اهواز از نفس افتاده: غلظت گرد و غبار اهواز ۶۰ برابر بیش از حد مجاز است

0 

میزان غلظت گرد و غبار اهواز در روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن تا ساعت دو بعدازظهر به ۹۰۰۰ میکروگرم بر متر مکعب و در نتیجه به ۶۰ برابر حد مجاز رسید. در این شرایط واقعا اهواز از نفس افتاده و هیچ نیرویی به عنوان بازوی کمک کننده فعالیت جدی ندارد.

بیمارستان‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند. ستاد مدیریت بحران روز دو‌شنبه (۲۳ بهمن / ۱۲ فوریه) مدارس و مراکز آموزش عالی ۲۷ شهرستان خوزستان را از روز سه شنبه تعطیل اعلام کرد و معاون استاندار خوزستان نیز بر لزوم آمادگی در برابر قطع شدن برق ناشی از پدیده گرد و خاک تاکید کرد.

شهریار عسکری، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، در خصوص میزان آلاینده‌های گرد‌ و‌غبار در شهر اهواز گفت که با توجه به این‌که “میزان حد مجاز آلاینده‌ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است، اکنون غلظت گرد و غبار در اهواز ۶۰ برابر حد مجاز است”.

برمبنای گفته‌های مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان وضعیت شهرهای دیگر استان خوزستان نیز با اندک تفاوت‌هایی شبیه وضعیت شهر اهواز است.

عسکری در ادامه گفت که میزان غلظت ریزگردها در سوسنگرد به بیش از ۱۵ برابر حد مجاز رسیده است. این میزان در ماهشهر بیش از ۱۴ برابر حد مجاز، در حمیدیه بیش از ۳۲ برابر حد مجاز، در امیدیه و آبادان بیش از ۱۰ برابر حد مجاز و در دزفول بیش از ۱۲ برابر حد مجاز است.


وبگردی

اهواز از نفس افتاده: غلظت گرد و غبار اهواز ۶۰ برابر بیش از حد مجاز است


خبرخوان هفته

  • اصول ساده پوشیدن بوت: یک کفش زمستانی بی‌نظیر برای آقایان
  • ۳ استایل مردانه و اصول ست کردن کفش با آن‌ها
  • سامسونگ گوشی های هدیه خود را به ورزشکاران ایران و کره شمالی نمی‌دهد
  • شمار قربانیان آنفلوانزا در آمریکا افزایش یافت
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه