احمدی‌ نژاد از شکایت شکات خصوصی تبرئه شد

0 

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سیامک مدیرخراسانی در خصوص پرونده محمود احمدی‌ نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم و درباره احضار او پیش از پایان دولت گفته است: عقیده داشتم و دارم، با تخلفات افراد تا وقتی در رأس قدرت هستند باید برخورد شود. واقعاً با اعتقاد به اینکه باید به تخلفات افراد مسئول در زمان مسئولیت‌شان رسیدگی شود، آقای احمدی‌نژاد را احضار کردم. خودم هم می‌دانستم تبعات دارد و حتماً یک جنجالی به پا می‌شود.

رئیس سابق شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران (شعبه ۶ فعلی) در این گفت‌وگو اضافه کرده که «هیچ تخلفی از ناحیه دادگاه در این پرونده نبود و تمام اقدامات ما قانونی بود. اظهارات شکات و دلایل را گرفته بودیم و بعد از اینکه همه این کارها را کردیم و دیوان عالی کشور اعلام کرد این جرایم عادی رئیس جمهور و در صلاحیت شعبه ۷۶ است، وارد رسیدگی شدیم».

مدیرخراسانی همچنین درباره شکایت‌های مطروحه در این پرونده و این گفته می‌شود برخی شکایت‌ها اصلاً ارتباطی به رئیس جمهور نداشت گفته است: «همه اینها را رد کردیم و برائت دادیم و اصلاً به ایشان ربطی نداشت. شکایت‌هایی که ماند، شکایت‌های اساسی و بامدرک بود. یک مورد مربوط به آسیب دیدن در حین سفر استانی آقای احمدی‌نژاد بود. یک مورد مربوط به کسی بود که گفته بود «طرح کد رهگیری را من دادم و تیم ایشان برداشته است»؛ دلیلی برای این موضوع وجود نداشت، ضمن اینکه بعید است یک رئیس جمهور بیاید برای یک کد رهگیری که نهایتاً ۴۰ هزار تومان است، خودش را به دردسر بیندازد».

وی افزود: «ما همه اینها را رد کردیم. چون اصلاً به ایشان ربطی ندارد، مثلاً یک نفر در کاشان شکایت کرده بود که سخنرانی رئیس جمهور توهین به منزلت مردم کاشان است. خُوب، همه اینها رد شد. شکایت‌هایی ماند که اساس داشت، مثل شکایت مجلس شورای اسلامی».

قاضی سابق پرونده احمدی‌ نژاد افزوده است: «مجلس گفته بود رئیس جمهور در بحث بودجه تشکیل وزارت ورزش و جوانان و پول مترو که مجلس یک میلیارد دلار برای تهران و یک میلیارد دلار برای شهرستان‌ها مصوب کرده بود، در چارچوب قانون حرکت نکرده است».

مدیرخراسانی در پاسخ به این سؤال که بنابراین از مجموع شکایت‌هایی که از آقای احمدی‌نژاد شده بود، فقط شکایت کمیسیون اصل ۹۰ باقی مانده است؟ گفته است:«تقریباً بله و شکایت کمیسیون اصل ۹۰ باقی مانده است».

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه