۳ گام برای تقویت رشد شخصی

0 

اگر به دنبال محتوای پیشرفت رشد شخصی بگردید بیشتر به مطالبی درباره چگونگی ثروتمندتر شدن، سالم تر شدن و یا خلاق تر شدن بر خواهید خورد. تمام این ها نکات مفیدی هستند و به رشد شما کمک می کنند. اولین چیزی که در رشد شخصی مهم است اما غالبا نادیده گرفته می شود این است که ابتدا از خودمان بپرسیم: دوست دارم چطور آدمی باشم؟ می توانید سالم ترین و ثروتمندترین فرد باشید اما آیا ارزش دارد که به خاطر طمع و غرور بیش از حد  هیچکس شما را نخواهد و تنها بمانید؟ انگیزه داشتن برای پیشرفت تنها چیزی است که در طولانی مدت به شما کمک می کند. انگیزه شما برای پیشرفت چیست؟

در ادامه ۳ گام برای پیشرفت و تقویت رشد شخصی آمده است.

حتما بخوانید: چگونه هدفمند زندگی کنیم؟

به خودتان آموزش بدهید

یکی از بهترین چیزهایی که می توانید با آن به خودتان انگیزه برای پیشرفت بدهید آموزش است. با آموزش در حرفه خود پیشرفت می کنید. به عنوان مثال می توانید در کلاس های آنلاین مدیریت ثبت نام کنید یا از طریق خواندت کتاب، وبلاگ ها و پادکست ها چیزهایی یاد بگیرید. کنجکاو باشید و به یادگیری علاقه نشان دهید.

حتما بخوانید: راه های سازندگی بیشتر برای پیشرفت شغلی

از شکست نترسید

با ترس از شکست جلوی پیشرفت خود را می گیرید. ترس از نتوانستن باعث می شود از محدوده امن خود بیرون نیایید و در نتیجه به آن چیزی که می خواهید نرسید و پیشرفت نکنید. فراموش نکنید که شکست اولین تلاش شما در راه پیشرفت است. بارها و بارها انجامش دهید تا موفق شوید.

کمی خودخواه باشید

بیش از حد خودخواه بودن چیز خوبی نیست و به پیشرفت شما کمکی نمی کند اما برای این که بهترین باشید باید کمی هم خودخواه باشید. به عنوان مثال از خودتان مراقبت کنید. با مراقبت از خود سالم تر خواهید ماند و یک شخصی، دوست، یار و یا همکار بهتر خواهید شد. اگر آدمی هستید که می خواهید مردم را از خودتان راضی نگه دارید و به کسی نه نگویید وقتش رسیده است که خودتان را تغییر دهید. کمی خودخواه باشید و اگر وقتی برای درخواست دیگران ندارید به آن ها نه بگویید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.