منفجر شدن ۸ آیفون به طورخودبه خود

0  240  

آتش‌سوزی اپل به آیفون 6 رسید؛ هشت دستگاه آیفون خودبه‌خود منفجر شدند

سال ۲۰۱۶ برای شرکت‌های اپل و سامسونگ با انفجارهای پی‌درپی همراه بود، سامسونگ که تصمیم گرفت به دلیل مشکل باتری از تولید و عرضه فبلت پرچم‌دار خود دست بکشد. این در حالی است که کاربران اپل هم با آتش‌بازی‌های زیادی مواجه شده‌اند. به تازگی هشت دستگاه آیفون در چین آتش‌گرفته است.

هشت کاربر در شهر شانگهای چین ادعا می‌کنند دستگاه آیفون ۶ آن‌ها به‌طور ناگهانی دچار انفجار شده، ظاهراً اپل در کشور چین با بحران باتری‌های انفجاری روبه‌رو شده است، چراکه در هفته‌های گذشته سومین شکایتی ارائه‌شده که کاربران چینی از باتری آیفون‌ها گله‌مند هستند.

اپل انفجارهای اخیر را بررسی کرده و ادعا می‌کند هیچ آسیب فیزیکی خارجی وجود نداشته و محصولات تولیدی بدون مشکل هستند. این شرکت از کاربران می‌خواهد مشکل خود را از طریق بخش پشتیبانی اپل پیگیری کنند یا به‌صورت فیزیکی به فروشگاه‌های این شرکت سری بزنند.

مدتی قبل گفته شد آیفون‌های ۶ و ۶ اس با این که شارژ ۵۰ درصدی دارند به‌طور ناگهانی خاموش می‌شوند. اپل پیگیر مشکل آیفون‌های مذکور شد و در نهایت اعلام کرد آیفون ۶ اس های تولیدشده در سپتامبر و اکتبر سال ۲۰۱۵ دچار این مشکل هستند. در این راستا فراخوانی برای تعویض باتری این گوشی‌ها برگزار خواهد کرد. علاوه بر آن اپل اعلام کرد به‌زودی سیستم‌عامل خود را با ابزاری تشخیصی به‌روز رسانی می کند تا با جمع‌آوری مشکلات مرتبط به باتری، سبب بهبود الگوریتم‌های مدیریت باتری‌ها شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

9 − هشت =