هنرمندانی که مرگ مرموزی داشتند

0 

سال گذشته فیلمی به نام “وینسنت دوست داشتنی” درباره جزئیات مرگ نقاش معروف وینسنت ون گوگ ساخته شد و ذهن بیننده ها را به این تردید انداخت که آیا واقعا علت مرگ این نقاش معروف خودکشی بوده است؟ علاوه بر این نقاش معروف هنرمندان زیادی وجود داشتند که مرگ آن ها تحت شرایط مرموزی رخ داده است. در ادامه با تعدادی از این هنرمندان آشنا شوید.

ونسان ون گوگ

ون گوگ یکی از هنرمندانی است که زندگی عذاب آوری داشته است و برای فرار از دنیا زندگی را از خود گرفت. او از افسردگی رنج می برد و تحت مراقبت روانپزشک بود. خیلی ها معتقدند ون گوگ به دلیل این که برادرش دیگر نمی توانست او را از نظر مالی حمایت کند دست به خودکشی زده است. گفته شده است گلوله ای به شکم خود شلیک کرده و ۳۰ ساعت بعد در اتاق خودش از دنیا رفته است. این روش برای کسی که می خواهد به زندگی خود پایان بدهد کمی عجیب است. به گفته زندگینامه نویس ها ون گوگ توسط دو جوان مورد اصابت گلوگله قرار گرفته است اما برای حمایت از آن ها اعلام خودکشی کرده است. اگر این واقعیت داشته باشد به دوش کشیدن گناه آن دو جوان برای آزادی آن ها با افتخار تر از خودکشی برای فرار از زندگی است.

کرت کوبین

مرگ مرموز هنرمندان معروف

کرت کوبین یکی از معروف ترین موسیقی دانان راک است که مرگ مرموزی داشته است. او مثل بسیاری از هنرمندان دیگر مشکلاتی چون افسردگی و اعتیاد به مواد مخدر داشت و بعد از این که جسد بی جانش همراه با یادداشت خودکشی در کف اتاقش پیدا شد علت مرگ او خودکشی اعلام شد. اما برخی معتقدند که کوبین مجبور به این کار شده و به دلیل مقدار بالای هروئینی که مصرف کرده بود خودکشی در حد توانش نبوده است. بر طبق نظریات خبرنگاران و فیلم سازها همسر او کورتنی لاو به قاتلش “هوک” مبلغ ۵۰ هزار دلار برای به قتل رساندن کوبین داده است. هوک چند روز بعد از اعتراف نیمه در اثر تصادف با قطار از دنیا رفت.

جیم موریسون

مرگ مرموز هنرمندان معروف

جیم موریسون آهنگساز و خواننده گروه دورز درست مانند کرت کوبین قبل از مرگش زندگی سیاهی داشت. جیم همراه با همسرش به فرانسه سفر می کند و چند روز بعد داخل وان حمام منزلش بی جان پیدا می شود. همسر جیم ادعا کرد که او هیچ فامیل و آشنایی ندارد و بدون مراسم خاصی با تابوت ارزان قیمتی او را به خاک سپرد. بعدها ری مانزارک بنیانگذار گروه موسیقی دورز در بیتی در یکی از ترانه های خود گفته است: از کجا میدانی جیم واقعا در تابوت بوده؟ از کجا میدانی فقط چند کیلو خاک در تابوت نبوده؟

پاول ویلیامز

مرگ مرموز هنرمندان معروف

پاول ویلیامز آهنگساز و خواننده آمریکایی علاوه بر اعتیاد به الکل مشکل کم خونی نیز داشت که مشکلات سلامتی اش را تشدید می کرد. درست است که پاول با مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم می کرد اما علت مرگ ناگهانی اش مشکلات سلامتی نبود. جسد پاول بعد از جر و بحث با دوست دخترش در حال نشسته داخل ماشین پیدا شد. پلیس اسلحه ای در کنار پاول پیدا کرد و علت مرگ را خودکشی اعلام کرد. نکته شک برانگیز این بود که سر پاول از سمت چپ گلوله خورده بود اما اسلحه در سمت راست او پیدا شده بود.

بابی فولر

مرگ مرموز هنرمندان معروف

بابی فولر خواننده راک آمریکایی چند ماه بعد از اجرای آهنگ “با قانون جنگیدم” کشته شد و جسد او آغشته به بنزین و کبود پیدا شد. پلیس مرگ او را خودکشی اعلام کرده است اما هنوز کسی نمی داند که قاتل او کیست. مافیا یا پلیس؟

برایان جونز

مرگ مرموز هنرمندان معروف

شاید کمتر کسی بداند که برایان جونز بنیانگذار گروه رولینگ استونز بوده و بر چندین ساز تسلط داشته است. پشت تمام تصمیم های جسورانه گروه رولینگ استونز برایان جونز نقش داشته است اما علیرغم تمام زحماتی که برای گروه کشید از گروه بیرون انداخته شد و یک ماه بعد در سن ۲۷ سالگی مرد. مرگ جونز کاملا تصادفی اعلام شد. جسد برایان در استخرش پیدا شد و به گزارش پزشک قانونی برایان قبل از مرگ الکل و مواد مخدر زیادی مصرف کرده بود. اما به گزارش پلیس برایان توسط “فرانک توروگود” آخرین کسی که قبل از مرگش او را زنده دیده است کشته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.