شرکت هوایی بزرگ انگلیس ورشکسته شد

0 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بی بی سی، لغو پروازهای شرکت هوایی مونارک صد و ده هزار انگلیسی را در کشورهای دیگر سرگردان کرده است.

دولت انگلیس گفته که در حال تشکیل ناوگانی متشکل از سی هواپیمای مسافری است تا انگلیسی‌هایی را که پروازشان را از دست داده‌اند به این کشور برگرداند.

به گفته کریس گریلینگ، وزیر حمل و نقل انگلیس بازگردان این افراد بزرگترین عملیات انتقال شهروندان به خاک بریتانیا در زمان صلح است.

این پروازها باید مسافران سرگردان را از سی و سه فرودگاه به انگلیس برگردانند.

علاوه بر پروازهای لغو شده، پرواز رزرو شده هفتصد و پنجاه هزار نفر هم کنسل شده است.

سازمان هوانوردی غیرنظامی، نهاد ناظر بر پروازهای غیرنظامی انگلیس، اعلام کرده که از صبح امروز (دهم مهر، دوم اکتبر) اداره شرکت مونارک به عهده نماینده دستگاه قضایی گذاشته شده تا کار تسویه حساب‌ها و انحلال این شرکت را به انجام برساند.

مونارک پنجمین شرکت بزرگ هوایی انگلیس است که ورشکسته شده است. این شرکت ۲۱۰۰ کارمند دارد و سال گذشته ۲۹۱ میلیون پوند ضرر داده است.

بلر نیمو که اکنون اداره مونارک به عهده او است ورشکستگی این شرکت را نتیجه “رکود قیمت” در بازار پروازهای کوتاه و همچنین افزایش قیمت سوخت و کاهش ارزش پوند دانسته است.

اما اندرو سوآفیلد، مدیر عامل مونارک ریشه مشکلات مالی این شرکت در حملات تروریستی تونس و مصر و افت بازار گردشگری ترکیه است. او گفت مونارک سال گذشته ۱۴ درصد بیشتر مسافر جابجا کرد، اما صد میلیون پوند کمتر درآمد داشت.

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه