چالش هایی که اینفلوئنسرهای اینستاگرام با آن مواجه هستند

0 

اینفلوئنسر اینستاگرام یک حرفه واقعی است برای کسانی که از شبکه های اجتماعی به جای سرگرمی به عنوان یک شغل استفاده می کنند. نظرات متفاوتی در رابطه با این شغل وجود دارد. از نظر برخی یک شغل جالب و سرگرم کننده است اما از نظر برخی دیگر بهانه ای احمقانه برای کار نکردن. دیدگاه شما هر چه که باشد این شغل به سرعت باد در حال پیشرفت است و افراد زیادی در این حرفه به قدری پیشرفت کرده اند که توانسته اند برندهای مخصوص خودشان را تولید کرده حرف اول را در فضای مجازی بزنند.

واقعیت این است که اینفلوئنسر اینستاگرام فقط گرفتن عکس های جذاب، پوشیدن لباس های زیبا و یا گرفتن ژست های خوب نیست بلکه این شغل به تعهد، تلاش، سخت کوشی و هوش زیادی نیاز دارد. البته گذشته از این یک شغل سرگرم کننده است همراه با صدها فرصت عالی مثل سفر، محصولات رایگان و بسیاری موارد دیگر. در ادامه با چالش هایی که اینفلوئنسرهای اینستاگرام مواجه هستند آشنا شویم.

ساعت کاری ۲۴ ساعته

اینفلوئنسرهای اینستاگرام مثل شغل های دیگر ۸ ساعت کاری ندارند بلکه باید در تمام ساعات روز آنلاین باشند. یک اینفلوئنسر ممکن است نتواند به تعطیلات آخر هفته برود و یا یک دورهمی دوستانه شرکت کند زیرا این کار یک شغل نیمه وقت نیست.

اغلب دست کم گرفته می شوید

اینفلوئنسرها سخت کار می کنند و تسک های متفاوتی را انجام می دهند اما تصور مردم این است که شغل آن ها یک شوخی سرگرم کننده بیشتر نیست. این کار فقط عکاسی نیست بلکه کنترل برند و محتوای آن است. بیشتر اینفلوئنسرها افرادی کاملا آموزش دیده هستند.

استرس زیادی را متحمل می شوید

اینفلوئنسرها علاوه بر عکاسی چه کارهایی انجام می دهند؟ همانطور که بسیاری از آن ها می گویند این کار سرشار از استرس است. سخت ترین بخش آن پاسخ دادن به کاربران است. یکی از اینفلوئنسرهای کانادایی به نام Tee Go می گوید: این کار بسیار سرگرم کننده و دوست داشتنی است اما در پایان روز کاربران نقش رئیس شما را دارند. گوش دادن به ویس های هزاران کاربر در یک لحظه کار بسیار سختی است و باید برای کار کردن در این زمینه صبر زیادی داشت.

ارتباط ۲۴ ساعته با کاربران

یکی از وظایف سخت اینفلوئنسرها ارتباط ۲۴ ساعته با کاربرانشان است که شامل پاسخ دادن به کامنت ها و واکنش نشان دادن به محتوا و پروفایل آن هاست. در واقع با این کار نشان می دهید که یک فرد واقعی هستید نه یک اکانت اینستاگرام دست نیافتنی.  ممکن است کنترل این کار کمی سخت باشد اما بیشتر اینفلوئنسرها تمام تلاش خود را می کنند.

درآمد غیر قابل پیش بینی

درآمدزایی اینفلوئنسرهای اینستاگرام قابل پیش بینی نیست. شایعات زیادی در رابطه با درآمد آن ها وجود دارد در حالی که آن ها درآمد ثابتی ندارند و گاهی اوقات باید درآمد امروز را برای سه یا چهار ماه آینده برنامه ریزی کنید زیرا نمی دانید که کسب درآمد بعدی چه زمانی خواهد بود. البته ناگفته نماند که این حرفه بعد از موفقیت یک شغل بسیار سودمند و پردرآمد است.

باید همیشه از خودتان دفاع کنید

یکی از مهم ترین چالش های یک اینفلوئنسر دفاع از خود و برند خود است. باید آنقدر اعتماد به نفس داشته باشید تا بتوانید خودتان را در میان کمپانی ها و برندهای دیگر بالا بکشید. در عین حال باید با خودتان صادق باشید ارزش های خودتان را بشناسید و هر معامله ای را نپذیرید حتی اگر در ابتدا به نظر سودآور برسد. نباید به کمتر از چیزی که مستحقش هستید رضایت بدهید.

رسیدن به فرصت های بی نظیر

درست است که اینفلوئنسر بودن پر استرس و زمان بر است اما جنبه های مثبت دیگری هم دارد. فرصت های عالی و بدون هزینه مثل یک سفر رایگان یا یک دوره آموزش رایگان. یکی از اینفلوئنسرها به نام ایمی یانگ که یک فشن بلاگر معروف است می گوید: در ابتدا برای هر چیزی مبلغ زیادی پرداخت می کردم اما اکنون با برند مخصوص خودم و موفقیتی که کسب کردم فرصتهای زیادی را به دست آوردم که در گذشته حتی خواب آن ها را هم نمی دیدم. مثل نشستن در ردیف اول نمایش فشن شو، سفرهای رایگان، لباس های رایگان و بسیاری موارد دیگر…

پیشرفت این شغل به صبر و زمان زیادی نیاز دارد

تبدیل شدن به اینفلوئنسر اینستاگرام یک شبه اتفاق نمی افتد. بیشتر اینفلوئنسرها اعتراف کرده اند که پیشرفت اکانت شان سال ها طول کشیده است. بنابراین در این کار نمی توان به نتیجه فوری رسید بلکه باید صبر و زمان زیادی را وقف این کار کرد.

این شغل تاثیرات عاطفی عمیقی روی شما می گذارد

تاثیر عاطفی این شغل فقط استرس نیست بلکه بسیاری از آن اعتراف کرده اند که همیشه برای عالی بودن تحت فشار هستند. آن ها دائم با اینفلوئنسرهای دیگر در رقابت هستند و استانداردها به قدری سخت و دست نیافتنی هستند که اگر به آن ها دست نیابید دچار سرخوردگی و ناامیدی خواهید شد.

بلافاصله به درآمد زیادی نمی رسید

اینفلوئنسرها درآمد زیادی دارند اما نه هنگام شروع کار. این کار به زمان زیادی نیاز دارد. آن ها ممکن است در کنار این شغل، شغل های جانبی هم داشته باشند.

باید منحصر به فرد باشید

یک اینفلوئنسر برای موفق شدن باید منحصر به فرد باشد. بنابراین به عنوان اینفلوئنسر نباید فرمت و یا استایل عکاسی را کپی کنید زیرا فرد دیگری از قبل این کار را انجام داده است. دنیای اینفلوئنسرها یک دنیای اشباع شده است اما باز هم جا برای افراد جدید وجود دارد. هر چه در این کار تداوم بیشتری داشته باشید احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

استفاده از مطالب بدونیم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع ، بلا مانع است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.