در المپیک ۲۰۱۶ با بهترین غذا های محلی ریودوژانیرو

0  225  

با شروع مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو ورزشگاران، خانواده های آن ها و تماشاگران فوج فوج به سمت برزیل آمده اند تا رقابت ها را از نزدیک تماشا کنند ، علاوه بر کیفیت استادیوم ها و ورزشگاه ها و داوری مسابقات، غذاها و رستوران هایی که قرار است خوراک این جمعیت را تامین کنند هم نقش مهمی در جلب رضایت تماشاگران دارند.

برزیل پر است از رستوران های زیبا و باشکوه و غذاهای خیابانی و سنن و غذاهای خاص که ریشه در مردمان آفریقایی دارد؛ امروز  می خواهیم  به معرفی غذاهای خوشمزه برزیل بپردازیم ، همچنین مطالبی مرتبط با المپیک ۲۰۱۶ برای شما تدارک دیده ایم که پیشنهاد می کنیم آن ها را از دست ندهید.

ورزشگاه های ریودوژآنیرو | قسمت اول – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو – معرفی شهر ریودوژآنیرو – پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو – بهترین سواحل ریودوژآنیرو – بهترین مراکز خرید ریودوژآنیرو  – بهترین رستوران های ریودوژآنیرو – پارک‌های ریودوژانیرو

بهترین غذا های محلی ریودوژانیرو

۱ ) کباب سنتی

در هر شرایطی سفر به برزیل کامل نمی شود مگر آن که کباب سنتی آن را امتحان کنید، کباب سنتی برزیل عموما به صورت تنها سرو نمی شود و در منو همراه مخلفاتی مثل انواع سالاد و غذاهای جانبی ارائه می شود و اما در شهر ریودوژانیرو می توانید برترین و باکیفیت ترین کباب سنتی برزیل را امتحان کنید، کباب های ریو معروف ترین کباب های برزیل هستند، این کباب ها از کهن ترین غذاهای برزیل هستند و در اکثر رستوران هایی که کباب سنتی ارائه می دهند عکس هایی سیاه و سفید و قدیمی از این غذا بر دیوارهایشان آویخته اند.

کباب سنتی برزیل گوشتی است که به صورت استیکی و با ادویه جات مخصوص آماده می شود و توسط آشپزان ماهر به صورت کج برش داده می شوند ، در این کباب ها از گوشت تازه استفاده می شود که اغلب گوشت گاو است و همیشه باید یک لایه ی نازک چربی دور تا دور کباب وجود داشته باشد.

بهترین مکانی که می توانید در ریو کباب سنتی نوش جان کنید رستوران چوراسکاریا پَلیس ( Churrascaria Palace ) است که این رستوران محیط زیبایی دارد و انواع سوشی، کباب و غذاهای گریل شده را ارائه می دهد.

اطلاعات تکمیلی رستوران چوراسکاریا پَلیس

میانگین قیمت در این رستوران ۱۰۱ دلار برزیل می باشد. ( ۱ دلار امریکا = ۳٫۲۶ رئال برزیل )

آدرس: ریو، کوپاکابانا، رائو رادولفو دانتس ۱۶.

.Address: R. Rodolfo Dantas, 16 – Copacabana, Rio de Janeiro – RJ, 22020-040, Brazil

کباب سنتی برزیل
کباب سنتی برزیل

۲ ) خوراک فیجودا | feijoada

فیجودا یکی از اصلی ترین غذا های برزیل است ، این غذا نوعی خوراک است که در آن لوبیای خورشتی، گوشت خوک یا گاو ، سیب زمینی های خرد شده ، کلم پیچ تازه و خرد شده و نوعی آرد به کار می رود، این خوراک با نان های تست و برش های پرتقال سرو می شود که پرتقال ها به هضم غذا کمک می کنند.

این غذا در گذشته خوراک بردگان بوده است اما در حال حاضر از محبوب ترین غذاهای برزیل می باشد، این غذا را در اغلب رستوران های ریو می توانید سفارش دهید اما یکی از بهترین رستوران هایی که می توانید فیجودا را در آن میل کنید رستوران کازادا فیجودا ( Casa da Feijoada ) است ، این رستوران سبکی کلاسیک دارد و می تواند شما را به قلب سنن غذایی برزیل ببرد.

اطلاعات تکمیلی رستوران کازادا فیجودا

میانگین قیمت برای در این رستوران حدود ۱۰۱ دلار ( رئال ) برزیل می باشد.

آدرس کازادا فیجودا : برزیل، ریودوژانیرو، اپانما، کازادا فیجودا.

.Address: R. Prudente de Morais, 10B – Ipanema, Rio de Janeiro – RJ, 22420-040, Brazil

فیجودا | feijoada
فیجودا | feijoada

۳ ) توپ ماهی | Bolinho de Bacalhau

این غذا از نامش مشخص است از ماهی های چرخ شده و طعم دار شده درست می شود که به صورت گلوله ای کوچک در می آورند و آن ها را سرخ می کنند، این غذا نوعی خوراک دریایی است که بسیار ترد و خوشمزه می باشد و با خامه و یا پرتقال سرو می شوند.

Bolinho de Bacalhau
Bolinho de Bacalhau

۴ ) کیبی | Kibe

غذای کی بی ( به صورت keebee در زبان پرتغالی خوانده می شود ) یک خوراک گوشتی است که در اصل ریشه در کشورهای عربی خاورمیانه بخصوص لبنان دارد، این غذا توسط مهاجران لبنانی که به برزیل آمده بودند به این مکان آورده شده است و آن قدر در برزیل محبوب شده که در اغلب نانوایی و مغازه های این کشور پیدا می شود.

این غذا با گوشت چرخ شده و برخی مواد محلی خاص درست می شود و به صورت گلوله هایی که در انتهایشان نوک تیز می شوند در می آیند و سرخ می گردند و با انواع سس سرو می شوند.

Kibe

۵ ) نان و پنیر | Pão de Queijo

برزیلی ها یک نوع نان و پنیر دارند که بسیار لذیذ و خوش طعم است و با خوردنش کاملا فرد معتاد خوردن این نان و پنیرها می شود، این نان و پنیر ها که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان میان وعده استفاده می شوند نان هایی گرد هستند که داخلشان با پنیر پر شده است و در همه ی سوپرمارکت ها، نانوایی ها، شرینی فروشی ها و حتی ایستگاه های متروی برزیل این نان و پنیر های خوشمزه پیدا می شوند.

این نان و پنیر ها هم به صورت تکی هم به صورت کیلویی فروخته می شوند و طرفداران زیادی دارند.

نان و پنیر | Pão de Queijo
نان و پنیر | Pão de Queijo

۶ ) گوشینها | Coxinha

گوشینها یک غذای بسیار خوش طعم برزیلی است ، این غذا با گوشت مرغ و خامه درست می شوند و در نهایت سوخاری و سرخ شده و سرو می شوند، این خوراک های خوشمزه را به شکل قطرات اشک در می آورند که جذابیت خاصی به آن می دهد.

گوشینها در برزیل از گوشت ران مرغ درست می شود و به عنوان غذای اصلی استفاده می شود اما این خوراک خوشمزه را می توان در فروشگاه ها و مغازه های خیابانی برزیل هم پیدا کرد.

گوشینها | Coxinha
گوشینها | Coxinha

۷ ) تاپیوکا | Tapioca

به جرعت می توان گفت در همه ی خیابان های برزیل مغازه های اسنک فروشی و خوراکی های کوچک وجود دارد و حتی برخی از غذاها هستند که برای خوردنشان حتما باید به خیابان ها رفت، همین رستوران ها و فروشگاه های خیابانی غذا به یکی از جاذبه های گردشگری ریو تبدیل شده اند و یک منبع درآمدی خوب برای ساکنان برزیل شده اند و ارائه ی غذا در خیابان ها در زمان برگزاری المپیک ۲۰۱۶ موجب کارآفرینی برای تعداد زیادی از اهالی ریو شده است.

تاپیوکا هم یکی از همین غذاهای خیابانی است، تاپیوکا در واقع نوعی میان وعده است که با استفاده از نوعی نشاسته ی خاص به نام کاساو و نارگیل خرد شده درست می شود این مایع سرخ می گردد و میان آن با موادی مثل پنیر و مرغ پر می شود و با دارچین ، موز و شیر زده شده تزیین می گردد، این غذا یکی از بهترین و خوشمزه ترین میان وعده ها ست که مخصوص برزیل است.

یکی از برترین مکان هایی که می توانید مزه ی واقعی تاپیوکا را امتحان کنید رستوران باری به نام فیرادیسائو کریستاوائو ( Feira de São Cristavão ) است که تاپیوکاهای منحصر به فردی میپزد.

اطلاعات تکمیلی رستوران فیرادیسائو کریستاوائو

میانگین قیمت برای یک نفر در این رستوران خیابانی ۴ دلار برزیل ( رئال ) می باشد.

آدرس فیرادیسائو کریستاوائو : برزیل، ریودوؤانیرو، سائو کریستاوائو ، فیرادیسائو کریستاوائو.

.Address: Campo de São Cristóvão, s/n – São Cristóvão, Rio de Janeiro – RJ, 20291-440, Brazil

تاپیوکا | Tapioca
تاپیوکا | Tapioca
تاپیوکا | Tapioca

۸ ) پاستیل | Pastels

در برزیل پاستیل به نوعی غذای خیابانی گفته می شود که شبیه به پیراشکی است، این پاستیل ها با گوشت، پنیر، کلم  که با ادویه های مخصوص طعم دار شده اند پر و سرخ می شوند ، این پیراشکی ها اغلب با نوعی نوشیدنی که با استفاده از ساقه ی نیشکر جوشانده شده درست می شود سرو می شود.

این پاسیتل ها بیشتر صبح ها یا برای میان وعده خورده می شوند.

پاستیل | Pastels
پاستیل | Pastels

۹ ) پنیر دلمه ای | queijo coalho

یکی از جاذبه های برزیل و ریو که در حاشیه ی المپیک ۲۰۱۶ قرار گرفته است استراحت و تفریح در سواحل ریو است .

در سواحل ریودوژانیرو علاوه بر تفریحات ساحلی و آفتاب گرفتن زیر نور خورشید می توان خوراکی های خوشمزه ای را هم امتحان کرد، پنیر دلمه ای هم یکی از غذاهای ساحلی برزیل است، و یک غذای تفریحی و میان وعده ی مخصوص این کشور می باشد ، این غذا نوعی پنیر است که به سیخ های کوچک و باریک کشیده می شود و  به صورت مستطیل شکل برش داده می شود و با سسی مخصوص تزیین و خورده می شود.

این پنیر های کوچک کبابی و گریل می شوند و به یک خوراکی فوق العاده خوش طعم تبدیل می گردند، این پنیرهای دلمه ای یکی از ارزان ترین میان وعده های برزیل هستند.

پنیر دلمه ای | queijo coalho
پنیر دلمه ای | queijo coalho

۱۰ ) فاروفا | Farofa

فاروفا نوعی خوراک خشک برزیلی است که با آرد و برنج سرخ شده درست می شود و به دلیل وجود برنج و سنگین بودن این غذا آن را به عنوان نهار می خورند و در اکثر منوی رستوران های این کشور می توان فاروفا را دید، این غذا علاوه بر آرد و برنج سوسیس، تخم مرغ ، پیازچه و بیکن هم دارد .

فاروفا | Farofa
فاروفا | Farofa

۱۱ ) نان شیرین و پهن | panqueca

این غذا همان پنکیک است با کمی اختلاف، این غذا با همان مایع پنکیک ولی بصورت نازک تر درست می شود اما به جای سرو شدن با انواع شهد شیرین ، داخل آن را موادی شبیه به مایع ماکارونی می ریزند که شامل گوشت، پنیر و سس می شود و پنکیک ها را لوله می کنند و به آن ها خلال دندان فرو می کنند تا از هم باز نشوند و داخل سینی فر میچینند و با پنیر فراوان داخل فر می گذارند تا آماده ی خوردن شوند.

این غذا بسیار پر کالری اما خوش طعم است.

نان شیرین و پهن | panqueca
نان شیرین و پهن | panqueca

۱۲ ) موککا | Moqueca

موککا ( اینطور تلفظ می شود moo-kek-a ) نوعی سوپ شبیه به خورش است که ماده ی اصلی آن ماهی و یا میگو است که با سبزیجات معطر طعم دار می شود ، این خورش پیاز و گشنیز خرد شده هم دارد.

این غذا با شیر نارگیل و فلفل مخلوط شده است و حالتی مایع مانند و شبیه به سوپ سفید دارد که در آن ماهی و میگو است ، در دستور اصلی پخت این غذا برنج هم هست اما برخی برنج اضافه نمی کنند.

موککا یکی از پرطرفدار ترین غذاهای برزیل است که البته به عنوان میان وعده هم استفاده می شود، پیشنهاد می کنیم اگر مسافر برزیل هستید چشیدن این غذا را از دست ندهید.

Moqueca
Moqueca

۱۳ ) آکاراژه | Acarajé

آکاراژه ( این طور تلفظ می شود a-ka-ra-zjeh ) یک از غذاها و در واقع یکی از فینگر فود یا تنقلات مشهور برزیل است، این غذا مملو از کالری است مواد اصلی تشکیل دهنده ی آکاراژه پوره ی نخود سیاه است و پیاز و پوره ی سیب زمینی این مواد باهم مخلوط و سرخ می شوند و به صورت سوخاری در می آیند و پس از آن داخلش با موادی مثل میگو، سبزیجات، خلال بادام و انواع آجیل پر می شود این غذای پر کالری کمی طعم تند دارد.

این غذا ریشه ای آفریقایی دارد و با سس های مختلف سرو می شود.

Acarajé
Acarajé

خوش مزه بودن یا نبودن غذا ها امری کاملا سلیقه ای است اما اشنا شدن با فرهنگ غذایی ملل مختلف هیجان و جذابیت های خودش را دارد، پیشنهاد می کنیم اگر مسافر ریو هستید یا از غذاهای تکراری خسته شده اید و به دنبال خوراکی های جدید هستید غذاهای برزیل را فراموش نکنید.

غذاهای برزیل

منبع :کارناوال

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

20 + 15 =