قبل از دیدن این فیلم های اقتباسی کتاب شان را بخوانید

0 

اگر قبل از تماشای فیلم هایی که در ادامه معرفی کرده ام کتاب شان را بخوانید با موضوع داستان عمیق تر آشنا می شوید و لذت بیشتری هنگام تماشای فیلم می برید.

۴۵۱ درجه فارنهایت

این داستان پاد آرمانشهر نوشته ری بردبری نخستین بار در سال ۱۹۵۳ منتشر شده است. در این کتاب آینده جامعه آمریکا به تصویر کشیده شده است زمانی که کتاب ها غیرقانونی اعلام می شود و آتش افشانان هر کتابی که پیدا کنند سوزانده و خاکستر می کنند. فیلم اقتباسی این کتاب توسط فرانسوا تروفو کارگردان فرانسوی در سال ۱۹۶۶ ساخته شد.

تاریک ترین ذهن ها

معرفی کتاب

در این داستان که توسط الکساندرا براکن در سال ۲۰۱۲ تالیف شده است در یک برهه زمانی طاعون جان بیشتر کودکان آمریکایی را می گیرد و آن هایی که نجات پیدا می کنند قدرت خاصی پیدا می کنند. آماندا استنبرگ در این فیلم نقش شخصیت رابی دختر ۱۶ ساله داستان را ایفا می کند که قدرت بالایی دارد و برای انتقام از کسانی که قدرت را به دست دارند شورش می کند. این کتاب مناسب کسانی است که طرفدار داستان های سبک عطش مبارزه هستند.

غریبه کوچک

معرفی کتاب

این کتاب نوشته سارا واترز در سال ۲۰۰۹ داستان یک دکتر کشوری در واریکشایر انگلیس است. او با یک خانواده در حال زوال دوست است که صاحب ملکی در حال فرو ریختن هستند و به زودی تبدیل به یک خانه متروکه می شود. در کتاب بیشتر از فیلم به موضوع شیطان و تحول سیستم های طبقاتی اجتماعی در بریتانیا پس از جنگ پرداخته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.