کسب ۴ طلای ایران در سومین روز از بازی های داخل سالن آسیا

0 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا به میزبانی ترکمنستان در حال برگزاری است و کاروان ایران در پایان روز سوم بازی ها ۴ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز کسب کرد. نمایندگان ایران در رشته های فوتسال مردان، دوومیدانی، تنیس، جوجیتسو، موی تای، تکواندو، دوچرخه سواری و کشتی سنتی به مصاف حریفان رفتند و در پایان نتایج زیر کسب شد.

نتایج نمایندگان ایران

*فوتسال مردان:
ایران ۱۶-تاهیتی ۱


*دوومیدانی:
حسین کیهانی در ۳۰۰۰ متر با مانع و علی خدیور به فینال ۴۰۰ متر راه یافتند. علی ثمری در پرتاب وزنه عنوان نهمی را کسب کرد و امیر مرادی نیز به نیمه نهایی ۸۰۰ متر راه یافت. سپیده توکلی تنها نماینده بانوان در این بازی های به مقامِی بهتر از پنجمی ماده پنجگانه دست نیافت.

*جوجیتسو:
زنان/
نسیم محمدی در وزن ۶۲- کیلوگرم با حسا الشمسی از امارات رقابت کرد و با پیروزی سه بر صفر به مرحله بعد رفت. او در دومین دیدار بازی های آسیایی داخل سالن برابر رقیب تایلندی خود علی رغم شایستگی و تلاش نتیجه را واگذار کرد. محمدی در جدول بازنده ها نیز مقابل مارال اووزگلی ریوا از ترکمنستان ۳ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
مردان/
مسعود حسن زاده و مسعود جلیل‌وند، نمایندگان ایران در وزن ۹۴ + کیلوگرم نیز با پیروزی مقابل رقبا راهی فینال شدند و جلیلوند با شکست حسن زاده صاحب نشان طلا شد.
محمد منصوری نماینده وزن ۷۷ – کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف یوسف الحمادی از امارات رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند. محسن حمیدی در وزن ۹۴ – کیلوگرم و امیر حسین خادمیان در وزن ۶۹ – کیلوگرم با شکست مقابل حریفانی از ترکمنستان و قرقیزستان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

*کشتی سنتی کلاسیک:
مردان/
در رقابت‌های کشتی سنتی ترکمن گورش، حامد میرزاپور در وزن ۹۰ کیلوگرم در دیدار فینال به مصاف آتدایف از ترکمنستان رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید. میزاپور پیش از این ابتدا آکشای از هند را برد، سپس در یک چهارم نهایی مقابل کریم زودا از تاجیکستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی رسید. میرزاپور برای رسیدن به فینال مقابل حریفی از افغانستان پیروز شد و به فینال رسید.
قاسم نوروزی،ناصر قربانپور ،اسماعیل امیری ،قاسم دزی، حبیب الله ترابی ،محمود پروانه و حبیب غلامپور ۷ نماینده دیگر کشتی سنتی ایران بودند که با شکست مقابل رقبا از دور رقابت ها کنار رفتند.
زنان/
لیلا سیاهوشی نماینده کشورمان در کشتی سنتی ترکمن گورش که مدال برنز خود را قطعی کرده بود، برای رسیدن به فینال به مصاف نماینده کشور میزبان رفت و با شکست در برابر حریف خود از راه یابی به فینال بازماند.

ریحانه شیخیان دیگر بانوی ایران در کشتی سنتی ترکمن گورش برای رسیدن به فینال این رقابت ها در برابر حریفی از قرقیزستان قرار گرفت و با قبول شکست برابر این حریف از رسیدن به فینال بازماند و به برنز بسنده کرد. در وزن ۶۳- کیلوگرم سحر غنی زاده مقابل علی بایی از قزاقستان باخت و آسیه شجاعی در وزن ۷۰+ کیلوگرم مقابل حریف مغولستانی شکست خورد. سارا علی‌پور نیز نماینده وزن منفی ۷۰ کیلوگرم کشورمان در دیدار با حریف ترکمنستانی خود از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شدید شد.

*تکواندو:
مردان/
مهدی اسحاقی تکواندوکار وزن ۵۴ – کیلوگرم ایران در فینال بازیهای داخل سالن آسیا برابر نماتوف از تاجیکستان قرار گرفت و با نتیجه ۲۳ بر ۵ حریف خود را شکست داد تا اولین مدال طلای تکواندو را به نام خود ثبت کند. او در این مسابقات حریفانی از ترکمنستان، اندونزی و ازبکستان را شکست داده بود.

مهدی جلالی نماینده وزن ۷۴ – کیلوگرم ایران در فینال برابر سیریسما از قزاقزستان قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و قهرمان شد تا دومین طلای تکواندو رقم بخورد. جلالی در این وزن مبارزه های خوبی انجام داد و تا قبل این مرحله حریفانی از لائوس، فیلیپین و هنگ کنگ را شکست داده بود.

زنان/
در وزن ۴۶- کیلوگرم، فاطمه مداحی پس از پیروزی ۱۰ بر ۵ در دیدار نخست برابر لویتا رونا ایلائو از فیلیپین راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. مداحی در این مرحله در دیداری نزدیک تی تام از ویتنام را ۹ بر ۸ مغلوب کرد و با این برد مدال برنزش را قطعی کرد. بانوی تکواندو کار ایران برای صعود به فینال، شچین‌ تان از چین را پیش رو برداشت اما با باخت با نتیجه ۹ بر ۲ برابر حریفش از راه یابی به دیدار پایانی بازماند و به صاحب گردن آویز برنز شد.

*موی تای:

نخستین روز مسابقه‌های موی‌تای بازی‌های داخل سالن ازبکستان از صبح امروز پیگیری شد. تیم ملی موی تای ایران نیز امروز با شش نماینده در بخش مردان به مصاف رقبای خود رفت که در پایان چهار پیروزی و دو شکست حاصل کار موی‌تای کاران تیم ملی بود. امیر حسین کمری، رضا احمدنژاد، کاوه و کیوان سلیمانی با پیروزی مقابل حریفان به مرحله بعد صعود کردند و مصطفی تابتوخ زاده و مسعود عبدالملکی با قبول شکست مقابل حریفان از صعود به دور بعد بازماندند.

*تنیس:
در اولین رقابت جدول انفرادی تنیس بازی های داخل سالن آسیا، شهرزاد بنی سعید به عنوان اولین نماینده تنیس ایران رقابت خود را آغاز کرد که موفق به کسب پیروزی نشد. بنی سعید در دیدار با چپچاند از تایلند با نتیجه ۲ بر صفر(۶-۲ و ۶-صفر) بازی را واگذار کرد.

*دوچرخه سواری:
تیم ملی دوچرخه سواری ایران در فینال ماده تیم اسپرینت بازی های داخل سالن آسیا برای کسب عنوان قهرمانی با قزاقستان به رقابت پرداخت. برای ایران در مرحله فینال محمد دانشور، احسان خادمی و علی علی عسگری رکاب زدند و در پایان زمان ۴۵ ثانیه و ۵۳۵ هزارم ثانیه را به ثبت رساندند. ایران اولین مدال طلای دوچرخه سواری بازی ها را به دست آورد و قزاقستان هم نایب قهرمان شد.

مدال آوران ایران در پایان روز سوم بازی ها به شرح زیر است (۴ طلا، ۲ نقره، ۳ برنز):

مهدی اسحاقی- تکواندو- طلا
مهدی جلالی- تکواندو- طلا

دوچرخه سواری (تیم اسپرینت متشکل از محمد دانشور، احسان خادمی و علی علی عسگری)- طلا

مسعود جلیلوند- جوجیتسو-طلا

مسعود حسن زاده- جوجیستو- نقره

حامد میرزاپور- کشتی سنتی- نقره
فاطمه مداحی- تکواندو-برنز
ریحانه شیخیان- کشتی سنتی-برنز
لیلا سیاهوشی- کشتی سنتی- برنز

مدال آوران ایران از روز نخست بازی های داخل سالن تا پایان روز سوم به شرح زیر است:
*کشتی سنتی:
اسماعیل امیری- برنز
حبیب الله ترابی-برنز
قاسم دزی-برنز
ریحانه شیخیان- برنز
لیلا سیاهوشی- برنز
حامد میرزاپور- نقره

*تکواندو:
مهدی اسحاقی-طلا
مهدی جلالی- طلا
فاطمه مداحی- برنز
*دوچرخه سواری:
تیم اسپرینت متشکل از محمد دانشور، احسان خادمی و علی علی عسگری- طلا
*جوجیتسو:
مسعود حسن زاده- نقره
مسعود جلیلوند- طلا

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه