توصیه های آناستازیا درباره مراقبت از مو

0 

بیشتر عکس هایی که در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مربوط به سلامت و زیبایی موها می بینیم متعلق به یک زن روسی است به نام آناستازیا سیدورووا که به راپانزل واقعی معروف است.

آناستازیا در ۱۸ سالگی از مشکل طاسی رنج می برده اما با مراقبت های زیاد اکنون موهای بسیار بلند و زیبایی دارد.

آناستازیا توصیه هایی را با مردم دنیا به اشتراک گذاشته است که با رعایت کردن آن ها می توانید مثل او موهای زیبا و سالمی داشته باشید.

عادت اتو کردن موها را ترک کنید

همانطور که آناستازیا می گوید برای این که موهای زیبا و سالمی داشته باشید اولین کاری که باید انجام دهید این است که از صاف کردن موها و استفاده از کلیپس خودداری کنید. این کار فولیکول های مو را ضعیف می کند و با حرارت باعث می شود موها رطوبت خود را از دست بدهند. بزرگ ترین عارضه اتو کردن موها این است که موها ساختار اصلی خود را از دست می دهند.

از سشوار زمانی که موها نیمه مرطوب هستند استفاده کنید

یکی از اشتباهات بیشتر خانم ها این است که از سشوار زمانی که موها کاملا خیس هستند استفاده می کنند. این کار موها راخشک و شکننده می کند. به گفته آناستازیا زمانی که موها ۶۰ درص خشک شده اند می توانید از سشوار استفاده کنید.

همیشه بعد از شامپو ماسک کراتین استفاده کنید

آناستازیا همیشه بعد از شامپو ماسک کراتین استفاده می کند. زیرا محصولاتی که حاوی ۵۰۰ میلیگرم کراتین هستند ریزش موها را کاهش می دهند، ریشه موها را تقویت می کنند و رنگ طبیعی موها را زیباتر می کند.

 روغن های ضروری استفاده کنید

چند قطره روغن تخمه کدو به شامپو اضافه کنید یا با روغن جوجوبا ترکیب کنید و به موها بزنید. روغن تخمه کدو برای رشد مردهایی که کم مو هستند نیز درمان خوبی است. به علاوه روغن رزماری و نعنا تند هم به رشد موها کمک می کند.

مکمل های ویتامین D و omega3 استفاده کنید

برای داشتن موهای زیبا علاوه بر محصولات زیبایی مو باید بدن را نیز از پروتئین ها و مواد مغذی تامین کنیم. مرتب قرص های ویتامین D و omega3 مصرف کنید. این قرص ها موها را تقویت و ریزش موها را متوقف می کند. زمانی که می دانید نمی توانید این نیازهای بدن را از طریق غذا تامین کنید قرص استفاده کنید. مصرف بیش از حد omega3 باعث ضعیف شدن ایمنی و ایجاد آلرژی می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.