مشخصات فنی پیشرانه موردانتظار مزدا Skyactiv-X اعلام شد

0 

اطلاعاتی که از بروشور مزدا در بازار اسلواکی به‌دست آمده، نشان می‌دهد مزدا فروش پیشرانه‌‌های جدید خود با نام اسکای‌اکتیو ایکس (Skyactiv-X) را در بازار اروپا آغاز کرده است. حالا مشخصات این پیشرانه‌ی جدید دراختیارمان قرار دارد و می‌دانیم نسل جدید مزدا ۳ در بازار اروپا اولین محصول مزدا است که از این پیشرانه‌ی انقلابی استفاده خواهد کرد.

پیشرانه‌ی جدید مزدا از نوع چهار سیلندر است و دو لیتر حجم دارد. این پیشرانه می‌تواند ۱۷۷ اسب‌بخار قدرت در ۶ هزار دوربردقیقه و ۲۲۴ نیوتن‌متر گشتاور در ۳ هزار دوربردقیقه تولید کند. ورود این پیشرانه به بازار از پاییز شروع می‌شود و فعلا قیمت مزدا ۳ با پیشرانه‌ی جدید مشخص نیست.

Mazda 3 2019

پیشرانه‌ی اسکای‌اکتیو ایکس جدید مزدا به‌صورت استاندارد به سیستم نیمه‌هیبریدی ۲۴ ولتی مجهز است. این سیستم می‌تواند در زمان ترمزگیری انرژی ترمزگیری را ذخیره کند و سپس، برای کاهش مصرف سوخت از آن استفاده کند. خریداران اروپایی می‌توانند پیشرانه‌ی جدید را برای مدل‌های سدان و هاچ‌بک مزدا ۳ سفارش دهند. همچنین، امکان انتخاب جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی یا ۶ سرعته‌ی خودکار درکنار این پیشرانه وجود دارد.

در بهترین حالت، جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی در مدل سدان دیفرانسیل‌جلو می‌تواند به‌ مزدا ۳ کمک کند مصرف ترکیبی سوخت ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را ثبت کند. در مدل خودکار نیز، مصرف متوسط سوخت ۶.۴ لیتر است. باتوجه‌به تفاوت آزمایش‌های مصرف سوخت در اروپا و آمریکا، در زمان عرضه‌ی مزدا ۳ با این پیشرانه در آمریکا عدد متفاوتی اعلام خواهد شد.

Mazda 3 2019

مقاله‌های مرتبط:

  • نسل جدید تویوتا کرولا و مزدا ۳؛ فصلی تازه از رقابت جذاب ژاپنی‌ها
  • نسل جدید مزدا ۳ معرفی شد

پیشرانه‌ی جدید اسکای‌اکتیو ایکس می‌تواند مانند پیشرانه‌های بنزینی متداول با استفاده از شمع احتراق داشته باشد یا مانند پیشرانه‌های دیزلی از تراکم برای احتراق استفاده کند. با اینکه عرضه‌ی این پیشرانه در بازارهای ژاپن و اروپا تأیید شده، مزدا فعلا زمان ورود آن به بازار آمریکای‌شمالی را اعلام نکرده است.

درحال‌حاضر، مزدا ۳ در بازار آمریکا با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس‌طبیعی عرضه می‌شود که ۱۸۶ اسب‌بخار قدرت و ۲۵۲ نیوتن‌متر گشتاور دارد. با اینکه پیشرانه‌ی جدید در‌مقایسه‌با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری فعلی قدرت و گشتاور کمتری دارد، مزدا اعلام کرده به‌دلیل واکنش بهتر پیشرانه‌ی جدید، خودرو سرعت‌گیری بهتری خواهد داشت.

خودروهای مدل ۲۰۱۹ با کمترین هزینه‌های نگه‌داری
ابتکار جالب جگوار لندرور در استفاده از گرم‌کن فرمان برای مسیریابی
بهترین پیشرانه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ و تکرار موفقیت فراری
پیشرانه دیزل یا برقی؛ کدام آلودگی کمتری دارند؟
سیستم فرمان برقی در آینده خودروسازی نقش خواهد داشت
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.