یک ترفند ساده عکاسی با استفاده از صفحه موبایل

0 

با پیشرفت تکنولوژی های امروزی سطح خلاقیت عکاس ها نیز بیشتر شده است. درست زمانی که عکاس ها از برنامه فتوشاپ برای دستکاری کردن در عکس ها استفاده می کنند عکاسی به نام “ماتیاس فست” روش ساده تری را برای ایجاد تغییراتی تاثیرگذار در عکس ها پیشنهاد کرده است. روشی که در آن هیچ نیازی به کامپیوتر ندارید. ترفند او این است که از صفحه موبایل برای ایجاد انعکاس در عکس ها استفاده می کند. برای انجام این ترفند ساده عکاسی فقط به دو ابزار کار نیاز دارید: یک عدد دوربین DSLR و یک عدد موبایل. با به کار بردن صفحه موبایل به عنوان سطح انعکاسی عناصر ناخوشایند را از عکس حذف کرده و عکس زیباتر و جالب تری می سازید.

این ترفند عکاسی را به راحتی می توانید اجرا کنید. به این صورت که صفحه موبایل را به صورت افقی زیر لنز دوربین نگه دارید و با نگاه کردن به داخل دوربین متوجه می شوید که بخشی از عکس در پایین تصویر منعکس شده است. بر اساس چیزی که از داخل دوربین می بینید جای موبایل را مشخص کنید تا به انعکاسی که می خواهید برسید. بهتر است هنگام استفاده از موبایل قاب آن را در بیاورید

پیشنهاد “فست” این است که از عناصر معماری در این ترفند استفاده کنید زیرا پنجره ها و چارچوب ها انعکاس زیباتری در عکس ایجاد خواهند کرد.

  ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.