چرا باید دشمنان خود را دوست داشته باشیم؟

0 

همه ما در زندگی دشمنانی داریم که از شکست خوردن و رنج کشیدن ما در زندگی لذت می برند. گاهی اوقات علت پیشرفت دشمنی شما با یک شخص تفاوت های شخصیتی است که با شما دارد اما گاهی اوقات هم یک شخص بدون هیچ دلیل خاصی از شما متنفر است.

علت دشمنی آن ها هر چه که باشد به جای این که جنگ آتش با آتش راه بیندازید بهتر است دشمنان تان را بنا بر دلایلی که در ادامه مطلب آمده است تحسین کنید. این مقاله نشان می دهد که چرا و چگونه دشمنانمان را دوست داشته باشیم.

یک تجربه عملی در مدیریت خشم

دشمنان شما بهترین افرادی هستند که به درک حس مدیریت خشم کمک می کنند. آن ها علاوه بر این که باعث ایجاد احساس خشم در شما می شوند به ایجاد حس مدیریت خشم نیز کمک می کنند. هرگز نسبت به کسی که دوستش دارید نمی توانید خشمگین شوید و تنها در همین زمان است که یاد می گیرید چگونه خشم تان را مدیریت کنید. مدیریت خشم تنها به صورت عملی موثر است. دشمنانتان مثل درمان شناسانی می مانند که به آن ها نیاز دارید اما دوستشان ندارید. به همان اندازه که از آن ها متنفر هستید به شما در کنترل خشم کمک می کنند.

فرصتی برای رقابت سالم

شاید متوجه نباشید اما دشمنان شما رقیبان تان هستند و به آن رقیب درونتان بال و پر می دهند. آن ها به شما انگیزه رقابت و تلاش برای پیروزی می دهند. فراموش نکنید که هنگام رقابت با دشمن بهترین باشید و به خودتان هیچ آسیبی نرسانید.

نظرات منفی آن ها به پیشرفت شما کمک می کند

واقعیت این است که یک دشمن هیچوقت نظر یا حرف مثبتی برای گفتن به شما ندارد. هر وقت یک نظر منفی از دشمن می شنوید یک گام عقب بر می دارید و خودتان را ارزیابی می کنید. احتمال این که نظر او واقعیت داشته باشد زیاد است. او شما را با واقعیت رو به رو کرده و باعث می شود از خودتان آدم بهتری بسازید. همانطور که گفته بودم دشمنان شما درمان شناسانی هستند با شیوه های درمانی خودشان.

دشمنان می توانند دوستان خوبی باشند

دوست داشتن دشمن یعنی تلاش برای برقراری ارتباط ایجاد آرامش با آنها. اگر توانستید با آن ها نکات مشترکی پیدا کنید و رابطه دوستی برقرار کنید موفق شده اید دوست جدیدی پیدا کنید. کسی نیست که به دوست نیازی نداشته باشد. این کار به توانایی شرکت در کارهای گروهی و ایجاد مهارت های درون فردی کمک بزرگی می کند.

دشمنان به شما توانایی مثبت گرایی می دهند

گاهی اوقات آگاه بودن از وجود دشمنان باعث می شود به نکات مثبت زندگی و چیزهای خوبی که در زندگی داریم تمرکز کنیم. وقتی بیش از حد به دشمن توجه می کنیم چیزهای مهم زندگی را نادیده می گیریم.

یاد می گیرید عشق را تحسین کنید

گاهی اوقات وجود یک دشمن باعث می شود قدر کسانی که شما را دوست دارند بیشتر بدانید. عشق و نفرت دو احساس مخالف هم هستند که معمولا یکی از آن ها دیگری را تحت الشعاع خود قرار می دهد. همانطور که دشمن در اطرافتان دارید کسانی هم دور و برتان هستند که دوستتان دارند و از آن ها باید به خاطر کارهایی که برای شما می کنند قدرددانی شود.

آیا واقعا به تنفر احتیاج دارید؟

واقعیت این است که یک دشمن باعث احساسات و واکنش های منفی در شما می شود و اگر یک زندگی شاد و موفق می خواهید باید در ترک این احساسات و واکنش های منفی تلاش کنید. نفرت یک احساس منفی است و باید تمام تلاشتان را برای از بین بردن آن بکنید. واقعیت این است که هیچ کس با احساسات منفی نتوانسته است به جایی برسد و نفرت بدترین آن هاست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.