زن ۱۱۷ ساله جامائیکایی درگذشت+عکس

0 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی هافینگتن پست، «ویولت موس-براون» معروف به «خاله وی» که گفته می شد پیرترین فرد زنده در جهان بود، روز گذشته در سن ۱۱۷ سالگی درگذشت.

خاله وی روزهای پایان عمر خود را به دلیل ضعف ناشی از کهولت سن در بیمارستان شهر سنت جیمز، جامائیکا، سپری کرد. بر اساس گزارش رسانه های محلی، او روز گذشته، ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در بیمارستان درگذشت.

«اندرو هولنس»، نخست وزیر جامائیکا نیز با انتشار عکسی از آخرین دیدارش با خاله وی، پیامی در حساب کاربری توئیتر خود مبنی بر درگذشت او منتشر کرد.

طبق تحقیقات یک گروه ژِرونتولوژی (علم پیری شناسی) که به صورت داوطلبانه پیرترین افراد جهان را شناسایی می کنند، خاله وی پیرترین فرد جهان معرفی شده بود.

با انتشار این خبر در ماه آوریل، هولنس با حضور در محل زندگی وی با اعطای مدال افتخار از او تمجید کرد.

او در دیدار با نخست وزیر جامائیکا گفت: خدا مرا برای یک هدف انتخاب کرده است. هیچ گاه فکر نمی کردم آنقدر عمر داشته باشم ولی اکنون می بینم که ۱۱۷ سال دارم. برای این خدا را شکر گذارم. خدا برای هرکسی سرنوشتی قرار داده است.

با حضور مقامات گینس قرار بود، نام خاله وی به عنوان پیرترین فرد زنده در جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسد ولی مقامات جامائیکایی اعلام کردند مدرکی مبنی بر اینکه او پیرترین فرد جهان است وجود ندارد. این در حالی بود که گروه تحقیقاتی علم پیری‌شناسی او را پیرترین فرد زنده جهان معرفی کرده بود.

رابرت یانگ، مدیر این گروه تحقیقاتی به آسوشیتدپرس گفت: او پیرترین فرد زنده در جهان بود و ما مستندات کافی در این زمینه داشتیم.

خاله وی در ۱۰ مارس ۱۹۰۰ متولد شد و یکی از معدود افراد در جهان بود که حکومت ملکه ویکتوریا (انگلیس) را به یاد داشت.

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه