برای اینکه استعدادهایتان را به موفقیت تبدیل کنید چه باید کرد ؟

0  17  

اینکه انتخاب کنید درهر لحظه از روزتان چطور فکرکنید، تصمیم بگیرید و عمل کنید نشان دهنده ی نتیجه ایست که میتوانید به دست آورید. شاید اولش سخت باشد ولی با تمرین می توان به نتیجه رسید .

استعداد انسان ها در دو چیز خلاصه شده است، هم استعداد و هم انرژی ما – البته دانش، مهارت و تجربه هم در این مورد نقش دارد.

اما استعداد ما زمانی مشخص می شود که تصمیم بگیریم کاری را انجام دهیم که منجر به موفقیت ما شود. مهم نیست ما چه تواناییهایی داریم، مگر اینکه استعداد هایمان را به کار بگیریم.

اینکه انتخاب کنید درهر لحظه از روزتان چطور فکرکنید، تصمیم بگیرید و عمل کنید نشان دهنده ی نتیجه ایست که میتوانید به دست آورید. اگرچه یک انتخاب تنها ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما تاثیرات زیادی دارد و ممکن است ما را از مسیر موفقیت خارج کند.

برای اکثر انسان ها صحبت درمورد یک کار آسانتر از عمل کردن به آن است . ترس ها و باورهای محدود کننده ما را از عمل کردن باز می دارند. معمولا رویاها تحقق پیدا نمی کنند زیرا انسان ها از قدم برداشتن واهمه دارند.

با انجام دادن این چهار مورد تقدیر خود را تحت کنترل داشته باشید:

۱- مسئولیت پذیر باشید.

برای شروع موفقیت باید مسئولیت انتخاب ها و نتایجی که به دست می آورید را برعهده بگیرید. تصمیم بگیرید که در صندلی راننده در زندگیتان قرار بگیرید و آزادانه آنچه می خواهید را به دست آورید. زندگی می تواند چالش برانگیز باشد، اما تصمیات نهایی که شما درمورد واکنش هایتان می گیرید نشان دهنده ی تجربیات زندگی شما هستند. تصمیم بگیرید که یک قربانی نباشید، سعی کنید خودتان مسئول سرنوشتتان باشید.

۲- خودتان را بشناسید.

اینکه از توانایی های خود و همچنین روش های بکارگیری آنها اطلاع داشته باشید برای استفاده از استعداد هایتان بسیار ضروری است. برای شروع تلاش کنید ارزش ها، باور ها و علایق خود را بشناسید. افکار و احساسات خود را بررسی کنید. به این فکر کنید که در شرایط مختلف چه تفکر و احساسی دارید. و درنظر بگیرید که این موضوع چه تاثیری بر انتخاب و عملکرد شما دارد. به این فکر کنید که دلیل عدم واکنش شما چیست.

آیا شما اجازه می دهید که فرضیات بی اساس مانع از بررسی موقعیت ها برای شما شود؟ آیا زمانی که ترس از ناشناخته ها یا شکست در شما ایجاد می شود در انجام کارهایتان تردید می کنید؟ آیا تلاش می کنید که در خود اعتماد به نفسی ایجاد کنید که به مردم نزدیک شوید و از آنها بپرسید به چه چیزهایی احتیاج دارند؟

۳- روحتان را تقویت کنید.

رفتاری که شما از خودتان نشان می دهید تا حدودی نشان دهنده ی قدرت روحتان است. روحتان را مانند یک بادکنک پر از انرژی های مثبت تصور کنید. قدرت این انرژی ذخیره شده تاثیر عمیقی بر نحوه ی تفکر، احساس و رفتار شما دارد.

قدرت روح شما تحت تاثیر ۴ عامل کلیدی است: سلامت ذهن، بدن، روابط و محیط. این را بدانید که کدام یک از اینها شما را تقویت می کنند یا انرژی شما را از بین می برند. آیا می توانید روابطی را که انرژی شما را از بین می برند تحمل کنید؟

آیا با انسان های پر انرژی زمان می گذرانید؟ آیا برای بدنتان سوخت لازم برای رسیدن به چیزهایی که می خواهید را تامین می کنید؟ ذهن شما چه نقشی را ایفا می کند؟ محیطی که در آن زندگی یا کار می کنید تا چه اندازه انرژی شما را افزایش می دهد یا از بین می برد؟

۴- باور داشته باشید.

باورهای شما درمورد خودتان، شرایط، آینده و توانایی هایتان تاثیری زیادی بر نتایجی دارد که به آنها دست خواهید یافت. انسان هایی که باور دارند که می توانند ، بیشترین احتمال پیروزی را دارند. همانطور که اپرا وینفری می گوید:“شما به همان چیزی تبدیل می شوید که به آن باور دارید.”

تشخیص دهید که چه زمانی نداشتن باور به خود شما را از انتخابات درست باز می دارد. خودتان را برای آنچه به دست آورده اید تحسین کنید و برای توانایی هایی که دارید ارزش قایل شوید. این را بپذیرید که همه ی ما نقاط ضعف داریم اما دارای نقاط قوت هم هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

پانزده + بیست =