۲۵ احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ که تا به حال دستگیر شده‌اند

0 

همان‌طور که گفته‌اند، جنایتکاران باهوش وارد سیاست و کسب و کار می‌شوند. اما بقیه چطور؟ آن‌ها راهی زندان می‌شوند. خب، امروز قصد داریم با بعضی از سارقان احمق دنیا آشنا شویم و ببینیم چگونه مرتکب خنده‌دارترین جنایت‌های تاریخ شدند. این‌ها احمقانه ترین ماجراهای جنایتکارانه جهان هستند که توسط ۲۵ احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ که تا به حال دستگیر شده‌اند اتفاق افتاده‌اند.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۲۵: روبن زاراته

در ۲۰۰۸،‌ روبن با قصد دزدی وارد یک مغازه‌ی اگزوزسازی شد. از بخت بد روبن، فقط مدیر (که در آن موقع آنجا نبود) می‌توانست گاوصندوق را باز کند. در نتیجه روبن، جنایتکار زیرک قصه‌ی ما، شماره‌ تلفن خودش را برای کارمند مغازه گذاشت و مصرانه از او خواست وقتی مدیر برگشت با او تماس بگیرد. آن کارمند بعد از رفتن روبن با پلیس تماس گرفت. آن‌ها به کارمند گفتند به روبن زنگ بزند و به او بگوید مدیر مغازه برگشته است. روبن بیچاره وارد مغازه شد و حسابی غافلگیر شد!

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره ای بی (ebay) که نمی‌دانستید

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۲۴: دیوید زورفلو

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

هرچند او سارق یا دزد نبود، اما دیوید ۱۸ ساله توسط پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا در شهر ستلر به خاطر رانندگی در حین مستی دستگیر شد. در حالی که پشت خودرو پاترول خود نشسته بود، ظاهرا سعی می‌کرد زیرپوش خودش را بخورد. او فکر می‌کرد که این زیرپوش الکل معده‌اش را جذب خواهد کرد و او موفق می‌شود تست الکل پلیس را با موفقیت پشت سر بگذارد.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۲۳: محمد اشان

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

محمد اشان یکی از فرماندهان طالبان در افغانستان بود. یعنی، تا زمانی که برای گرفتن ۱۰۰ دلار پاداشی که جهت دستگیری‌اش تعیین شده بود خودش را لو دهد. ظاهرا طالبان اصلا به افرادش خوب پول پرداخت نمی‌کند!

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت درباره استارباکس که احتمالا نمی‌‌دانستید

۲۲. دو جین جنایتکار داربی‌شر

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

خب، در واقع بیش از دو جین بود. در کل ۱۹ جنایتکار بود. لابد می‌پرسید پس چه اتفاقی افتاد؟ این جنایتکاران سعی کردند به خاطر جرائم مختلف قانون را دور بزنند، به همین خاطر پلیس داربی‌شر نقشه‌ی جالبی کشید. پلیس مخفی به جنایتکاران پیام داد و گفت که نوشیدنی مجانی برنده شده‌اند. آن‌ها هم که نمی‌توانستند جلوی خودشان را بگیرند سر و کله‌شان در «محل قرار» پیدا شد و به جای بطری‌های نوشیدنی ماموران پلیس نصیب‌شان شد.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۲۱: جونیور فرانک ای. بلیک

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

وقتی همسر دوم و سوم فرانک هر دو با هم برای دیدن او در زندان ویرجینیا حاضر شدند، پلیس متوجه شد که او پیش از ازدواج با همسر سومش همسر دوم را طلاق نداده است. آن‌ها بعدا متوجه شدند که او حتی همسر اولش را هم طلاق نداده است. چند همسری فرانک منجر به طولانی‌تر شدن زمان محکومیتش شد.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت درباره‌ اچ اند ام (H&M) که نمی‌دانستید

۲۰. پاتریک رمپه

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

آدم‌ها معمولا سعی می‌کنند از زندان فرار کنند. با این حال در فلوریدا سعی کردن به زندان فرار کنند! بعد از مصرف زیاد فلاکا (یک محرک ترکیبی)، این فرد ساکن ایندین ریور سعی کرد با خودرو خود به داخل زندان محلی براند. ظاهرا، فقط قصد داشته است به دوستانش سر بزند. خب، حالا تا دلش بخواهد برای انجام این کار وقت دارد!

۱۹. مردی در لباس خرس

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

هرچند پلیس انکوریج آلاسکا هنوز موفق نشده‌اند هیچ مضنونی را شناسایی کنند، اما به دنبال مردی می‌گردند که ظاهرا پرسه می‌زد و خرس‌ها را اذیت می‌کرد…. در حالی که لباس خرسی به تن کرده بود. به هر روی، به نظر نمی‌رسد که این وضعیت پایان خوشایندی برای این مرد پوشیده در لباس خرس داشته  باشد. به خاطر خودش‌هم که شده … واقعا شاید بهتر باشد که دستگیر شود.

۱۸. ریلفورد کوپر سوم

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

بعد از تعقیب و گریز با سرعت بالا توسط پلیس در شهرستان ماناته فلوریدا، ریلفورد نهایتا بازداشت شد. بهانه‌ی او برای این رفتار خودسرانه چه بود؟ سگش رانندگی می‌کرده است! البته هیچ کجا سگی پیدا نکردند.

مطلب مرتبط: مستر کارت: ۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره‌ مستر کارت که نمی‌‌دانستید

۱۷. کلاوس اشمیت

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

مدت کوتاهی پس از آن که کلاوس تفنگ خود را بیرون کشید تا از بانکی در برلین آلمان سرقت کند، پرسنل آنجا متوجه چیز عجیبی شد. کلاوس تا مستقیما به آن‌ها نمی‌کرد پاسخ سوالاتشان را نمی‌داد. یکی از کارکنان این طور برداشت کرد که کلاوس باید ناشنوا باشد و به همین خاطر آژیر خطر را فشار داد. و قطعا کلاوس متوجه این مسئله نشد. آنچه این ماجرا را حتی باورنکردنی‌تر می‌کند، او سعی کرد از بانک به خاطر «سوء استفاده» از معلولیتش شکایت کند.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۱۶: دنیس هاوکینز

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

در ۲۰۱۰، دنیس هاوکینز از ساکنین پیتسبرگ سعی کرد از طریق گذاشتن کالاه گیس بلوند، سینه‌های مصنوعی، و پوشیدن شلوار دلقک‌ها به بانکی در آن شهر دستبرد بزند. آنچه اوضاع را برای این کلاهبردار آماتور حتی بدتر کرد، این بود که هنگام فرار، کیسه‌ی رنگی که داخل پول‌ها گذاشته بودند ترکید و تمام هیکل او را رنگی کرد. ناگفته پیدا است که از یک فرسخی مشخص بود.

۱۵. سارق موزی

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

خب، او واقعا یک سارق نبود، بلکه یک زن سوئدی بی‌نام اهل شهرستان اسکونه بود که به خاطر ورود به یک اتوبوس و حمله کردن به راننده‌ی آن زکریا ولاگیچ با یک موز جریمه شد. دلیلش برای این کار چه بود؟ راننده‌ نزدیک بوده است او را زیر بگیرد!

۱۴. این هم از تفنگ من

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

هر چند نام او را نمی‌دانیم، در ۲۰۱۲، یک سارق سعی کرد به بانک هالفیکس در شهر لندن دستبرد بزند. وقتی داشت کیفش را به صندوق‌دار می داد که پول‌ها را داخل آن بریزد، به طور اتفاقی تفنگش را هم به او تحویل داد. وقتی خیلی زود متوجه اشتباه احمقانه‌اش شد، روی دوچرخه‌ی یکی از کارمندان بانک پرید و از آنجا در رفت!

۱۳. دوین گزل

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

در ۲۰۱۵، نوجوان اهل سنت پیترز میسوری با کمک دو دوست کوچکتر از خودش به خانه‌ی دبورا متیو دستبرد زد. (نام همدستان کوچکتر او فاش نشده است). یکی از چیزهایی که دزدیدند شبیه کوکائین بود، در نتیجه آن را امتحان کردند. آنچه آن‌ها نمی‌دانستند این بود که آن ماده خاکستر پدربزرگ خانم متیو بود. احمقانه‌تر از آن این که آن دو همدست کوچکتر از در واقع از بستگان خانم متیو و پدربزرگش بودند.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۱۲: دارن کیمپتون

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

در فوریه‌ی ۲۰۱۳، دارن خانه‌هایی را که می‌توانست از آن‌ها دزدی کند در آبینگتون بریتانیا زیر نظر می‌گرفت و در موردشان تحقیق می‌کرد. او نهایتا هدف مورد نظر خودش را پیدا کرد. همین که وارد آنجا شد تا کار پلیدش را انجام دهد، با خانه‌ای پر از ماموران پلیس مواجه شد. او متوجه نشده بود که این دقیقا همان خانه‌ای بوده است که کمتر از یک ساعت پیش از آن دزدی شده بود و افراد پلیس هنوز آنجا بودند.

۱۱. زاخاری تنتوری

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

چیزهای احمقانه‌ی بسیاری هست که یک سارق می‌تواند در صحنه‌ی جرم از خود بر جای بگذارد. احتمالا بدترین چیز شناسنامه باشد. با وجود این زاخاری ۲۶ ساله‌ی اهل بوستون هنگامی که در سال ۲۰۱۳ از یک زن ۴۰ دلار قاپید دقیقا همین کار را کرد. در حین متواری شدن از صحنه، کوله‌ی خودش را جا گذاشت که شناسنامه‌اش… به همراه یادداشتی از طرف مادرش داخل آن قرار داشت. احتمالا مدتی دردسر خواهد کشید.

۱۰. ریناود جونیور پلایزیر

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

ریناود پس از آنکه وارد خانه‌ای در منچستر شد متوجه تعدادی بال مرغ در داخل یخچال شد. تصمیم گرفت از خودش پذیرایی کند و بعد از یک روز طولانی سرقت روی کاناپه خوابش برد. از بخت بد ریناود به خواب عمیق و طولانی فرو رفت. صاحب آن خانه چندان از او خوشش نیامد. این روزها ریناود تا دلش بخواهد برای چرت زدن در سلول زندان فرصت دارد.

۹. کریستوفر والاس

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

در ۲۰۱۵، کریستوفر تصمیم گرفت در پیرس پوند ماین دست به یک دله دزدی بزند. پلیس بالاخره او را که در کمد خانه‌اش پنهان شده بود پیدا کرد چون عکس‌های دزدی‌اش را در اسنپ‌چت با بقیه به اشتراک گذاشته بود.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۸: گانگا گانگا

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

خب، بدون هیچ حرفی در رابطه با نام این فرد، در ۲۰۱۴ گانگا تصمیم گرفت خودروی زنی را در اوماهای نبراسکا بدزدد. از بخت بد گانگا، این خودرو غیر خودکار بود (چیزی که او از آن سر در نمی آورد). او به مدت هفت دقیقه مایوسانه سعی می‌کرد خودرو را روشن کند که نتوانست و سر و کله‌ی پلیس پیدا شد و او را بازداشت کرد.

۷. آلبرت بیلی

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

در ۲۰۱۰، آلبرت تصمیم گرفت از فروشگاهی در کنتیکت دزدی کند. نقشه‌اش چه بود؟ اول با فروشگاه تماس بگیرد تا اینکه بتوانند پول را حاضر کنند و آلبرت بتواند به راحتی در برود. نقشه‌ی آلبرت تقریبا بی نقص بود به جز یک اشتباه آشکار … این که پلیس بیرون فروشگاه منتظر بود تا سر و کله ی آلبرت برای برداشتن پول‌ها پیدا شود.

۶. کریستوفر بریگز

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

وقتی این فرد تگزاسی با یک کوله‌پشتی پر از مهمات جلوی کاخ سفید ظاهر شد، از دستگیر شدنش غافلگیر شد. ظاهرا فقط به قصد این آمده بود که یکی دو دور آنجا بدود!

۵. میشل آستومیان

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

میشل، شهروند کالیفرنیایی، به خاطر جعل نسخه بازداشت شد. در طول محاکمه، یک نسخه‌ی دکتر با خودش آورد تا محکومیتش را به تاخیر بیندازد. اما معلوم شد که آن نسخه جعلی است.

۴. خر دزدان

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

البته، هیچ سارق بانک جدی هرگز به استفاده از یک الاغ به عنوان وسیله‌ی فرار فکر نمی‌کند. این حیوان بیش از حد کند و غیر قابل اعتماد است. خب اما این قضیه مانع کار دزدان در کلمبیا نشد. آن‌ها ابتدا خاوی (الاغ) را دزدیدند؛ بعد سعی کردند پول‌ها را بدزدند. از بخت بد این دزدها، خاوی با آن‌ها همکاری نکرد و آخر سر در حالی که پول‌های سرقت شده را پشت او بسته بودند پا به فرار گذاشت.

۳. لادوندرل مونتگومری

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

لادوندرل ساکن هاستن، هنگامی که در زندان بود به خاطر سرقت مسلحانه به حبس ابد محکوم شد. آن موقع وکیلش نکته‌ی مهم را فاش کرد…  او در زمان جرم در زندان بود! هرچند او بر بیگناهی‌اش پافشاری کرد، اما لادوندرل موفق نشد آن حقیقت بسیار مهم را به خاطر بیاورد.

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ ۲: فیلمور سزار

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

وقتی سارق پنسیلوانیایی فیلمور تصمیم گرفت از خودش در دادگاه دفاع کند، باعث به خنده افتادن هیئت ژوری شد؛‌ وقتی از یک شاهد پرسید سارق چه شکلی بود. پاسخ شگفت‌آور شاهد این بود، «سارق شبیه تو بود»!

۱. لوی چارلز ریردون

احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ

بعد از آنکه تصویر یک شخص تحت تعقیب در گریت فالز مونتانا روی صفحه‌ی فیس‌بوکی که برای لویِ متهم به جعل اسناد درست کرده بودند قرار گرفت، این عقل کل باهوش تصمیم گرفت آن فرسته (پُست) را پسند (لایک) کند. خب تعجبی هم ندارد که یک هفته بعد بازداشت شد!


ترجمه: تحریریه – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

۲۵ احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ که تا به حال دستگیر شده‌اند


کهیر: ۳۰ درمان خانگی کهیر که بسیار موثر هستند
۷۱ واقعیت جالب درباره ایدز / اچ آی وی
۲۹ حقیقت جالب درباره مردان
۶۵ حقیقت جالب درباره مراسم عروسی
۵ ترفند مدیریت خشم
۴ دلیل که چرا برای بچه ها طلاق بهتر از تداوم ازدواج ناموفق است
۲۵ عجیب ترین کاریکاتور افراد مشهور که حیرت انگیز هستند
۱۵ شگفت انگیزترین خواص لوبیا سیاه برای سلامتی
۲۵ سودمندترین کشورها برای جهان که باید بشناسید
۲۵ بی ثبات ترین کشورهای جهان را بشناسید
۱۱ تاثیر منفی اینترنت بر دانش آموزان و نوجوانان
۳۰ حقیقت درباره‌ نسکافه که بسیار حیرت انگیز هستند
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه