عکاسی از مردگان رسم عجیب دوره ویکتوریا

0 

انگلیسی ها در دوره ویکتوریا رسم ها و سنت های بسیار عجیبی داشتند که حتی مراسم خاکسپاری هم مشمول این مراسم عجیب و غریب آن ها می شد. در دوره ویکتوریا عکس گرفتن از مرده ها به اندازه گل بردن بر سر مزار عادی و رایج بود. در واقع وقتی یکی از اعضای خانواده می مرد اولین کاری که می کردند پیدا کردن پزشک قانونی یا متصدی کفن و دفن نبود چون کارهای مهمتری هم داشتند که در اولویت قرار بدهند. پس اولین کاری که می کردند پیدا کردن یک عکاس برای گرفتن عکس یادگاری از مرده ها بود. آیا تا به حال به ذهن شما رسیده بود که با دوربین عکاسی به مراسم خاکسپاری بروید؟

تجهیزات دوربین و عکاسی در این دوره هزینه و قیمت بالایی داشت به اندازه هزینه های بالایی که امروزه مراسم خاکسپاری و کفن و دفن دارد. بسیاری از خانواده ها به دلیل این که استطاعت پرداخت این هزینه های بالا را نداشتند نمی توانند هیچ عکسی از پیکر بچه ها و یا خویشاوندانشان به عنوان یادگاری داشته باشند.

در این تصویر دوقلوهایی را می بینید که یکی از آن ها که در سمت راست عکس قرار دارد مدت کوتاهی است از دنیا رفته است.

عکاسی از مردگان در دوره ویکتوریا

در تصویر بالا یکی از اعضای خانواده با بقیه فرق دارد. دختر کوچکی که در سمت چپ تصویر مشاهده می کنید از دنیا رفته است. اما یک بدن مرده چگونه می تواند به این شکل بایستد؟ ادامه مطلب را بخوانید تا به جواب این سوال برسید.

عکاسی از مردگان در دوره ویکتوریا

این تصویر نیز عکس یکی از مرده هاست که بلافاصله پس از مرگ او گرفته شده است. نکته جالبی که در این تصویر می بینید شیئی است که پشت پاهای او قرار دارد.

عکاسی از مردگان در دوره ویکتوریا

آن ها از این پایه ها برای سرپا نگه داشتن مرده هایشان استفاده می کردند تا در عکس ها به نظر زنده بیایند.

عکاسی از مردگان در دوره ویکتوریا

به نظر شما کدام یک از این دو خواهر هنوز نفس می کشند؟ مطمئنا چند لحظه به عکس خیره شدید تا متوجه حضور یک مرده در عکس شوید. البته بیشتر از روی چشم های آن ها می توان این را تشخیص داد.

عکاسی از مردگان در دوره ویکتوریا

پایه های عکاسی از مرده ها متفاوت بودند. آن ها برای گرفتن عکس های رسمی از پایه های صندلی شکل هم استفاده می کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه