داستان پشت این عکس های معروف چیست؟

0 

یک عکاس واقعی باید این توانایی را داشته باشد که عکس هایی که می گیرد بدون هیچ شرحی بیانگوی واقعیت باشد. چنانچه شما هم واقعیت این عکس ها را بدانید به انگیزه عکاس ها پی می برید. وب گردی چند نمونه از عکس های معروفی که بارها به چشمتان خورده است و هر کدام داستان شگفت انگیزی با خود دارند را آورده است.

راهب سوزان

در تاریخ ۱۰ ژوئن ۱۹۶۳ صدها نفر شاهد خودسوزی راهب بودایی ویتنامی به نام تچ کوانگ دوک بودند. او برای اعتراض به آزار و اذیت راهبان بودایی توسط دولت ویتنام جنوبی خودسوزی کرده و درگذشت. این عکس توسط مالکولم براون روزنامه نگار آمریکایی گرفته شده است که با این عکس جایزه برترین نگاره سال جایزه پولیتزر را از آن خود کرد.          دیوید هالراستام روزنامه نگار آمریکایی می گوید: شعله ها از بدن یک انسان بیرون می زدند و آرام آرام بدن او را خشک و چروکیده می کردند.سر او سیاه و تبدیل به زغال شده بود. در فضا بوی بدن سوخته انسان پیچیده بود و صدای گریه و زاری مردم شنیده می شد. او در حین سوختن حتی یکی از عضلاتش را تکان نداد و آرامشی که هنگام سوختن داشت مردم را حیرت زده کرده بود.

مردی که از احترام نظامی سرباز زد

عکس های تاریخی معروف

عکس معروفی که در آن مردی آلمانی به نام August Landmesser از احترام نظامی سر باز زده است. او در سال ۱۹۳۱ به حزب نازی ملحق شد اما ۳ سال بعد عاشق دختری یهودی به نام ایرما اکلر شد و در سال ۱۹۳۵ از او خواستگاری کرد. به همین دلیل از حزب نازی اخراج شد و درخواست ازدواج آن ها تحت قوانین نژاد نورنبرگ منع شد. بنابراین آگست در سال ۱۹۳۶ دست خود را به نشانه احترام نظامی هیتلر بلند نکرد. مدتی بعد او و خانواده اش سعی کردند کشور را ترک کنند اما دستگیر شده و به اردوگاه های کار اجباری فرستاده شدند. آگوست در سال ۱۹۳۸ برای آخرین بار خانواده اش را ملاقات کرد و همسرش در سال ۱۹۴۲ کشته شد. فرزندان آگوست از هم جدا شده اما زنده ماندند و یکی از آن ها داستان زندگی خانواده اش را به ثبت رسانده است.

آخرین عکس بیل بیگارتس

عکس های تاریخی معروف

ویلیام بیگارت عکاس ۵۴ ساله زمانی که صدای حمله تروریستی ساختمان تجارت جهانی را شنید به سمت ساختمان شتافت و از زوایای مختلفی از آن عکس گرفت. ساعت ۱۰ صبح زمانی که همسرش با او تماس گرفت به او اطمینان داد که جانش در خطر نیست. اما ۲۰ دقیقه بعد برج شمالی بر سر بیل فروریخت و ۴ روز بعد جسد و دوربینش از زیر آوار پیدا شد. بیل بیگارتس این عکس را چند ثانیه قبل از فرو ریختن ساختمان گرفته است.

بچه های غبار سیاه

عکس های تاریخی معروف

مجموعه عکس های بچه های غبار سیاه، بچه های کار توسط عکاس بنگلادشی به نام شهزاد نورانی تهیه شده است. او در آثارش روی مشکلات اجتماعی زیادی در کشورهای در حال پیشرفت کار کرده است. در حومه شهر داکا کارخانه ها و کارگاه های زیادی وجود دارد که باتری های خشک را بازیافت می کنند. نیروی کار اصلی این کارخانه ها را زنان و کودکان تشکیل می دهند. آن ها تمام روزشان را در کارخانه ها به خارج کردن قسمت های فلزی و قابل استفاده باتری های استفاده شده می پردازند. چنین محیطی برای کودکان بسیار مضر است زیرا میلیون ها ذرات غبار کربن استنشاق می کنند که منجر به التهای سینه و چشم ها می شود.

جین گودآل

عکس های تاریخی معروف

در این عکس که توسط فیلمساز و عکاس حیات وحش هوگو ون لاویک گرفته شده است شامپانزه کوچک برای اولین بار با پریماتولوژیست معروف جین گودال دست می دهد. جین برای این که شامپانزه احساس خطر نکند پشت دستش را به سمت او برده است. جالب اینجاست که جین زمانی که برای اولین بار به تانزانیا دفت تحصیلات دانشگاهی نداشت اما به دلیل تحقیقات موفقی که انجام داده است به او اجازه داده شد در مقطع دکتری در دانشگاه نیونهام تحصیل کند.

نخستین پیوند قلب در لهستان

عکس های تاریخی معروف

دکتر رلیگا علیرغم مخالفت هایی که از سوی دولت، کلیسا و مردم عموم شد نخستین پیوند قلب را با موفقیت در سال ۱۹۸۷ در لهستان انجام داد. او و همکارانش بعد از ۲۳ ساعت جنگ برای زنده ماندن بیمار توانستند به خودشان استراحتی بدهند. دکتر رلیگا در سال ۲۰۰۹ از دنیا رفت اما این بیمار بیشتر از او زنده ماند و در سال ۲۰۱۷ از دنیا رفت.

یوینا

عکس های تاریخی معروف

یوینا دختر بچه ۱۱ ساله ای است که همراه با عمویش در پارک ملی مانو زندگی می کند. عکاس این عکس فردی به نام چارلی همیلتون جیمز است. چارلی این عکس را هنگام آبتنی یوینا با حیوان خانگی اش گرفته است.  زندگی یوینا بعد از این عکس دگرگون شد. مادرش بعد از زایمان نهم از دنیا رفت و مدت کوتاهی بعد حیوان خانگی اش نیز با برگرداندن آب جوش از دنیا رفت.

نوشته داستان پشت این عکس های معروف چیست؟ اولین بار در وب گردی پدیدار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه