خانه های متحرک مجلل سر سخت

0  172  
بسیاری از وسایل نقلیه تفریحی یا RV ها، ابعاد کوچک یا قیمت ارزانی ندارند، ولی در همین حال به سرنشینان خود اجازه می دهند که یا در طبیعت سیر کنند و یا کاملاً از آن فاصله بگیرند…
وب سایت پدال: برای برخی افراد، رفتن به مسافرت و گردش تنها در یک کوله پشتی و استفاده از امکانات طبیعت خلاصه می شود. ولی برای آنهایی که می خواهند یک تجربه لذت بخش در بیرون از خانه داشته باشند، بدون آن که چندان از حال و هوای آشنای خانه ها یا هتل های لوکس فاصله بگیرند، گزینه های متعددی وجود دارد. بسیاری از این وسایل نقلیه تفریحی یا RV ها، ابعاد کوچک یا قیمت ارزانی ندارند، ولی در همین حال به سرنشینان خود اجازه می دهند که یا در طبیعت سیر کنند و یا کاملاً از آن فاصله بگیرند. در ادامه برخی از وحشی ترین RV ها را برای ماجراجویی در جاده و خارج از جاده مرور می کنیم.
کامی ترا وایند
به گزارش آکاایران: قیمت تقریبی: یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار
اگر یک وسیله نقلیه بزرگ و لوکس مانند «ترا وایند» داشته باشید، دیگر نیازی به یک قایق هم برای اندکی تفریح بر روی آب ندارید؛ چرا که این RV می تواند به سرعت تبدیل به قایق شما شود. ترا وایند می تواند در خشکی تا سرعت ۱۲۸ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و این در حالی است که سرعت آن بر روی آب با استفاده از ۲ موتور پیشران برونزی ۱۹ اینچی، به ۷ گره دریایی یا ۱۳ کیلومتر بر ساعت می رسد. برای به راه انداختن این RV بزرگ،  به شکلی ساده می توان آن را در یک رمپ مخصوص قایق ها یا در شیب ملایم ساحل هدایت کرد.
 

 

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

وقتی ترا وایند در آب قرار گرفت، حالت استاندارد گیربکس توسط راننده به «خنثی» تغییر داده می شود و انتقال قدرت دریایی درگیر می شود. همچنین وقتی موتورهای پیشران راه اندازی شدند، یک «سکان» امکان هدایت RV را بر روی آب فراهم می کند.
 
,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

ترا وایند با تمام تجهیزات و امکاناتی که از یک وسیله نقلیه تفریحی انتظار می رود، همراه است و در آن مواردی چون یک تلویزیون صفحه تخت ۴۲ اینچی و حتی یک دوش/جکوزی در حمام اصلی به چشم می خورند. در همین حال، با استفاده از یک آپشن تخته شیرجه که در عقب باز می شود، شناگران می توانند از بودن بر روی آب لذت ببرند. سقف ترا وایند نیز می تواند به عنوان محلی برای آفتاب گرفتن مورد استفاده قرار گیرد.

 

گلوبال اکسپدیشنز پانگیا

قیمت تقریبی: ۶۵۰ تا ۸۰۰ هزار دلار
گلوبال اکسپدیشنز برای کسانی که می خواهند همه چیز را در محیط شهر رها کنند، ولی در عین حال، همه چیز را هم با خود به همراه داشته باشند، یک نمونه RV ساخته که می توان هر نوع نیازی را برآورده کند. پانگیا که به صورت سفارشی بر روی شاسی یک کامیون سنگین ساخته شده، دارای سقفی است که حدود ۹۰ سانتی متر به طرف بالا گسترش پیدا کرده تا یک فضای داخلی دو طبقه فراهم کند. پانگیا همچنین دارای امکاناتی چون یک ژنراتور داخلی دیزلی ۳۲۰۰ وات، سیستم کولر، پنل های خورشیدی و یک بخاری با توان ۲۶ هزار BTU است؛ بنابراین فارغ از مکانی که در آن پارک کرده اید، می توانید در یک شرایط راحت قرار بگیرید.
 

 

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

 

پانگیا شاید چهره خشن و زمختی داشته باشند، ولی در داخل ظرافت هایی مانند میزهای گرانیت، طراحی سفارشی کابینت های چوبی در آشپزخانه و حتی روتختی ویژه برای یک تختخواب بزرگ ۲ نفره در طبقه بالا دیده می شوند. راننده و سرنشینان می توانند تا هر فاصله ای که دلشان بخواهد از محیط شهری دور شوند؛ چرا که مخزن آب پانگیا به انازه ۱۴۰ گالن یا ۵۳۰ لیتر ظرفیت دارد، یک یخچال کامل و فریزر در اختیار قرار می گیرد و محفظه های زیادی برای حمل وسایل درنظر گرفته شده است.
 

 

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

مارچی موبیل پالاتزو سوپریر

قیمت تقریبی: ۳ میلیون دلار
سازنده مینی بوس های سفری سفارشی، «مارچی موبیل» از «پالاتزو سوپریر» به عنوان لوکس ترین خانه متحرک دنیا نام می برد؛ موضوعی که رد کردن آن بسیار سخت است. پالاتزو سوپریر برخلاف سایر وسایل نقلیه جاده ای، از هر زاویه ای سرسخت و وحشی به نظر می رسد. اولین چیزی که نظر همه را به خود جلب می کند، شیشه جلوی گرد آن است. نکته جالب توجه دیگر در طراحی پالاتزو، استراحتگاه اسکای لانج است که در آن ریل های سقف به صورت اتوماتیک از سقف فاصله می گیرند و با ایجاد یک حالت دیواره، محل مناسبی برای  استراحت و آفتاب گرفتن فراهم می کنند.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

 

 

سرنشینان خوش شانس پالاتزو سوپریو می توانند با استفاده از امکاناتی چون یک سیستم تنظیم هوای داخلی با نواحی چندگانه و همین طور، یک سیستم گرمایش تابشی از کف، آسایش و راحتی خود را حفظ کنند. یک کاناپه ۱۲ فوتی (۳۶۵۸ میلی متری) در جلوی پیشخوان و کابینت ها قرار گرفته و اتاق خواب اصلی دارای یک تختخواب بزرگ است. مطابق توصیف مارچی موبیل، تولیدکننده این تختخواب ها همان شرکتی است که تختخواب های خانواده سلطنتی بریتانیا را نیز تأمین می کند.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

 

ولکنر موبیل پرفورمنس

قیمت تقریبی: یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار
«ولکنر موبیل» یک کمپانی آلمانی است که به خاطر تولید RV های کاملاً مجهز شناخته شده است. این مدل پرچمدار ولکنر، دارای یک ویژگی خاص است که آن را از سایر RV های موجود در این لیست متمایز می کند: یک پارکینگ یکپارچه در وسط محورهای جلو و عقب که می تواند یک وسیله نقلیه ثانویه را در خود جای دهد. در پشت درب این محفظه که از راه دور کنترل می شود، یک پلتفرم قرار گرفته به صورت کشویی از دل RV بیرون می آید.
 
این موقعیت «گاراژ» در بین دو محور، باعث می شود که مرکز ثقل RV در ارتفاع پایین تری قرار گیرد و در نتیجه، هندلینگ بهتری برای وسیله نقلیه ایجاد شود. در این محفظه موسوم به “Central Garage”، فضایی برای یک سدان متوسط یا یک خودروی اسپورت فراهم است و البته ولکنر چیزی را در این زمینه برای مشتری درنظر نمی گیرد.
,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

ولکنر موبیل پرفورمنس که به صورت کاملاً سفارشی در اختیار مشتری قرار می گیرد، با تجهیزاتی مانند گرمایش تابشی از کف، تلویزیون های صفحه تحت چندگانه، سیستم های صوتی پیشرفته و متریال های زیبایی مانند چرم با کیفیت بالا، کف های چوبی و طرح های سنگی همراه می گردد. آشپزخانه بزرگ در این RV لوکس، تجهیزات کاملی دارد و می توان از میزهای گرانیتی در آن استفاده کرد. یک پیش آمدگی که به صورت اتوماتیک کنترل می شود، فضای قابل توجهی در محل نشیمن ایجاد می کند و در نتیجه، یک اتاق خواب بزرگ و یک حمام همراه با دوش در اختیار قرار می گیرد.

 

 

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

 

 

مرسد س بنز زتروس ۶×۶ اکسپدیشن ویهِکِل

قیمت تقریبی: یک میلیون دلار
این RV سرسخت و لوکس آفرود به صورت ویژه برای گشت شکارچیان در مغولستان طراحی شده است؛ همین موضوع کافی است که این وسیله در گروه RV های وحشی قرار گیرد. کامیون زتروس ۶×۶ می تواند در شرایط بسیار سخت خارج از جاده، باری به وزن ۱۶ تُن را با خود حمل کند. از این رو پلتفرم مناسبی برای یک وسیله نقلیه تفریحی سرسخت محسوب می شود. مرسدس بنز زتروس حتی یک محفظه برای چهار چرخه ATV دارد.
 
,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

 

 

کابین مرسدس بنز زتروس دارای یک اتاق خواب در عقب و یک اتاق نشیمن با مبلمان چرمی در جلو است که می تواند تا ۶ نفر را در خود جای دهد. کف حمام از جنس سنگ مرمر و با گرمایش از کف است. زتروس نه تنها یک آشپزخانه سیّار کامل در اختیار قرار می دهد، بلکه دو شعله خارجی امکان طبخ غذا بر روی آتش را نیز فراهم می کنند. اتاق خواب و فضای نشیمن توسط یک دیواره که در آن دو تلویزیون صفحه تخت، یکی به طرف اتاق خواب و دیگری به طرف نشیمن، قرار گرفته اند، جدا می شوند. یک بشقاب ماهواره ای، سیستم کولر، پخش DVD/CD، یک MP3 پلیر و سیستم صوتی سطح بالای Bose، از جمله امکانات دیگر زتوس هستند. یک ژنراتور داخلی دیزلی و مخزن بزرگ سوخت، به این معناست که شما می توانید با این وسیله زمان زیادی را در خارج از محیط شهری سپری کنید.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

 

روتل

قیمت تقریبی: متفاوت نسبت به طول سفر و مقصد
این RV بزرگ در موقعیتی کاملاً متفاوت با شرایط لوکس سایر گزینه های موجود در این لیست قرار می گیرد. «روتل» که توسط یک شرکت گردشگری آلمانی استفاده می شود، در واقع یک «هتل متحرک» است که امکان مسافرت دور دنیا را برای شما فراهم می کند. امّا در همین حال، شما مجبور هستید که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 

شرکت گردشگری، مسافران مقاصد مختلف در سراسر جهان و از جمله روسیه، امریکا، انگلیس و ایسلند را با خود جابجا می کند. مزیّت این نوع گردشگری در آن است که مسافران همیشه از محل خواب خود در هنگام شب آرامش خاطر دارند؛ آن هم در اتوبوسی که احتمالاً ۲۰ تا ۳۰ دوست و آشنای جدید در آن ساکن هستند.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

 

 

در اتوبوس گردشگری «روتل» در طول روز بر روی یک صندلی مسافری نشسته اید و وقتی شب فرا می رسد، یک اتاقک یک یا دو نفره با پنجره های جداگانه منتظر شما هستند. در یک آشپزخانه بزرگ، صبحانه و شام سرو می شود و برای ناهار نیز، رستوران های محلی در طول مسیر مورد استفاده قرار می گیرند. شما هر ۳ روز یک بار می توانید به وسایل خود دسترسی داشته باشید. بنابراین شرایط با آن چه از یک وسیله نقلیه «لوکس» انتظار می رود، منطبق نیست، ولی در هر صورت، روشی جالب برای دیدن جاهای مختلف دنیاست.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

 

کیراوَن اکسپدیشن سیستم

قیمت تقریبی: ۲ میلیون دلار
کیراون اکسپدیشن سیستم  که برای جابجایی یک خانواده یا گروه برای رفتن به خارج از شهر طراحی شده، در واقع، ترکیبی از یک مرسدس بنز یونیماگ با یک تریلر ارتشی سوئیسی است. قسمت کابین برای در بر گرفتن یک بدنه کمپوزیت ۴ درب، یک پیشرانه قدرتمندی دیزلی و یک اتصال بکسل «پنجمین چرخ» آفرود، به شکل کشیده تر در آمده و تقویت شده است. طول کلی تریلر برابر ۵۲ فوت (۱۵ متر و ۸۵ سانتی متر) است که شامل محلی برای قرارگیری یک موتورسیکلت منحصر به فرد با موتور توربو-دیزل و حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می شود.
 

«کیراون» می تواند حجم بالایی از سوخت را با خود حمل کند؛ تا جایی که پس از طی مسافتی به طول ۳۲۰۰ کیلومتر، هنوز به سوخت گیری نیازی نداشته باشد. همچنین موارد لازم برای زندگی ۳ نفر در ۳ هفته پیش بینی شده است. به علاوه، با وجود تجهیزاتی مانند دو ژنراتور، پنل های خورشیدی و بسته باتری ها، همیشه قدرت زیادی برای استفاده در سیستم HVAC فراهم است و دمای داخل کابین همیشه در یک سطح مناسب حفظ می شود.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

کیراون همیشه به اینترنت پرسرعت ماهواره ای بی سیم، و همین طور، یک سیستم مخابراتی جهانی که می تواند تقریباً در تمام جاهای دنیا مورد استفاده قرار گیرد، متصل است.از امکانات راحتی دیگر در داخل این RV می توان به کف چوبی، یک آشپزخانهمجهز، یک تلویزیون ۴K HDTV با سیستم صوتی پیرامونی، فضای ناهارخوری و یک دفتر کار اشاره کرد. اتاق خواب اصلی نیز در طبقه دوم قرار می گیرد.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

 

فیوچریا اسپورتس پلاس اسپا

قیمت تقریبی: ۷۵۰ هزار دلار
با اینکه از دور اندکی شبیه به یک کامیون متعلق به آینده به نظر می رسد، ولی این خانه متحرک آلمانی واقعاً چیزی فراتر از یک تراک است. درون تریلر بزرگ، تمام چیزهایی که برای یک مسافرت آخر هفته لازم است، یافت می شوند؛ از جمله دو اتاق خواب، یک آشپزخانه کامل و اتاق نشیمن با یک کاناپه بزرگ به ظرفیت ۱۰ نفر. همچنین یک ژنراتور داخلی، تجهیزاتی مانند دو سیستم کولر، پخش DVD و قهوه ساز را روشن نگه می دارد.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

چیزی که بیشتر از همه باعث تمایز «اسپورتس پلاس اسپا» می شود، تراس سقفی آن است که با یک کف از جنس چوب درخت ساج و ریل های فولادی مناسب، یک چشم انداز زیبا و در عین حال، فضای بسیار خوبی را برای برپا کردن کباب و بریانی فراهم می کند. یک جکوزی با جت های نورانی و یک افکت آبشار نیز باعث تکمیل تجربه لذت بخش مسافرت با این وسیله نقلیه می شود. ضمن اینکه با محفظه یکپارچه ای که برای نگهداری خودروی اسپورت تان پیش بینی شده، دیگر نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
 

 

اندرسون موبیل استیتز

قیمت تقریبی: بالاتر از ۲ میلیون دلار
اگر بخواهید به بالاترین سطح از یک خانه متحرک دست پیدا کنید، شاید باید آن را بر اساس بزرگترین پلتفرم متحرک دنیا طراحی کنید؛ یعنی یک کامیون تریلر بزرگ.  این کاری است که در «اندرسون موبیل استیتز» انجام شده و نتیجه، چیزی است که واقعاً خیره کننده است. این قایق های تفریحی مخصوص خشکی که معمولاً برای ستاره های هالیوود در هنگام حضور در صحنه فیلمبرداری در دسترس قرار می گیرند، دارای چندین بخش کشویی بوده و معمولاً به صورت ۲ طبقه هستند (طبقه دوم در عرض حدود ۳۰ ثانیه در بالا باز می شود).طول هر کدام از «اندرسون موبیل استیتز» ها ۷۵ فوت یا حدود ۲۳ متر است و وزن آنها به ۴۰ تُن می رسد. این RV ها فضایی در حدود ۱۱۱.۵ مترمربع را برای زندگی در اختیار سرنشینان قرار می دهند.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

این خانه های متحرک اندرسون موبیل، کاملاً به صورت سفارشی ساخته می شوند. به عنوان نمونه، مدل Heat متعلق به «ویل اسمیت» بوده که دارای یک اتاق خواب اصلی، یک آشپزخانه کامل، برخی اتاق های مهمان، چند حمام همراه با دوش، تلویزیون های صفحه تخت و فضای استراحت برای حداکثر ۳۰ نفر است. همچنین Producer’s Pad متعلق به سایمون کاوِل است و از امکاناتی چون دو حمام با طراحی گرانیت کامل، یک تلویزیون ۱۰۰ اینچی با صندلی های طرح سینما، یک آشپزخانه بزرگ با کف مرمر و یک یخچال «ساب-زیرو» بهره می برد. تجهیزات کامل ضبط و استودیوی پخش، از دیگر سفارشی سازی های انجام شده در این خانه لوکس متحرک هستند.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

 

 

 

سی لندر

قیمت تقریبی: ۲۰ هزار دلار
برخلاف مدل بزرگ و گران قیمت «ترا وایند»، «سی لندر» یک وسیله نقلیه ساده آبی خاکی است که می توان هم به عنوان یک وسیله گردش در خشکی و هم به عنوان یک قایق مورد استفاده قرار گیرد. سی لندر به صورت کلی تنها ۵۴۴ کیلوگرم وزن دارد و از این می تواند توسط هر خودروی استانداردی که در بازار وجود دارد، کشیده شود. این وسیله بسیار جمع وجور تنها حدود ۴ متر طول دارد و بهترین قابلیتش این است که می توان آن را به درون آب انداخت و با اتصل موتور آن بورد و باز کردن سقف، برای یک روز آرام بر روی آب آماده شد.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]

این در حالی است که درون سی لندر به خوبی با فولاد ضدّ زنگ، چوب طبیعی و چرم آراسته شده است. در این فضا، ۶ نفر می توانند پشت یک میز بنشینند و این در حالی است که این میز می توان به طرف پایین جمع شده و فضا برای یک تختخواب بزرگ فراهم شود. همچنین امکان استفاده از آپشن هایی مانند یک دستشویی، یک باربکیو، یک خوراک پزی، یک سینگ با مخازن آب تازه و فاضلاب به صورت جداگانه و یک نردبان برای ورود و خروج به داخل آب وجود دارد. سی لندر که در آلمان ساخته شده، به عنوان یک تریلر منحصر به فرد، گزینه ای مناسب برای کسانی است که به تفریح، هم در خشکی و هم بر روی آب علاقه دارند.

,خودرو،تفریحی،خانه متحرک،فناوری,[categoriy]
کانال تلگرام وب گردی
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

دو × 1 =