دادگاه ویرجینیا دستور مهاجرتی ترامپ را خلاف قانون اساسی دانست

0 

یک دادگاه تجدید نظر در ویرجینیا دستور مهاجرتی ترامپ را که علیه سفر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان، از جمله ایران صادر شده بود مغایر قانون اساسی شناخت. رأی نهایی در این باره باید در دیوان عالی آمریکا صادر شود.

یک دادگاه تجدید نظر در ایالت ویرجینیا علیه فرمان منع سفر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان، از جمله ایران به آمریکا، رأی داد. بر اساس حکم این دادگاه، فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا خلاف قانون اساسی این کشور است.

دادگاه با ۹ رأی موافق در برابر چهار رأی مخالف در جلسه خود در روز پنج‌شنبه ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) این فرمان را که حاوی محدودیت‌های مسافرتی برای شهروندان این کشورهاست تبعیض‌آمیز و “در تناقض با قانون اساسی” آمریکا شناخت.

دادگاه می‌گوید، از متن فرمان و اظهارات دونالد ترامپ در این باره خصومتی علیه مسلمانان و مغایر با قانون اساسی برداشت می‌شود.

دادگاه ویرجینیا با این حکم تصمیم یک دادگاه فدرال در مریلند را تأیید کرده است. اکنون دیوان عالی آمریکا باید به موضوع بپردازد. قرار است دیوان عالی در ماه آوریل این موضوع را بررسی کند.

این فرمان که سومین فرمان مهاجرتی اصلاح‌شده ترامپ است شامل منع سفر شهروندان کشورهای ایران، یمن، لیبی، سومالی، سوریه و چاد به آمریکا می‌شود.


وبگردی

دادگاه ویرجینیا دستور مهاجرتی ترامپ را خلاف قانون اساسی دانست


خبرخوان هفته

  • یک زن آمریکایی به طرز حیرت آوری پس از بیداری لهجه های مختلف پیدا میکند
  • ۱۵۷ ایموجی جدید به دنیای شکل ها و صورتکهای موبایل می‌آیند
  • مطالب افراط گرایانه در شبکه های اجتماعی شناسایی و حذف می‌شوند

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه