چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی دانستید

0 

آثار تاریخی و هنری زیادی هستند که شهرت جهانی دارند. اما اگر تاریخچه آن ها را بخوانید به نکات اسرارآمیز زیادی در آن ها پی می برید. وب گردی در این مطلب می خواهید شما را با چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف تا کنون نمی دانستید آشنا کند.

آپارتمان بالاترین طبقه برج ایفل

گوستاو ایفل مردی که این بنای تاریخی معروف را طراحی کرده است در بالاترین طبقه این برج آپارتمانی برای خودش ساخته است. گوستاو از آن جا برای استراحت و پذیرایی از میهمانانش استفاده می کرد. یکی از میهمانانش در این آپارتمان توماس ادیسون بود که گفتگویی طولانی با هم داشتند. این آپارتمان دارای یک آشپزخانه، حمام، اتاق خواب، اتاق نشیمن و چشم اندازی بینظیر است. امروز از آن به عنوان موزه استفاده می شود که با مجسمه های ایفل و ادیسون تکمیل شده است.

زنجیر شکسته در پای مجسمه آزادی

اسرار آثار تاریخی و هنری معروف

مجسمه آزادی توسط فرانسوی ها به یادبود صدمین سالروز انقلاب آمریکا به آمریکا هدیه داده شده است. این مجسمه سمبل آزادی، دموکراسی و لغو بردگی است. به همین دلیل در پای این مجسمه زنجیر شکسته شده به چشم می خورد.

کپسول زمان در کوه راشمور

اسرار آثار تاریخی و هنری معروف

گوتزن بورگلوم  معمار این بنای تاریخی طی ساخت آن تصمیم گرفت در دل صخره ها سالن تواریخ را بسازد. اتاقی سری که نسل های آینده می توانند اطلاعات ارزشمندی درباره تاریخ آمریکا در آن پیدا کنند. به همین دلیل غاری در پشت سر مجسمه آبراهام لینکلن ساخت. بورگلوم خیلی زود از دنیا رفت و نتوانست آن را تکمیل کند. در سال ۱۹۹۸ درست ۵۰ سال پس از مرگش کپی مدارک مهم و شرح حال چند رئیس جمهور داخل این سالن نیمه تمام قرار گرفت که اکنون به عنوان کپسول زمان به کار برده می شود.

شکل اصلی مجسمه ابوالهول (اسفینکس)

اسرار آثار تاریخی و هنری معروف

ابوالهول قدیمی ترین مجسمه دنیاست. بقایای این مجسمه در موزه های مصر و بریتانیا دیده می شود. برخی از متخصصان معتقدند که این مجسمه در واقع سر شیر یا سگ بوده است و بعدها سر انسان روی آن تراشیده شده. به همین دلیل بین قسمت های مختلف بدن آن و سرش تفاوت های چشمگیری هست.

چه کسی برج پیزا را ساخته است؟

اسرار آثار تاریخی و هنری معروف

این برج مشهور رمز و رازهای زیادی دارد. همه درباره شیب آن می دانند اما کمتر کسی می داند که چه کسی آن را برای کلیسای کاتولیک پیزا ساخته است. مورخان معتقدند فردی به نام بونانو پیزانو ساخته شده است اما برخی هم معتقدند که این برج توسط معماری کارآزموده به نام دیوتیسالوی ساخته شده که تعمیدگاه کنار این برج را به همان سبک ساخته است.

نام برج معروف بریتانیا

اسرار آثار تاریخی و هنری معروف

بیگ بن نام این برج نیست بلکه نام ناقوس بزرگ داخل آن است. تا سال ۲۰۱۲ اسم این برج “برج ناقوس کاخ وست مینستر” نام داشت. بعدها به برج الیزابت معروف است. اما امروزه کسی نمی داند که نام بیگ بن به چه دلیلی روی آن گذاشته شده است. برخی می گویند این نام نام صاحب کارخانه ای است که ناقوس در آن ساخته شده است. برخی هم معتقدند که نام آن را از بنجامین کانت که بوکسور سنگین وزنی بوده گرفته اند.

رنگ پل گلدن گیت

اسرار آثار تاریخی و هنری معروف

پل گلدن گیت یکی از زیباترین بناهای برجسته  دنیاست. زمان زیادی طول کشید تا نیروی دریایی آمریکا با ساخت آن موافقت کند. نیروی دریایی بعد از موافقت با ساخت آن درخواست کرد که رنگ آن سیاه و زرد باشد تا در مه قابل دیدن باشد. در نهایت معمار این پل ایروینگ مورو آن ها را متقاعد کرد تا از رنگ نارنجی تیره استفاده کند. پل گلدن گیت با این رنگ نه تنها در تمام شرایط آب و هوایی قابل رویت بود بلکه چشم اندازی بسیار زیبا و بی نظیر داشت.

نوشته چیزهای عجیبی که درباره این آثار معروف نمی دانستید اولین بار در وب گردی پدیدار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه