نجات یک کودک شش ماهه چند لحظه قبل از انفجار گلکسی اس ۶ !

0  357  

نجات یک کودک شش ماهه، آن هم درست چند لحظه قبل از انفجار گلکسی اس ۶ (Galaxy S6) اتفاقی بوده که تیتر اول اکثر خبرگزاری‌های دنیای تکنولوژی در ایام تعطیلات زمستانه را به خود اختصاص داده است.

گویا انفجار گلکسی اس ۶ در حال شارژ، باعث ایجاد آتش‌سوزی و پرتاب جرقه بر روی میزی شده است که فرزند شش ماهه‌ی خانم ویکتوریا سید (Victoria Seedd) در کنار آن مشغول خواب بوده است! ویکتوریای ۳۹ ساله در حالی که مشغول عبور از راهروی روبه‌روی‌ اتاق خود بود، صدای انفجار بنگ‌مانندی را می‌شوند و هنگامی که با عجله وارد اتاق می‌شود، متوجه انفجار تلفن همراه خود شده و حادثه را اینگونه توصیف می‌کند: “شعله‌ای در حال زبانه کشیدن از داخل تلفن همراهم بود و جرقه‌ها همه‌جا دیده می‌شدند؛ صحنه شبیه یک مراسم آتش‌بازی شده بود!”

نجات یک کودک شش ماهه چند لحظه قبل از انفجار گلکسی اس 6 !

اتفاق معجزه‌آور این است که خانم سید پسر شش ماهه‌ی خود را درست چند لحظه قبل از انفجار، از گهواره‌ی پلاستیکی خود خارج کرده و او را بر روی تخت قرار داده بود. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این گهواره دچار سوختگی شده است و ممکن بود که در صورت باقی ماندن کودک در آن، سوختگی‌هایی بر روی پوست او به وجود بیاید؛ نکته‌ی ترسناک‌تر این است که ویکتوریا قصد داشت که حدود پنج دقیقه‌ی دیگر، به حمام برود و دوش بگیرد. اگر این آتش‌سوزی تنها پنج دقیقه دیرتر انجام می‌شد و او در لحظه‌ی انفجار، داخل حمام می‌بود، ممکن بود که لوازم اطراف نیز با انفجار گلکسی اس ۶ دچار آتش‌سوزی شده و اتفاقات جبران‌ناپذیری رخ دهد.

او بعد از این اتفاق، سریعا کودکش را از روی تخت بلند کرده و به بیرون دویده بود. همسر ویکتوریا نیز گوشی را از داخل شارژ خارج کرده و آتش به هر ترتیب مهار شده بوده است. آنها با سامسونگ در حال مکاتبه بوده‌اند و کمپانی کره‌ای قول داده است که یک دیوایس جایگزین را برایشان ارسال کند؛ هرچند که هنوز بعد از گذشت یک هفته، آنها هنوز هم محصول جدیدی دریافت نکرده‌اند.

نجات یک کودک شش ماهه چند لحظه قبل از انفجار گلکسی اس 6 !

البته در همین حین، سامسونگ بیانیه‌ای رسمی منتشر کرده و طی اظهار نظری اعلام کرده است که “هیچ مشکل گزارش شده‌ای در گلکسی اس ۶ وجود ندارد.” بنابراین باید حادثه‌ی انفجار گلکسی اس ۶ ویکتوریا لیدز بررسی شده تا دلیل اصلی آن مشخص شود. بعد از چند ده گزارش از انفجار گلکسی نوت ۷، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج، حالا بار دیگر شاهد یک بیانیه‌ی تکراری از این کمپانی کره‌ای هستیم که شما  می‌توانید آن را در زیر مطالعه کنید؛ به امید این که دیگر حادثه‌های این چنینی برای کاربران سامسونگ رخ ندهد:

سامسونگ وظیفه‌ی تامین کیفیت و ایمنی میلیون‌ها گوشی از خانواده‌ی گلکسی اس ۶ در جهان را بر عهده دارد. قبل از این که سامسونگ دیوایس مورد نظر را به دست بیاورد و آن را به دقت بررسی کند، امکان تشخیص دلیل اصلی حادثه امکان‌پذیر نیست. بعد از مطلع شدن درباره‌ی وقوع این حادثه، سامسونگ در حال برقراری تماس با آن مشتری بوده است تا این دیوایس آسیب‌دیده را دریافت کند و دلیل حادثه را تشخیص دهد. سامسونگ توانسته است بهباخانم سید تماس برقرار کند و در حال ارتباط مستقیم با او برای طی کردن قدم‌های بعدی است. ایمنی مشتریان به عنوان بالاترین اولویت باقی مانده و ما برای کشف دلایل هر حادثه، به طور مستقیم با هر مصرف‌کننده‌ای که مشکلی به سبب استفاده از محصولات سامسونگ برای او پیش آمده است، مستقیما ارتباط برقرار می‌کنیم.

منبع: phonearena

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

14 − سه =