توافق اوپک تا ۲ سال دیگر ادامه دارد/مشکلات زیادی پیش روی بازار نفت است

0 
بلومبرگ :

توافق اوپک تا ۲ سال دیگر ادامه دارد/مشکلات زیادی پیش روی بازار نفت است

رئیس سازمان بین‌المللی انرژی گفت:اعضای اوپک تا ۲ سال دیگر مجبور به ادامه توافق کاهش تولید نفت هستند.

به گزارش گروه اقتصادی ، به نقل از بلومبرگ، رئیس سازمان بین‌المللی انرژی می‌گوید از آنجایی که تولید نفت در کشورهای غیراوپک نظیر آمریکای شمالی، برزیل و مکزیک افزایش یافته، کشورهای اوپک مجبور خواهند بود توافق اخیر خود را تا دو سال دیگر ادامه دهند.

فاتح بیرول ادامه داد :افزایش عرضه نفت از سوی کشورهای غیر اوپک طی ۲ سال آینده نیاز بازار را پوشش خواهد داد و همین مسئله سبب می‌شود که توافق اوپک مبنی بر کاهش تولید نفت همچنان ادامه یابد.

رئیس سازمان بین‌المللی انرژی در مصاحبه تلویزیونی با بلومبرگ از عرضه‌های جدید نفت از سوی کشورهای غیر اوپک طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ خبر داد.

وی معتقد است طی سال‌های آینده بازار نفت با مشکل جدی مواجه خواهد شد به طوریکه پیر شدن میدان های نفت و کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در کنار افزایش تقاضا تا حدود زیادی بازار را نامتعادل خواهد کرد.

گفتنی است؛کشورهای تولیدکننده نفت طی ۲ سال گذشته توافق کرده‌اند که تولید روزانه را ۱.۸ میلیون بشکه کاهش دهند. این توافق بین کشورهای اوپک و روسیه حاصل شد.

توافق کاهش تولید نفت به این دلیل انجام شد که قیمت نفت از ۱۲۰ دلار در هر بشکه به ۳۰ دلار رسیده بود و آنها با این اقدام می‌خواستند قیمت را افزایش دهند که تا حدود زیادی موفق شدند و قیمت به بیش از ۷۰ دلار رسید.

انتهای پیام/

پیر شدن میدان های نفتی چالش پیش روی بازار نفت

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه