹۰۸ را با کد کانسپت ۰۴-۹۰۸ طراحی کرده‌اند.

PORSCHE 908-04 CONCEPT

یکی از اعضای این تیم می‌گوید:

هدف ما طراحی خودرویی بود که امروزه مانند آن ساخته نمی‌شود؛ یک خودرو با هدف بازگشت به رانندگی بدون تجهیزات الکترونیکی که یادآور مسابقات اتومبیلرانیِ آن دوران باشد؛ یک خودرو برای طرفداران واقعی خودرو و دنیای اتومبیلرانی.

جعبه‌دنده‌های سکوئنشال و پدال‌های پشت فرمان را فراموش کنید، هیچ چیز مانند دنده دستی قدیمی نمی‌شود. هدف ما طراحی یک خودرو با روح واقعی مکانیکی پورشه است که طرفداران پورشه این روزها از آن محروم هستند.

الن درویزر، مارکوس بلتارو، مارتین پنگ، گیلرمو میگنات و تام ویتلی طراحان کانسپت پورشه ۰۴-۹۰۸ هستند. این گروه به مدت دو سال هر روز پس از برگشتن از کار روزانه، بیش از پنج هزار ساعت وقت گذاشته‌اند تا خودروی رؤیایی خود را طراحی کنند.

مدیر این پروژه، الن درویزر، می‌گوید:

تصمیم طراحی پورشه ۹۰۸ را من گرفت؛ چرا که به نظر من، پورشه با این طراحی منحصربه‌فرد است. تا جایی که من اطلاع دارم، تا بحال هیچکس نسخه‌ی مدرن این خودرو را طراحی نکرده است.به نظر من واقعا این خودرو فراموش شده است. با این کار، یک نماد دوباره متولد می‌شود که برای طرفداران پورشه، حس نوستالژیک دارد.

اما نکته‌ی جالب این است که تیم طراحی، بدون اجازه‌ی پورشه این پروژه را استارت زد. پس از یک سال و نیم پیشرفت در پروژه، یک ایمیل از طرف پورشه دریافت کردند که در آن مدیران پورشه، حمایت خود را از پروژه ۰۴-۹۰۸ اعلام کرده بودند.

در پایان، ویدئویی جالب از نحوه شکل‌گیری کانسپت ۰۴-۹۰۸ را مشاهده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه