درخواست از دولت و مجلس برای امهال بدهی تولیدکنندگان

0 
رئیس خانه صنعت معدن وتجارت ایران عنوان کرد:

درخواست از دولت و مجلس برای امهال بدهی تولیدکنندگان

سهل آبادی گفت:از دولت ومجلس تقاضا داریم تا بدهی های تولید کنندگان را تاحد امکان فریز کنند وگرنه باید منتظر ورشکستگی صنایع ایران باشیم.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی ، عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت معدن وتجارت ایران در حاشیه “همایش تولید ملی افتخار ملی” با گلایه از وضعیت موجود تولید داخلی اظهار کرد:عجیب است که دولت و مجلس شورای اسلامی در خیلی مواقع از یاد میبرند سهم تولید کننده داخلی را پرداخت کنند اما سازمان های دریافت کننده مالیات و بیمه همیشه به موقع سهم تولید کننده را می گیرند وتولیدکنندگان در صورت تاخیر ،باید جریمه پرداخت کنند.

وی افزود:آمارهای نا مطلوبی از واردات مواد غیر ضروری به کشور وجود دارد و باید پرسید که چطور این حجم از واردات غیر مجاز براحتی وارد کشور می شود.

سهل آبادی با گلایه از عملکرد بانک ها در مقابل تولیدکننده داخلی تاکید کرد:اکنون بسیاری از کارخانه های کشور بدلیل بدهی بانکی تعطیل شده و کارگران آنها خانه نشین شده اند.

رئیس خانه صنعت معدن وتجارت ایران اذعان کرد:امروز به دلیل رکود طولانی تولید کننده ها مجبورند محصولات خود را با چک های چند ماهه بفروشند اما باید هر سه ماه مالیات بر ارزش افزوده را بپردازند.

وی ابراز کرد:از دولت ومجلس شورای اسلامی تقاضا دارم تا بدهی های تولید کننده های داخلی را تاحد امکان فریز کنند وگرنه باید منتظر ورشکستگی صنایع ایران باشیم.

وی بیان کرد:تنها عاملی که اکنون تولید کننده داخلی را تشویق به ادامه فعالیت میکند،عشق به کار است.

در پایان تفاهمنامه مشترکی بین خانه صنعت معدن وتجارت ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی به امضا رسید.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه