نور دارای معانی مختلفی است

0 
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل؛

نور دارای معانی مختلفی است / نقش اساسی دانشمندان مسلمان در کشف نور

ولایتی، در همایش بین المللی ابن هیثم و نور در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت:نور معانی مختلفی از جمله خداوند، پیامبر اکرم (ص) ، قرآن ، آسمان، هدایت و… دارد، تعبیر نور جسم مادی است که دارای وزن ، حجم و سرعت است .

به گزارش خبرنگار گروه استان های از کرمان، رییس دانشگاه باهنر کرمان امروز در ابتدای مراسم گرامیداشت چهل وچهارمین سال تأسیس دانشگاه در کرمان، همایش بین المللی ابن هیثم و نور در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان به بیان نقش ابن هیثم در نور پرداخت و گفت: این همایش تا فردا ادامه خواهد داشت.

در ادامه فدایی استاندار کرمان گفت:این دومین سالی است که این همایش در کرمان برگزار می شود و ما انتظار داریم هدف علمی آن دنبال و هم تربیت نسل ما به عنوان دانشمندان با تجربه محقق شود.

ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و پژوهشگر تاریخ اسلامدر این همایش گفت: براساس اشعاری که در گذشته خوانده می شد و به فارسی هستند گزاف نیست اگر بگوییم ابن هیثم ایرانی بوده است.

وی تصریح کرد : نور معانی مختلفی از جمله خداوند، پیامبر اکرم (ص) ، قرآن ، آسمان، هدایت و… دارد، تعبیر نور جسم مادی لطیفی است که وزن ، حجم و سرعت دارد.

ولایتی با اشاره به اینکه ابن هیثم، ابوریحان بیرونی و ابن سینا بزرگان‌ تاریخ ایران اسلامی هستند و تاریخ ما در دوران این سه نفر دوران طلایی بود تصریح کرد:فیزیک نور مدیون مسلمانان و دانشمندان مسلمان است که سرآمد آنها ابن هیثم می باشد.

وی گفت: دانشمندان اسلامی سبب شدند که نظریه بطلمیوس اصلاح و قضیه کشف نور و فیزیک نور هم اصلاح شود و این همان نقش اساسی دانشمندان مسلمان در کشف نور است.

انتهای پیام/ی

فیزیک نور مدیون دانشمندان مسلمان است

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.