لینک‌های خطرناک در راه است

0 
بیشتر در معرض تهدید هستند. زیرا سازمان‌های جنایی و سازمان‌های دولتی مخفی خارجی، با حمله به سرورهای نام دامنه (DNS)، اقدام به ربودن ترافیک، تزریق نرم‌افزارهای جاسوسی به شبکه‌های شرکتی و افشای اطلاعات خصوصی مالی کاربران می‌نمایند.

امروزه حملاتی که زیرساخت‌های اساسی اینترنت را هدف قرار می‌دهند در حال افزایش است و اکنون هر کسب و کار اینترنتی نیاز به اقدامات محافظتی دارد.

“برایم لینک بفرست” ! شما این عبارت را در هر جا و به هر زبان در سراسر جهان شنیده‌اید. همانطورکه لینک، هسته اصلی اینترنت است، می‌تواند به عنوان بخشی از هسته فرهنگ جهانی نیز ‌باشد.

این‌که چگونه ما عکس‌ها و فیلم‌ها را در اینترنت به اشتراک می‌گذاریم و صورتحساب‌هایمان را پرداخت می‌کنیم و یا اینکه چگونه روزانه میلیاردها دلار تجارت‌الکترونیکی انجام می‌دهیم؛ در حال حاضر اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین فناوری به شمار می‌رود.

با این حال، لینک‌هایی که به صورت hyperlink در اینترنت نشان داده‌می‌شوند، بیشتر در معرض تهدید هستند. زیرا سازمان‌های جنایی و سازمان‌های دولتی مخفی خارجی، با حمله به سرورهای نام دامنه (DNS)، اقدام به ربودن ترافیک، تزریق نرم‌افزارهای جاسوسی به شبکه‌های شرکتی و افشای اطلاعات خصوصی مالی کاربران می‌نمایند.

DNS هر لینک hyperlink شده‌ای، قدرتمند است. DNS به سرعت، متن آدرس‌سایت‌ها را به اعداد تبدیل کرده و می‌تواند به ریشه سرور و مکان دقیق هر صفحه وب، تصویر، ویدیو یا فایلی، بدون توجه به موقعیت مکانی آن اشاره داشته‌باشد.

خدمات DNS خوب، موجب سرعت بخشیدن وب سایت‌ها، توازن بارهای ترافیکی و محافظت در برابر طیف‌های گسترده‌ تهدیدات سایبری می‌شود. درمقابل، DNSهای بد باعث می‌شوند که سایت‌ها آهسته و ناپایدار باشند و مجرمان به کمک نرم‌افزارهای مخرب، آدرس لینک‌ها را در یک صفحه وب به آسانی تغییر می‌دهند.

بزرگترین حمله DNS ثبت‌شده، در اکتبر سال ۲۰۱۶ صورت گرفت و سرورهای DNS Dyn، که توسط صدها سایت محبوب مانند توییتر، آمازون، پی‌پال استفاده می‌شدند، کاهش یافت. از این رو دیگر لازم نیست که یک کسب و کار آنلاین بزرگ، تحت تاثیر قرار گیرد، بلکه صدها شرکت کوچکتر آفلاین را هم از رده خارج خواهدکرد. پس مراقب باشید، زیرا بزرگتر و بدتر از آن در سال ۲۰۱۸ در راه است.

یک صفحه وب مدرن می‌تواند صدها لینک از کوکی‌ها، سرورهای تبلیغاتی، تجزیه و تحلیل، خدمات وب، تصاویر و سایت‌های میزبانی وب خارجی را داشته باشد. حملات DNS راه‌های جدیدی را برای کلاهبرداری آنلاین ارائه می‌دهد که تا به حال پیدا نشده‌است و این حملات با وجود میلیاردها اینترنت‌اشیاء و دستگاه‌های جدید، به طور مداوم در حال اضافه شدن می‌باشد.

در خاتمه می‌توان گفت که بدون DNS، اینترنت نیز از کار افتاده و Netflix هم جریان نخواهدیافت، فیسبوک باز‌نمی‌شود و تجارت الکترونیکی نیز متوقف خواهدشد و این امر یک مشکل بسیار جدی می‌باشد.

متبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه