افزایش فالوور در اینستاگرام: ۱۰ راه برای افزایش فالوورهای اینستاگرام

0 

اگر تاکنون هنوز برای خودتان اینستاگرام باز نکرده‌اید، فرصت بزرگی را از دست داده‌اید. جدای از همه چیز، آیا کنجکاو نشده‌اید چرا این شبکه‌ی اجتماعیِ اشتراک عکس و اشتراک فیلم مجموعا ۴۰۰ میلیون کاربر فعال جمع کرده است؟ آیا این رشد اینستاگرام جذاب به نظر نمی‌رسد؟ پس برای درست کردن یک حساب اینستاگرامی و افزایش فالوور در اینستاگرام آماده شوید و این مقاله را تا انتها بخوانید.

آیا دل‌تان نمی‌خواهد یکی از عکس‌های‌تان جزء یکی از ۸۰ میلیون عکسی باشد که هر روز به اشتراک گذاشته می‌شود؟

اگر پاسخ‌تان به هر یک از این پرسش‌ها مثبت است، هرگز برای انجام ثبت نام رایگان اینستاگرام دیر نیست. ولی، بعد از این‌که در اینستاگرام ثبت نام کردید، باید چه کار کنید؟ اگر هیچ فالووری نداشته باشید که محتوای‌تان را لایک کند یا به اشتراک بگذارد، دلیل حضورتان در این شبکه‌ی رسانه‌ی اجتماعی چیست؟

البته خوشبختانه، کسب فالوورهای بیش‌تر در اینستاگرام کار دشواری نیست. این کار کمی زمان و اندکی تلاش می‌خواهد. ولی اگر این کار را صحیح انجام دهید، قبل از آن‌که برای انداختن جدیدترین عکس‌تان بگویید “‌سیب‌”‌، فالوورهای‌تان زیاد شده‌اند.

بنابراین، اجازه دهید کار را شروع کنیم. در این مقاله، به ۱۰ بهترین راه برای افزایش فالوور در اینستاگرام خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ دارنده بیشترین فالوور در اینستاگرام

۱. عکس‌هایی به اشتراک بگذارید که دیگران بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند

اگر محبوب‌ترین صفحات‌ اینستاگرام را بررسی کنید، یک درون‌مایه‌ یا تم مشترک در همه‌ی آن‌ها پیدا می‌کنید. تمام عکس‌های‌شان عکس‌هایی هستند که بیش‌ترِ آدم‌ها می‌توانند با آن‌ها رابطه برقرار کنند و نقطه‌ی اتصالی به آن‌ها پیدا کنند. آن‌ها شخصی، منحصر به فرد، و بدیع (دسته اول) هستند. با اشتراک گذاشتن این عکس‌ها، نقطه‌ی اتصالی با مخاطب ایجاد می‌کنید، و همین شیوه، قطعا بهترین راه برای جذب آدم‌ها به صفحه‌ی اینستاگرام‌تان است.

به طور خلاصه بگوییم، صفحه‌ی اینستاگرام‌تان باید معتبر و بدیع باشد (یعنی تکراری و تقلیدی نباشد). مثلا عکس‌های پشت صحنه‌ی دفتر کارتان، فرایند ساخت محصول‌تان، یا عکس‌های (مناسب) مهمانی شرکت‌تان، یا چیزهایی شبیه این‌ها را به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، می‌توانید با سایر کاربران نقاط اتصالی ایجاد کنید.

افزایش فالوور در اینستاگرام ۲: تصاویرتان را در زمان مناسب ارسال کنید

قبل از ارسال هر چیزی در اینستاگرام، ببینید اکثریت مخاطبان‌تان در چه منطقه‌ی زمانی زندگی می‌کنند و چه زمانی اینستاگرام‌شان را چک می‌کنند.

به علت پویایی زیاد کاربران اینستاگرام، واقعا زمان مشترکی میان تمام آن‌ها وجود ندارد – ولی حضور کاربران معمولا در چهارشنبه‌ها بین ساعات ۵ و ۶ بعد از ظهر بالا است، هم‌چنین آدم‌ها بیش‌ترِ پست‌های‌شان را پنج‌شنبه‌ها ارسال می‌کنند. فارغ از این مسائل، اکثریت کاربران هنگامی در اینستاگرام حاضر می‌شوند که وقت اضافه پیدا کنند، مثلا اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب، هنگام حرکت در مسیر محل کار و مدرسه و خانه، یا پنج‌شنبه‌ شب‌ها و جمعه‌ها.

معمولا، وقتی یک عکس را ارسال می‌کنید، از لحظه‌ی ارسال تا وقتی که در میان خیل عظیم عکس‌ها و اخبار سایر کاربرها گم شود، فقط چهار ساعت وقت دارد. برای پیشگیری از این مسئله، فقط هنگامی تصاویرتان را ارسال کنید که مطمئن باشید اکثریت فالوورهای‌تان در حال سپری کردن زمان بیکاری‌شان هستند و به اینستاگرام‌شان دسترسی دارند. برای مثال، اگر ساختار جمعیتی مخاطبان‌تان را دانش‌آموزان دبیرستانی تشکیل می‌دهند، باید عکس‌های‌تان را بعد از ظهرها، زمانی که دانش‌آموزان در حال نهار خوردن یا در خانه هستند، ارسال کنید.

اگر فالوورهای‌تان را افراد حرفه‌ای و دانشگاهی تشکیل می‌دهند، بهتر است تصاویرتان را در زمان اوج شلوغی، هنگامی که افراد در راه بازگشت به خانه در مترو یا اتوبوس هستند، ارسال کنید.

۳. از هشتگ‌های محبوب و مرتبط استفاده کنید

گوگل یا Webstagram را برای یافتن هشتگ‌های محبوب جستجو کنید؛ از هشتگ برای ساماندهی عکس‌ها استفاده می‌شود. سپس، می‌توانید از هشتگ‌های متداولِ مرتبط به خود‌تان یا صنعت‌تان استفاده کنید تا عکس‌های‌تان بیش‌تر دیده شوند و بتوانید تعاملات بیش‌تری ایجاد کنید. برای مثال، چند نمونه از برترین هشتگ‌های فارسی در سال ۹۵ عبارت بودند از، #شجریان، #سربازی، #شلاق، #دهه هشتادی، #فیش‌های حقوقی و غیره؛ هم‌چنین ۱۰ برترین هشتگ‌ها به زبان انگلیسی عبارت هستند از، #love، #instagood، #me، #like، #follow، #cute، #photooftheday، #tbt، #followme، و #tagsforlikes.

هم‌چنین می‌توانید برای پیدا کردن هشتگ‌های مرتبط با صنعت‌تان از قابلیت تکمیل خودکار اینستاگرام (Instagram autocomplete) استفاده کنید.

با این‌که هشتگ‌ها برای جذب فالوور‌های جدید، به عنوان یک دارایی مهم شناخته می‌شوند، ولی نباید در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی کرد. به جای ارسال چندین و چند هشتگ به صورت فله‌ای!، سعی کنید برای هر عکس فقط یک الی سه هشتگ انتخاب کنید. بیش‌تر از سه هشتگ هرزنامه یا اسپم تلقی می‌شوند.

افزایش فالوور در اینستاگرام ۴: دیگران را فالو (دنبال) کنید

اگر می‌خواهید دیگران فالوتان (دنبال‌تان) کنند، پس باید شما نیز آن‌ها را فالو کنید. این یک قاعده‌‌ی ساده در زمینه‌ی عمل متقابل است که در تمام چارچوب‌های رسانه‌ی اجتماعی رایج است. بنابراین، به جای آن که فقط عکس بارگذاری (آپلود) کنید و انتظار داشته باشید دیگران به صفحه‌تان بیایند، شما نیز باید به صفحات دیگران سر بزنید و خودتان را به آن‌ها نشان دهید.

به عبارت ساده‌تر، باید فعال باشید.

به دنبال کاربران و برندهایی بگردید که علائق و نظرات مشترکی با شما دارند، سپس عکس‌های‌شان را لایک کنید و به اشتراک بگذارید. ستاره‌ها و افراد تاثیرگذار اینستاگرام را فالو کنید و با آن‌ها در تعامل باشید، یا حتی از آن‌ها بخواهید در پست‌های‌شان از شما نام ببرند. حتی می‌توانید به دنبال برچسب‌‌ها – یا همان تگ‌هایی – باشید که حاوی تگ‌هایی نظیر موارد ذیل هستند: #shoutout، #TagsForLikes، #ilovemyfollowers، و #follow.

این کار بسیار آسان است. هر چه بیش‌تر به این کار مشغول شوید، بیش‌تر در معرض دید دیگران قرار می‌گیرید.

۵. رقابت یا مسابقه راه بیندازید

یکی از موثرترین روش‌ها برای افزایش حضور آدم‌ها در صفحه‌ی اینستاگرام‌تان و رسیدن به فالوور‌های جدید، راه‌اندازی یک مسابقه یا رقابت است. این روش ثابت شده‌ای است که در تمام شبکه‌‌های رسانه‌ی اجتماعی کارساز است. با وجود این، از آن‌جا که اینستاگرام بسیار محبوب است، دارای فضای بسیار مطلوبی برای اجرای مسابقات و رقابت‌ها است.

به راحتی می‌توان مسابقه و رقابت ایجاد و راه‌اندازی کرد. عکس عجیب و غریبی را به همراه زیرنویس‌هایی ارسال کنید که به سایرین اطلاع دهد مسابقه و رقابتی در حال انجام است. هم‌چنین، برای آن‌که دیگران بتوانند به راحتی به مسابقه‌تان دسترسی پیدا کنند، حتما از #contest استفاده کنید. و حتما این مسابقه را در سایر شبکه‌های اجتماعی، نظیر فیس بوک نیز به اشتراک بگذارید.

افزایش فالوور در اینستاگرام ۶: بخش بیوگرافی (زندگینامه) را به طور کامل پر کنید

بخش بیوگرافی (یا زندگینامه‌ی) اینستاگرام باید جهت ارائه‌ی فراخوان، هشتگ‌هایی با نام یا برندتان، و هم‌چنین لینک‌های (پیوندهای) وب‌سایت‌های‌تان به شکلی برجسته به کار رود؛ این بخش فرصت‌ بسیار خوبی برای یافتن کاربرهای جدید اینستاگرام در اختیارتان می‌گذارد. کاربرها از طریق همین بخش می‌توانند شما یا برندتان را بشناسند و تصمیم بگیرند آیا دل‌شان می‌خواهد فالوتان کنند یا خیر.

با وجود این، هرگز در این بخش از دیگران خواهش نکنید فالوتان کنند، خود را فرومانده و ناامید نشان ندهید، یا این بخش را پر از اسپم یا هرزنامه نکنید. برای مثال، در بخش بیوگرافی‌تان هرگز چنین جمله‌ای ننویسید، “فقط ‌آدم‌هایی را فالو می‌کنم که فالوی‌ام کنند!‌”‌. در این بخش باید به کاربران بگویید “‌که‌”‌ هستید و چرا آن‌ها باید فالوی‌تان کنند. حتما در صورت لزوم بیوگرافی‌تان را به‌روز رسانی کنید. اگر مسابقه یا رقابتی راه انداخته‌اید، می‌توانید اطلاعات اندکی از آن را در بخش بیوگرافی بگذارید.

۷. در زیرنویس عکس‌ها سوالاتی را مطرح کنید

یک راه ساده و موثر جهت دریافت لایک‌های بیش‌تر برای عکس‌های‌تان، این است که سوالی را در زیرنویس عکس مطرح کنید. این کار نه تنها می‌تواند تعداد لایک‌های‌تان را افزایش دهد، بلکه هم‌چنین می‌تواند میزان کامنت‌های‌تان را نیز بالاتر ببرد.

و، همان‌طور که چندین و چند بار تاکنون گفته شد، بهترین راه برای افزایش میزان فالوور‌های‌تان در اینستاگرام این است که میزان حضور و مشارکت‌تان را افزایش دهید.

افزایش فالوور در اینستاگرام ۸: همیشه به خاطر بسپارید چرا در اینستاگرام هستید

قبل از این‌که کنترل‌تان را از دست بدهید و هر نوع عکسی را که دل‌تان می‌خواهد روانه‌ی اینستاگرام کنید، یک قدم به عقب برگردید و به خاطر بیاورید که از ابتدا چرا پا به اینستاگرام گذاشته‌اید. آیا به فالوور‌های بیش‌تر نیاز دارید؟ آیا می‌خواهید عزت نفس‌تان را بیش‌تر کنید؟ آیا به دنبال دیده شدن و دریافت بازخورد عکس‌های‌تان از نگاه دیگران هستید؟ آیا می‌خواهید از اینستاگرام به عنوان ابزار تبلیغاتی برای کسب و کار‌تان استفاده کنید؟

درک این مسئله که چرا از اینستاگرام استفاده می‌کنید، می‌تواند در جذب فالوور‌های جدید به شما کمک کند، زیرا به این طریق، مخاطب مورد هدف‌تان را خواهید شناخت. پاسخ به این سوال مستلزم جستجو و تعامل با آدم‌های مرتبط با حوزه‌ی خاص کسب و کار‌ی‌تان است، و باعث می‌شود با گزینه‌های بسیار گسترده و بی‌ربط با حوزه‌ی کاری‌تان برخورد نداشته باشید.

ایجاد یک فراخوان نیز به عنوان یک تاکتیک قابل اطمینان دیگر به شمار می‌رود. با داشتن یک روش فراخوان عمل واضح و شفاف، نظیر “‌اگر خوش‌تان آمد، دو بار کلیک کنید!‌”‌، احتمال درگیر شدن کاربران با پست‌های‌تان بیش‌تر می‌شود، زیرا اکنون کاملا می‌دانند شما از آن‌ها چه می‌خواهید. بار دیگر خاطر نشان می‌کنیم، وقتی مشارکت و حضورتان بیش‌تر می‌شود، بیش‌تر در معرض دید قرار می‌گیرید، و در عوض، فرصت بیش‌تری برای رسیدن به فالوورهای جدید به دست می‌‌آورید.

۹. مرتبا پست بگذارید، ولی نه بیش از اندازه

بعد از آن‌که توانستید فالوور‌های جدید را جذب کنید، چگونه می‌توانید رضایت‌شان را به دست بیاورید؟ یکی از آسان‌ترین راه‌ها ارسال عکس‌های مرتبط و جذاب به صورت ثابت و مرتب است؛ معمولا تعداد اندکی عکس در روز کافی است. اگر صدها عکس برای ارسال دارید، آن‌‌ها را در چندین روز مختلف ارسال کنید. اگر فالوور‌های‌‌تان را با سیلی از عکس‌ها و تصاویر رو به رو کنید، نه تنها آن‌ها آنفالوی‌تان می‌کنند، بلکه صفحه‌تان نیز جذابیت‌اش را برای فالوور‌های جدید از دست می‌دهد.

افزایش فالوور در اینستاگرام ۱۰: از اپلیکیشن‌ها و فیلترها استفاده کنید

یادتان می‌آید چه چیز باعث شد اینستاگرام این‌ چنین منحصر به فرد و محبوب شود؟ فیلترها. این فیلترها به کاربران امکان می‌دهند تصاویرشان را آن‌طور که می‌خواهند ویرایش کنند. و هر چه عکس‌های‌تان بدیع و فریبنده‌تر باشند، احتمال این‌که کاربران آن‌ها را به اشتراک بگذراند و فالوی‌تان کنند، بیش‌تر می‌شود. از آن‌جا که اینستاگرام در اپلیکیشن خود ۲۰ فیلتر قرار داده است، هیچ عذر و بهانه‌ای برای‌تان باقی نمی‌ماند که بخواهید عکس‌های‌تان را بدون فیلتر در اینستاگرام ارسال کنید.

علاوه بر فیلترها، می‌توانید از اپلیکیشن‌های گوناگونی برای ویرایش و زیباسازی عکس‌های‌تان، قبل از ارسال در اینستاگرام، حداکثر استفاده را ببرید.


ترجمه: تحریریه – امیررضا مصطفایی

منبع: searchenginejournal

افزایش فالوور در اینستاگرام: ۱۰ راه برای افزایش فالوورهای اینستاگرام


مطالب مرتبط
بازاریابی در اینستاگرام: ۵ اشتباه رایج بازاریابی در اینستاگرام
۱۰ بهترین خوراکی ضد چین و چروک
۱۲ خوراکی سرشار از سلنیوم برای سلامت تیروئید
اگر به قدرت شهود و بصیرت اعتقاد ندارید این مقاله را حتما بخوانید
۱۵ عکس ترامپ که نمی خواهد به شما نشان دهد
خواص عدس :۱۸ خاصیت عدس برای سلامتی
خواص کاری: ۱۲ خاصیت کاری برای پوست، مو و سلامتی
کولیک نوزادان: ۲۶ درمان خانگی موثر برای قولنج نوزادان
سس سویا: ۵ بهترین فایده سس سویا برای سلامتی
استرس اکسیداتیو چیست: ۷ راه که استرس اکسیداتیو را متوقف کنید
۳ دلیل که کشورها سیاست کاهش ارزش پول را پیاده می‌کنند
نقاط طب فشاری: ۱۲ نقطه جادویی برای طب فشاری جهت درمان ذهن و بدن
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه