آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

0 

جک نیکلسون یکی از ستاره های هالیوود است که همچنان گاهی از خود درخشش نشان می دهد اما دوستداران سینما او را بیشتر به خاطر فیلم ها و در واقع شاهکارهای گذشته اش به یاد دارند. او یکی از بزرگترین بازیگرهای نسل خود است و به همین خاطر از کسانی است که هالیوود بالاترین دستمزدها را برای بازی اش پرداخت می کرد. سبک زندگی او همواره بسیار عجیب بوده و در قسمت های مختلف زندگیش شخصیت های گوناگونی از خود نشان داده. اما حالا به یم اسطوره ۸۰ ساله سینما تبدیل شده است که دامنه ثروتش به ۳۹۰ میلیون دلار می رسد. در این مقاله می خواهم شما را با جنبه هایی از سبک زندگی عجیب و غریب این بازیگر و داستان هایی درباره او آشنا کنم که مسلما قبلا نشنیده اید.

جک نیکلسون ابتدا خانه مارلون براندو را خرید و سپس ویرانش کرد

جک نیکلسون با همکار خود مارلون براندو دوستی خوبی داشت و در همسایگی او زندگی می کرد.

وقتی براندو در سال ۲۰۰۵ مرد و خانه اش برای فروش گذاشته شد نیکلسون امارت ۳٫۰۴۰ متر مربعی براندو را که ساخته سال ۱۹۵۴ بود به قیمت ۵ میلیون دلار خرید. اما نیکلسون خانه را برای مدت زیادی نگه نداشت. او خانه را به کل ویران کرد و به جای آن گل های فرانگی پانی کاشت. این کار نیکلسون در واقع ادای احترامی بود به نامی که براندو روی خانه گذاشته بود: فرانگی پانی. یکی دیگر از دوستان نیکلسون، وارن بیتی ( بازیگر ) چند خانه پایین تر زندگی می کرد – برای مدتی قسمت Mullholland Drive برای براندو، نیکلسون و وارن بیتی بود و آنها را به نام ” Bad Boy Drive ” می شناختند.

کلکسیون هنری نیکلسون فوق العاده است

نیکلسون یکی از کلکسیونرهای حریض هنری است و صاحب چندی از آثار نقاشقان برجسته دنیا مانند پیکاسو، ماتیس، مودیلیانی، مگریت، بوگورو، بوترو و رودین است.

بر اساس آمار گرفته شده جک نیکلسون در رده پنجم هنرمندان هالیوودی قرار دارد که کلکسیون هنری گران قیمت دارند. قیمت کلکسیون او به ۱۰۰ میلیون دلار می رسد. البته افرادی مانند جورج لوکاس هستند که کلکسیونشان ۶۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و از او بالاتر دیوید جفن است که قیمت کلکسیونش به ۲٫۳ بیلیون دلار می رسد.

نیکلسون تام و جری می کشیده!

هنر همیشه برای نیکلسون به معنای پیکاسو و ماتیس نیست. اولین شغل نیکلسون در هالیوود دستیار ویلیام هانا و جوزف باربره تصویرگران کارتون معروف تام و جری بود.

نیکلسون چندین ماه کاملا برهنه اطراف خانه اش می گشت

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

برای هیچکس هم لباس نمی پوشید. اریک هدگارد خبرنگار مجله رولینگ استون می گوید وقتی برای مصاحبه به خانه نیکلسون رفتم با تجربه ای سورئال مواجه شدم. او به مدت سه ماه برای چیزی که کمک به خود می دانست کاملا عریان در خانه و اطراف آن می گشت و حتی وقتی دخترش هم به او سر میزد چیزی به تن نمی کرد.

پاتریک مک گیلیان زندگی نامه نویس می گوید: جک نیکلسون به بخشی از زندگی خود اشاره می کند که مدتی برهنه می گشته تا به حاضر شدن در فیلمی که صحنه جنسی داشته عادت کند. در طول فیلمبرداری فیلم پستچی همیشه دوبار زنگ می زند  نیکلسون می گوید برای نعوظ به طبقه بالا می رود و این کار ۴۵ دقیقه طول می کشد چون فکر می کرده این کار عنصر عجیب بودن صحنه را افزایش می دهد. با این حال چنین صحنه ای اصلا در فیلم نشان داده نشد.

یک عصبانیت در جاده برایش ۵۰۰٫۰۰۰ دلار خرج برداشت

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

در سال ۱۹۹۴ نیکلسون در حال رفتن به زمین گلف بوده که شخصی در ترافیک راهش را می بندد. به خاطر استرس رسیدن به صحنه و همچنین ناراحتی از مرگ یک دوست نزدیک باعث می شوند نیکلسون از کوره در برود، چوب گلف را بردارد و شیشه های ماشینی که تخلف کرده را بشکند. نیکلسون بعدها در دادگاه به خاطر این کار ۵۰۰٫۰۰۰ دلار جریمه داد.

بی اعصاب بودنش باعث از دست دادن یک کار نیز شد

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

وقتی نیکلسون جوان بود و در نیوجرسی زندگی می کرد در حالی که به دنبال یک نقش می گشت کمک آشپز بود. مشکل زمانی شروع شد که در یک سفارش پنکک اشتباه کرد و پنککی درست کرد که ضخامتش ۳ اینچ بود. این کار باعث عصبانیت مشتری شد و به نیکلسون گفت: این چه کوفتیه؟ سپس نیکلسون هم از کوره در می رود و می گوید: خودت بیا پنکک لعنتی را درست کن. این ماجرا از زبان خوده نیکلسون به روزنامه سان گفته شده.

لباس نقش جوکر را خودش به قیمت ۷۰٫۰۰۰ دلار خرید

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

نیکلسون از کودکی به خواندن کمیک های بتمن علاقه داشت بنابریان گرفتن نقش جوکر در فیلم بتمنِ سال ۱۹۸۹ رویایی بود که تحقق یافته بود. بازی در این نقش برای نیکلسون چیزی حدود ۶۰ تا ۹۰ میلیون دلار درآمد داشت و خودش نیز به بازی در آن افتخار می کند. بنابراین آن ۷۰٫۰۰۰ دلاری که برای خرید لباس این نقش خودش پرداخت کرده در مقابل چیزی که بدست آورد قطره ای در مقابل دریا بود.

نقشش در فیلم Easy Rider که باعث شهرتش شد تنها هفته ای ۳۲۹ دلار دستمزد داشت

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

از نقش های کلیدی که باعث به شهرت رسیدن نیکلسون شد بازی در فیلم easy rider ساخته ۱۹۶۹ بود.

ابتدا قرار بود ریپ تورن این نقش را بازی کند اما تورن در یک نزاع دچار جراحت شد و کارگردان نیکلسون را جانشین او کرد. در آن زمان نیکلسون بازیگری ناشناخته بود و دستزدش نیز بسیار پایین بود طوری که برای این نقش تنها ۳۲۹ دلار در هفته دریافت می کرد.

نیکلسون یک مرتبه ازدواج کرده است

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

نیکلسون در زندگی اش تنها یک مرتبه ازدواج کرده و آن هم با ساندرا نایت بوده که خود هنرمند و بازیگر است. نقشی که می توان با آن ساندرا را به یاد آورد فیلم ” Frankeinstein’s Daughter ” در سال ۱۹۵۸ است. نهایتاً ساندرا بازیگری را کنار گذاشت و تمرکزش را روی هنر قرار داد. این زوج در سال ۱۹۶۳ صاحب یک دختر شدند.

طولانی ترین رابطه نیکلسون با آنجلیکا هوستون ( ۱۷ سال ) بود که البته به ازدواج هم ختم نشد.

روتین صبحگاهیش در حال حاضر کمی ساده تر شده

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

جک نیکلسون به داشتن میل جنسی بالا معروف است و در یک مصاحبه زمانی که ۶۹ سال سن داشت گفت همچنان به همان اندازه گذشته میل جنسی اش بالا است. با این حال زندگی سرشار از مواد و روابط جنسی اش در حال حاضر کمی آرامتر شده است.

مجله رولینگ استون طی مصاحبه ای که با او داشت روتین صبحگاهی او را به این شکل توصیف می کند: او معمولا ساعت ۱۱ صبح زمانی که خدمتکار خانه اش گلوریا برایش صبحانه می آورد از خواب بیدار می شود. در سینی صبحانه یک لیوان آب پرتقال، یک فنجان قهوه، یک ظرف پودینگ شکلات رژیمی ( این مورد فقط برای آخر هفته ها است ) و قرص هایی است که به صورت روزانه استفاده می کند این قرص ها عبارتند از یک عدد آسپرین و یک Celebrex که برای آرام کردن درد آرتروز است. شب ها معمولا تا ۴ صبح به خواب نمی رود و معمولا دو ساعت قبل از خوابش را در تاریکی می گذراند و کتاب می خواند.

با مادر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا رابطه جنسی داشته!

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

و البته زن های زیاد دیگری… . جک نیکلسون یکی از آن اغوا کننده های معروف هالیوود است. رابرت سلر زندگی نامه نویس معروف می گوید: او از هر مرد دیگری که تا به حال دیده ام بیشتر زنان را دوست دارد منظورم این است که واقعا دوستشان دارد. کیم بایینگر ( بازیگر ) می گوید: جک نیکلسون از میان کسانی که ملاقات کرده بیش از همه به روابط جنسی علاقه داشته است. کارن مایو چاندلر ( مدل ) می گوید: نیکلسون یک ماشین جنسی توقف ناپذیر است. مجله رولینگ استون نیز در این زمینه می گوید ائ برای بالا نگه داشتن استقامت خود در رختخواب همیشه کره بادام زمینی می خورد.

CNN در یک بیوگرافی از این بازیگر لیست افراد مشهوری که با او رابطه داشته اند را منتشر کرد: لارا فلین بیل، میشل فیلیپس، آنجلیکا هوستون، ملاانی گریفیت، مارگارت تردو و ورونیکا کارتریت.

اولین اسکارش را به خاطر بازی در نقش یک بیمار روانی دریافت کرد

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

نیکلسون اولین اسکارش را به خاطر بازی در فیلم ” One Flew over the Cuckoo’s Nest ” که سال ۱۹۷۵ ساخته شده بود دریافت کرد. ژن هاکان، بورت رینولدز، مارلون براندو و جیمز کان همگی برای بازی در این نقش در نظر گرفته شده بودند اما جک نیکلسون خوش شانس بود و توانست نقش را برای خود کند.

پول بسیار زیادی را خرج چوب گلف کرده است

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

گفته می شود نیکلسون ۷۵٫۰۰۰ دلر برای یک ست چوب گلف پرداخت کرده که از فیبر کربن، پلاتین و طلای ۲۴ عیار ساخته شده است. این چوب های پلف سفارشی توسط یک کمپانی ژاپنی که تخصصش ساخت وسائل لوکس گلف است ساخته شده.

شایعاتی نیز هست که افرادی مانند دنی دویتو، مارک آنتونی و دونالد ترامپ نیز چنین چوب گلفی را دارند.

درخواست تام سیزمور مبنی بر قرض گرفتن پول را رد کرد

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

تام سیزمور زمانی با اعتیادش به مواد مخدر مبارزه می کرد و مجبور بود پس از فروش خانه اش در ماشین بخوابد. او قبل از اینکه به یک آپارتمان بدون آب و برق برود از دوستانش درخواست قرض کرد و یکی از آنها جک نیکلسون بود که سیزمور از او ۱۰ میلیون دلار پول خواست و خودش می گوید جک نیکلسون یک جواب نه قاطع را نثارش کرده.

او یکی از طرفداران دو آتشه اس آنجلس لیکرز است

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

نیکلسون آنقدر به این تیم بسکتبال علاقه دارد که حدود ۲۵ سال است صندلی کنار زمین را رزرو می کند.

نیکلسون نمی دانست خواهرش در واقع مادرش نیز هست!

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

فرانسیس نیکلسون در آوریل ۱۹۳۷ و زمانی که تنها ۱۷ سال سن داشت جک نیکلسون را به دنیا آورد.

جک نیکلسون وقتی بزرگ شد فکر می کرد پدر و مادر فرانسیس پدر و مادر خودش نیز هستند و فرانسیس نیز خواهرش است. قسمت عجیب این داستان آنجاست که نیکلسون نمی دانست فرانسیس در واقع مادرش است تا زمانی که خبرنگار مجله تایم هنگامی که در سال ۱۹۷۴ به داستانی درباره این بازیگر می پرداخت پرده از این راز برداشت. جک نیکلسون زمانی که ۳۷ سال داشت پی برد فرانسیس مادرش بوده اما دیگر دیر بود و حدود ۱۰ سال از مرگ مادر واقعیش می گذشت.

جک نیکلسون به چیزی اعتقاد ندارد

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

طی مصاحبه اش با Vanity Fair در سال ۱۹۹۲ نیکلسون درباره باورهای مذهبی اش صحبت کرد: در حال حاضر به خدا اعتقاد ندارم. من هنوز می توانم احساس کسی که ایمان دارد را برانگیزم. می توانم درک کنم چه حس تسکین دهنده عمیقی دارد.

او تنها زندگی می کند و انتظار دارد که در تنهایی هم بمیرد

آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید

او حالا ۸۰ سال دارد و سبک زندگیش نیز مرفح و شاد است. نیکلسون تنها و در همان محله Mullholland Drive به دور از دوربین ها زندگی می کند. او در مصاحبه با  Closer Weekly می گوید: دوست دارم یک بار دیگر عشق را تجربه کنم اما فکر نمی کنم دیگر چنین چیزی پیش بیاید، چیزی که نمی توانم انکارش کنم بالا رفتن سنم است. یکی از نزدیکان نیکلسون می گوید: او از اینکه در تنهایی بمیرد می ترسد. اما خب روی هم رفته شاید کمتر کسی را پیدا کنید که چنین زندگی پر ماجرایی داشته باشد. نیکلسون یکی از بازیگرانی است که سبک بازیگری اش احترام برانگیز می ماند.

نوشته آنچه درباره سبک زندگی میلیونری جک نیکلسون نمی دانستید اولین بار در وب گردی پدیدار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه