از شایعه تا حقیقت پرتقال رنگ‌آوری شده در بازار

0  0   

مجتبی شادلو با تاکید بر حضور مرکبات رنگ‌آوری شده در بازار میوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار جام‌جم آنلاین گفت: بخش نظارتی باید نظر خود را اعلام کند، زیراکه شواهد ما در مکان‌های خرده‌فروشی و عمده‌فروشی گویای وجود مرکبات رنگ‌آوری شده است.

وی درباره جایگاه‌های رنگ‌آوری میوه اظهار داشت: باید بخش‌های نظارتی نظر دهند، اگر در سورتینگ‌ها انجام نشود پس در مکان دیگری اقدام به رنگ‌آوری مرکبات می‌شود و این موضوع به یک معضل برای جامعه مصرف کننده و نیز کل تولید تبدیل شده است.

شادلو ادامه داد: زمانی‌، محصولات قاچاق در بازار بود و برخی منکر آن بودند و پس از آنکه که فراگیر شد کسی نتوانست بگوید نیست، پرتقال رنگ آوری نیز مانند آن در عمده فروشی ها و خرده‌فروشی ها موجود است.

وی با اشاره به رسیدن فصل برداشت پرتقال ادامه داد: هم اکنون پرتقال در مناطق جنوب تقریبا رو به دو رنگ شدن است و در مناطق شمالی نیز ماه آینده فصل برداشت است، در حال حاضر پرتقال‌ها طبیعی یا سبزتر و یا دو رنگ هستند.

نائب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران تاکید کرد: واضح است پرتقال‌هایی که به رنگ مطلق زرد و یا نارنجی در بازار هستند، تغییراتی در آن‌ها ایجاد شده است. در هر حال این مساله، واقعیتی است و باید ارزیابی شود که در کجا این اقدام صورت می‌گیرد.

نسترن نعمتی/ جام‌جم آنلاین

آگهی رایگان در سایت زورناچی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه