با رعایت این نکات ارزان تر سفر کنید

0 

مسافرهای با تجربه می دانند که برای سفر نیازی به داشتن پول زیاد نیست. مهم ترین چیزی که نیاز است تمایل و اشتیاق به سفر و توانایی به دست آوردن اطلاعات درباره مقصد مورد نظر است. وب گردی توصیه هایی از وبلاگ نویس های سفر آورده که با رعایت کردن آن ها می توانید سفر ارزان تری داشته باشید.

خودتان سفر کنید

وقتی خودتان به تنهایی سفر می کنید و با تورها به مسافرت نمی روید سفر کم هزینه تری خواهید داشت. درست است که تمام مسئولیت ها به دوش خودتان می افتد اما بعضی مشکلات را حتی تورها هم نمی توانند برای شما حل کنند. یا به گردن فرودگاه ها می اندازند یا وضعیت آب و هوا و… وقتی خودتان سفر می کنید مسیر را خودتان انتخاب می کنید، ارزان ترین هواپیما را انتخاب می کنید، بهترین هتل و ترانسفر را از نظر موقعیت و قیمت انتخاب می کنید.

برنامه ریزی کنید

سفر ارزان

هر چه زودتر برنامه ریزی کنید سفر کم هزینه تری خواهید داشت. به عنوان مثال بلیط هواپیما، بلیط قطار، هتل، کنسرت ها، فستیوال ها و موارد دیگر. در کشورهای اروپایی بلیط ها از چند ماه قبل فروخته می شوند زمانی که می توان بلیط ها را بسیار ارزان تر قیمت استاندارد آن تهیه کرد.

در هزینه حمل و نقل صرفه جویی کنید

سفر ارزان

یکی از پر هزینه ترین کارها در مسافرت رفتن از نقطه A به نقطه B است. وب سایت های زیادی برای پیدا کردن اطلاعاتی درباره بلیط های هواپیما یا قطار یا اتوبوس، اجاره مکان و ماشین وجود دارد. این وب سایت ها معمولا چیزی نمی فروشند فقط اطلاعاتی درباره فروش ها و تخفیف ها همراه با لینک وب سایت های اصلی در اختیار کاربر قرار می دهند.

بلیط های ارزان پیدا کنید

سفر ارزان

استانیسلاو رابونسکی یکی از وبلاگ نویس های جوان است که ۲۴ سال سن دارد و به ۳۵ کشور مختلف سفر کرده است. او استراتژی های خوبی برای پیدا کردن و خریدن بلیط های ارزان قیمت دارد. پیشنهاد او این است که به وب سایت های رسمی فرودگاه مقصد بروید و نزدیک ترین پرواز به شهر خودتان را پیدا کنید. سپس سایت آن خط هوایی را پیدا کنید تا ببینید آیا هم اکنون بلیط های ارزان قیمت دارند یا خیر.

در هزینه ترانسفر صرفه جویی کنید

سفر ارزان

از فرودگاه به جای تاکسی با اتوبوس به مقصد بروید. بنابراین باید سایت فرودگاه را از قبل بررسی کنید تا ببینید کدام اتوبوس به مرکز شهر می رود و ایستگاه های اتوبوس کجاست. اگر هم تصمیم دارید تاکسی بگیرید از فرودگاه نگیرید هم هزینه ها بیشتر می شود و هم همه راننده ها زبان بین المللی نمی دانند. می توانید از برنامه های تاکسی آنلاین Kiwitaxi یا HolidayTaxis استفاده کنید. پس از درخواست ماشین راننده با کارتی به نام شما می رسد. می توانید از مزایای دیگر آن مثل صندلی کودک، یا وای فای هم استفاده کنید.

هتل رزرو نکنید

سفر ارزان

اگر تنها یا با دوستان به سفر می روید هتل رزرو کنید چون می توانید با آدم های زیادی آشنا شوید و حتی زبان خارجی را بهتر یاد بگیرید. اما اگر با خانواده سفر می کنید بهتر است خانه اجاره کنید. با این کار پول زیادی هم خرج غذا نمی کنید. البته یک یا دو مرتبه رستوران رفتن لازم است چون با غذاهای محلی بیشتر آشنا می شوید. اما خریدن لوازم غذا و آشپزی کردن هزینه کمتری دارد.

فرصت سرگرمی های رایگان را از دست ندهید

سفر ارزان

قبل از رفتن به سفر ابتدا سرگرمی های رایگان آن شهر را در اینترنت پیدا کنید. از کلمات انگلیسی مثل Festivals، concerts، open days، excursions  استفاده کنید تا سرگرمی های رایگان را پیدا کنید.

چیزهایی که می توانید رایگان داشته باشید را نخرید

سفر ارزان

هتلی رزرو کنید که وای فای رایگان داشته باشد. نقشه شهر را از قبل دانلود کنید. در شهرهای اروپایی همه جا آب آشامیدنی یافت می شود. اپلیکیشن maps.me می توانید مکان آب های آشامیدنی و آب هایی که قابل خوردن نیستند را پیدا کنید.

به نظر شما کدام یک از موارد در پایین آوردن هزینه مسافرت موثرتر است؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه