بازداشت حمید بقایی برای سپری کردن محکومیت ۱۵ ساله

0 

منابع خبری از بازداشت حمید بقایی معاون احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری در پی قطعی شدن حکم دادگاه و به منظور سپری کردن محکومیت ۱۵ ساله خبر دادند.

وکیل بقایی سه شنبه ۲۲ اسفند با اعلام این خبر به خبرگزاری ایلنا گفت که بازداشت موکل او در حالی صورت گرفته که هنوز حکم دادگاه تجدیدنظر به او ابلاغ نشده است.

ساعاتی پیش از بازداشت او، رئیس کل دادگستری استان تهران گفت که دادگاه تجدید نظر رای قطعی را در پرونده آقای بقایی صادر کرده و او را به ۱۵ سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق محکوم کرده است.

او دومین معاون احمدی نژاد است که محکومیت قطعی زندان گرفته است. پیشتر محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد نیز به اتهام فساد مالی به زندان محکوم شده بود.

سخنگوی دستگاه قضایی پیشتر اتهامات بقایی را تصرف غیرمجاز، اختلاس و تبانی در معاملات دولتی اعلام کرده بود. آقای بقایی اما اتهامات خود را رد کرده و پرونده خود را سیاسی خوانده بود.

محمود احمدی‌نژاد،  در پی طرح اتهامات و جدی شدن رسیدگی قضایی به آن، دستگاه قضایی را متهم به سیاسی کاری و ناکارآمدی کرد و در نامه‌ای نوشت که بیشتر مردم از قوه قضائیه و رئیس آن ناراضی هستند. او در نامه ای دیگری نیز خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.


وبگردی

بازداشت حمید بقایی برای سپری کردن محکومیت ۱۵ ساله


خبرخوان هفته

  • کشتی ایران از میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ محروم شد
  • استیون هاوکینگ فیزیکدان مشهور جهان درگذشت
  • گزارش سازمان هواپیمایی از مقصر حادثه سقوط هواپیمای یاسوج
  • ورزشگاه های روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ را بشناسید
  • ۶ راه ساده که تاثیر روانی اخبار بد و ناگوار را کنترل کنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه