گیاهان کشنده ای که باید از آن ها دوری کنید

0 

همیشه زمانی که در طبیعت هستیم احتمال این که در معرض گیاهان سمی و کشنده قرار بگیریم زیاد است. درست است که بزرگ تر ها از این خطرها رد میشوند اما بچه های کنجکاو بیشتر در مواجهه با خطر گیاهان قرار می گیرند.

بسیاری از گیاهان خطرناک نه تنها در جنگل بلکه در خانه ها و باغچه ها هم به عنوان گل های زینتی یافت می شوند.

Buttercups (گل آلاله)

در مناطق معتدل نیمکره شمالی در باتلاق ها و نقاط مرطوب رشد می کند. انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد و بیشتر آن ها سمی هستند. این گیاه حاوی شیره تندی است که پوست را زخمی می کند و اگر در تماس با غشاهای مخاطی قرار بگیرد باعث سرفه و مشکل لارنگواسپاسم (انقباض عضلانی غیر ارادی تارهای صوتی) می شود. اگر شیره این گیاه وارد چشم شود باعث نابینایی موقتی می شود.

Cowbane (شوکران آبی)

سمی ترین گیاهان کشنده

این گیاه در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی  و در مناطق مرطوبی مثل مرداب ها و سواحل رودخانه ها رشد می کند. عطر شوکران آبی مشابه هویج است اما یکی از سمی ترین گیاهان روی زمین است. برای حفظ امنیت گیاهان مشابهی که در مناطق مرطوب می رویند را لمس نکنید. از نشانه های مسمومیت این گیاه تهوع و تشنج است و گاهی اوقات باعث مرگ می شود. ۱۰۰ الی ۲۰۰ گرم از این گیاه برای از پا در آوردن یک گاو کافی است.

Elder (پلم)

سمی ترین گیاهان کشنده

در مناطق معتدل شمالی و استرالیا رشد می کند. این گیاه به رنگ قرمز و سیاه است. همه قسمت های این گیاه از ریشه تا برگ ها و ساقه ها سمی است. به محض این که به این گیاه دست زدید باید دست ها را تمیز بشویید. پلم سیاه کاملا رسیده هیچ ضرری ندارد و در نوشیدنی ها و شیرینی ها به کار برده می شود. از عوارض این گیاه سردرد، ضعف، شکم درد، تشنج و در برخی موارد نارسایی قلبی و تنفسی.

Oleander (خرزهره)

سمی ترین گیاهان کشنده

در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند. این گیاه به عنوان گیاه تزئینی در خانه ها و خیابان ها به کار برده می شود. این گیاه با گل های زیبای سفید و صورتی و عطر جالبش ما را به سمت خود جذب می کند. خرزهره حاوی گلیکوئیدهایی است که ضربان قلب را تغییر می دهد و باعث تهوع، سردرد، ضعف و حتی مرگ می شود. طبق افسانه ها سربازان ناپلوئون از این گیاه آتش درست کردند و روی آن گوشت کباب کردند. فردای آن روز بعضی از سربازان از خواب بیدار نشدند.

Aconite (آقونیطون یا آکونیت)

سمی ترین گیاهان کشنده

این گیاه در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی رشد می کند. به دلیل گل های زیبای زرد، آبی و بنفشی که دارد به عنوان گل زینتی استفاده می شود. حتی زنبورها هم با این گیاه مسموم می شوند. آکونیت گیاه بسیار مسمومی است که باعث آریتمی قلبی، بی حسی، تاری دید و حتی مرگ می شود.

Jimsonweed (تاتوره)

سمی ترین گیاهان کشنده

این گیاه در آمریکای شمالی و مرکزی و جنوب روسیه رشد می کند. برگ های تاتوره شباهت زیادی به برگ های سیب زمینی و گوجه فرنگی دارد و این زیاد هم عجیب نیست چون از همین خانواده هاست. تاتوره حاوی آلکالوئیدهایی است که باعث تپش قلب، آلزایمر، و هذیان گویی می شود. در موارد حادتر باعث کما یا مرگ می شود.

Hogweed

سمی ترین گیاهان کشنده

این گیاه در مناطق معتدل اوراسیا رشد می کند و یکی از انواع آن در آمریکا یافت می شود. درست است که ظاهر زیبایی دارد اما مراقب باشید کنار آن عکس سلفی نگیرید. این گیاه حاوی ماده ای شیمیایی به نام furanocoumarin است که باعث می شود پوست در زیر آفتاب تاول های دردناکی بزند. اگر با آن در تماس بودید دست ها را سریع بشوئید و تا ۲ روز در معرض آفتاب قرار ندهید.

Spurge

این گیاه همه جا حتی در خانه ها پیدا می شود و انواع و اشکال مختلفی دارد. بعضی از آن ها شبیه کاکتوس هستند، بعضی ها شبیه گل. به کودکتان بیاموزید که به هر گل و گیاهی دست نزنند. شیره این گیاه باعث تاول و به دنبال آن ورم و تب می شود.

ونوس گوشت خوار

سمی ترین گیاهان کشنده

این گیاه به ندرت می تواند یک انسان را بکشد اما ظاهری شبیه به فیلم های ترسناک دارد.Paroxetine is used to deal with depression, anxiety attacks, obsessive-compulsive disorder (OCD), anxiety problems, and stress disorder that is post-traumatic buy paroxetine online without prescription. Where to Buy Paroxetine online without prescription australia, buy paxil online no prescription uk, order paroxetine cr in canada, purchase paxil online cheap. Before starting to administer order Clomid tablets uk, make sure it is not a male infertility of partner preventing a woman from conception order clomid. Order clomid online usa. No prescription required. Cheap generic medications, Best Quality Drugs! FDA Approved Drugs, Guaranteed delivery.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه