دستگیری سارقان طلا و جواهر فروشی

0  0   

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان در خصوص جزئیات این خبر گفت: دهم مهر ماه امسال صاحب یک واحد صنفی طلافروشی در شهرستان مینودشت در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد مغازه طلافروشی اش مورد سرقت واقع شده است.

وی گفت: بلافاصله تیمی از ماموران پلیس آگاهی استان جهت بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام و مشاهده شد سارق یا سارقان با تخریب سقف، وارد مغازه شده و با تخریب گاوصندوق و بنا به اظهارات شاکی پرونده حدود ۷ کیلوگرم طلا به ارزش ۹ میلیارد ریال را به سرقت بردند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه مغازه مورد نظر مجهز به سیستم دزدگیر که متصل به گوشی تلفن صاحب مغازه و پلیس ۱۱۰ بوده است، اظهار داشت: سارقان بدون به جا گذاشتن کوچکترین سرنخی، به صورت کاملا ماهرانه وارده مغازه شده و اقدام به سرقت طلاجات کرده بودند.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع، پرونده جهت بررسی به اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان ارجاع و تحقیقات وسیع در این خصوص به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

سردار جاویدان ادامه داد: پس از انجام کار اطلاعاتی و بهره گیری از پایش تصویری و بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار، سرانجام هویت سارقان توسط ماموران شناسایی شد.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: در همین راستا دو خودروی حامل سارقان شب گذشته در یکی از مناطق گرگان رؤیت و پس از دستور ایست و عدم توجه سارقان به دستورات پلیس و متواری شدن آنان از محل و شلیک چند گلوله از سوی پلیس، متهمان زمینگیر و همه اعضاء این باند دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از آنان تعداد ۲۳ عدد النگو ، تعدادی گردنبند، زنجیر طلا و اسناد و مدارک مستقلات حاصل از فروش اموال سرقتی و مقادیری وجه نقد کشف شد.

سردار جاویدان با اشاره به تحقیقات به عمل آمده و توقیف ۳ خودرو در این عملیات بیان داشت: متهمان در تحقیقات تخصصی به عمل آمده به سه فقره سرقت طلافروشی به روش مشابه در گلستان و استان خراسان رضوی اعتراف کردند.

گفتنی است؛ از صحنه های سرقت بازسازی صحنه صورت گرفته و متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه