چیزهایی که هرگز نباید به کسی امانت بدهید

0 

از جمله چیزهایی که همه می دانند نباید از کسی قرض گرفت یا به کسی قرض داد شانه و مسواک است. به جز این ها وسایل شخصی دیگری هستند که خودمان را مجاز می دانیم از دیگران امانت بگیریم در حالی که هرگز نباید این کار را بکنیم. وب گردی لیستی از این وسایل شخصی را آورده که نه تنها باید آن ها را تمیز و پاکیزه نگه داریم بلکه هیچوقت نباید آن ها را با کسی به اشتراک بگذاریم حتی با نزدیک ترین دوستان و اقوام.

رژلب و خط لب

یکی از دوستان تان لوازم آرایشی خود را در خانه جا گذاشته. آیا درست است که از وسایل آرایشی خودمان به او قرض بدهیم؟ قطعا خیر. ویروس تبخال به راحتی از طریق رژلب و برق لب به دیگران منتقل می شود. اگر روی لب ها تبخال ظاهر شد دیگر از رژلبی که آلوده شده استفاده نکنید و بعد از خوب شدن تبخال یک رژلب جدید بخرید تا دیگر بیماری بازنگردد. برای این که آلودگی ها و باکتری های روی رژلب از بین برود همیشه قبل از استفاده با دستمال روی آن بکشید.

هدفون

نکات بهداشتی لوازم شخصی

جرم گوش هر شخصی تعادل فلور باکتریایی منحصر به خود را دارد. زمانی که هندزفری خود را با دیگران به اشتراک می گذاریم این تعادل را به هم می زنیم و در نتیجه عفونت گوش می گیریم. می توانید جرم های روی هدفون را با استفاده از پنبه آغشته به هیدروژن پراکسید از بین ببرید. اگر زیاد از هدفون استفاده می کنید حداقل هفته ای یک بار آن را تمیز کنید.

کلیپس و بیگودی

عوارض امانت دادن وسایل شخصی

همه می دانیم که استفاده از شانه دیگران کار ناپسندی است. کلیپس و بیگودی و تمام وسایل آرایش مو نیز همینطور هستند چون در تماس مستقیم با مو و کف سر هستند. قارچ و شپش به راحتی از طریق شانه، کلیپس، کش مو، بیگودی و لوازم آرایش مو به دیگران منتقل می شود. کش موها باید هر چند هفته یک بار شسته شوند البته بستگی به میزان استفاده دارد. کلیپس و بیگودی را هم با مایع صابون شستشو دهید.

مام

بهداشت وسایل شخصی

حتی مام هایی که خاصیت آنتی باکتریال دارند وقتی در تماس با پوست قرار می گیرند آلوده به باکتری می شوند. همان باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد زیر بغل می شوند. برای این که مام آلوده به باکتری نشود آن را بلافاصله بعد از حمام استفاده کنید.

حوله

حوله رطوبت بدن را جذب می کند و افزایش رطوبت حمام حوله را به مکانی برای رشد قارچ ها و باکتری ها می کند. به پیشنهاد کارشناسان بهداشت حوله حمام را هر ۳ الی ۴ چهار روز تعویض کنید و آن ها را در معرض آفتاب و یا در مکانی خشک نگهداری کنید. حوله ها را بعد از هر بار مصرف خشک کنید و بعد از شستشو اتو بکشید.

وسایل مانیکور و آرایش

بهداشت وسایل شخصی

موچین، ناخنگیر، اپیلاتور و تیغ های آرایشی هر فردی مخصوص خودش است و فقط باید توسط خودش استفاده شود نه شخص دیگری. این ابزارها وقتی زیاد استفاده می شوند با میکروسکوپ می توان ذرات خون روی آن ها را مشاهده کرد. اگر می خواهید گرفتار تبخال و باکتری نشوید از این نوع وسایل دیگران استفاده نکنید و پس از هر بار استفاده با الکل آن ها را تمیز کنید.

وسایل مراقبت از پوست

 

عوارض استفاده از وسایل شخصی دیگران

پدهای آرایشی، برس های پاک کننده صورت، غلتک های ماساژ بعد از مدت کوتاهی آغشته به باکتری های پوستی می شوند و در نتیجه روی پوست آکنه و جوش ایجاد می کنند. برای جلوگیری از این مشکل بعد از هر بار استفاده آن ها را با مایع صابون شستشو دهید و بهتر است ۲ یا ۳ ماه یک بار آن ها را تعویض کنید.

دمپایی رو فرشی

 

عوارض استفاده از وسایل شخصی دیگران

طبیعی است که میهمان ها از دمپایی های روفرشی داخل خانه استفاده کنند بنابراین بهتر است دمپایی مخصوص میهمان جداگانه داشته باشید. زمانی که دمپایی می پوشید پاها ناخودآگاه عرق می کنند و دمپایی مکانی برای رشد باکتری می شود. سعی کنید با پاهای خیس دمپایی نپوشید یا به مدت طولانی نپوشید تا از رشد باکتری جلوگیری شود. هر ۶ ماه یک بار دمپایی را عوض کنید و مرتب آن ها را بشوئید

 Price Paroxetine no rx Sweden It renders the subject dysfunctional in priceoccupational, or other important areas and this impairment causes paroxetine no rx. Cheap Paroxetine no rx. Buying Paroxetine online over the counter. Order Paroxetine no prescription. Paroxetine pictures. Buy Paroxetine from mexico. For instance, the antihistaminic medical product Periactin is used for the acute and chronic hives, contact dermatitis, Quincke’s disease, and rhinitis buy periactin online without prescription. Where can i Buy Periactin Online Without Prescription With Fast Few days Delivery.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه