فروش ارز دیجیتال ترفند کلاهبرداران سایبری

0 
از ارسال و تحویل آن امتناع ورزیده و بعد از مدتی متهم جواب‌گوی آنان نیست، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در جریان رسیدگی به پرونده مشخص گردید که متهم با ترفندهایی، اعتماد شاکیان را جلب نموده و اقدام به دریافت وجه از آنان کرده و برای اینکه شناسایی نگردد اقدام به افتتاح حساب در بانک‌های مختلفی در سطح شهرستان ارومیه توسط افراد غیر نموده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی خاص و با دستور مقام قضایی دو نفر از متهمین پرونده در یکی از بانک‌ها دستگیری و به این پلیس دلالت داده شدند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی اضافه کرد: در تحقیقات فنی صورت گرفته متهمین ضمن اقرار به بزه انتسابی اعلام داشتند که شماره حساب‌ها را بعد از افتتاح در اختیار متهم اصلی گذاشته و مبلغی را به عنوان کارمزد از ایشان دریافت می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: در جریان رسیدگی به پرونده متهم شناسایی و دستگیر شد و مقداری مواد مخدر و آلات و ادوات استعمال،۱۲ هزار ۵۱۵ دلار، تعدادی سکه بهار آزادی و وجه نقد به میزان ۸۴ میلیون۸۰۰ هزار ریال حاصل از کلاهبرداری از شهروندان بوده، کشف و ضبط گردید.

وی گفت: متهمین به همراه مستندات پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام گردیدند.

سرهنگ کوره‌بلاغی با بیان اینکه با رواج خرید و فروش ارز دیجیتال، کلاهبرداری در این زمینه نیز افزایش یافته است، افزود: بنابراین شهروندان باید آگاهی‌های کامل در این مورد را داشته و توجه نمایند که نباید به خرید و فروش‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد اعتماد کنند و خرید و فروش باید از طریق صرافی‌های مجاز صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا، قسمت ارتباطات مردمی با این پلیس در ارتباط باشد و مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی مطرح نمایند.

متن دیدگاه