بهترین کشورها برای مهاجرت

0  657  

موسسه‌ی خدمات شبکه‌ای InterNations برای سومین نظرسنجی Expat Insider سالانه‌ی خود در ۲۰۱۶ از ۱۴۰۰۰ نفر نظرسنجی کرده است. این نظرسنجی به عنوان “یکی از گسترده‌ترین مطالعات تا کنون صورت گرفته برای بررسی وضعیت کلی زندگی مهاجران لقب گرفته است.” در این نوشتار فهرست ۱۸ کشور با بهترین کیفیت زندگی برای مهاجران را مرور می کنیم.

در این نظرسنجی از مهاجرین خواسته شد تا طبق تجارب زندگی‌شان، از جمله در حوزه‌های ایمنی و امنیت، سلامت، و خوشبختی فردی و همچنین گزینه‌های اوقات فراغت موجود، و کیفیت حمل‌ونقل و مسافرت، به چند عامل امتیاز بدهند.

این امتیازها بعدا با هم جمع شدند تا برای هر کشور نمره‌ی کلی کیفیت زندگی به‌دست آورده شود. شما می‌توانید در ادامه نام کشورهایی را ببینید که بیشترین امتیازها را آورده‌اند.

۱۸. اکوادور

این جمهوری کوچک در امریکای جنوبی، که در شمال شرقی این قاره قرار گرفته است، پس از آن که در زمینه‌ی خوشبختی فردی مقام پنجم را کسب کرد شاهد ارتقاء جایگاه کلی‌اش در زمینه‌ی کیفیت زندگی بوده است.

مطلب مرتبط: ۱۱ بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی

۱۷. لوگزامبورگ

لوگزامبورگ، که به بهشت سرمایه‌داران و بانکداران معروف است، در نظرسنجی Expat Insider در زمینه‌ی ایمنی و امنیت در صدر ایستاد، اما در همه‌ی زیرشاخص‌های دیگر بیرون از فهرست ۱۰ برترین کشور قرار گرفت.

۱۶. استرالیا

استرالیا به عنوان قطب تغییر مکان اروپایی‌های سرخورده که در جست‌وجوی یافتن زندگی بهتر هستند معروف است، و این امر در جایگاه کلی‌اش در این فهرست نیز منعکس شده است. این کشور در کیفیت گزینه‌های اوقات فراغت رتبه‌ی ششم را کسب کرد.

۱۵. فرانسه

مهاجرینی که در سومین بزرگترین اقتصاد اروپا زندگی‌ می‌کنند یکی از بهترین کیفیت‌های زندگی سراسر جهان را دارند. کشوری که بیش از همه -به لطف مراقبت و بهداشت این کشور که در سطح جهانی است- در زمینه‌ی سلامت و تندرستی امتیاز کسب کرده است.

۱۴. پرتقال

پرتقال، به عنوان یک مقصد تعطیلات کلاسیک برای اروپاییان، در بین مهاجرین به داشتن بهترین گزینه‌های تفریحی و اوقات فراغت نیز معروف است.

۱۳. نیوزیلند

مثل استرالیا، نیوزیلند هم پناهگاهی برای شهروندان ناراضی نیمکره‌ی شمالی است که در جست‌وجوی شروعی تازه هستند. این کشور در زمینه‌ی خوشبختی فردی مهاجرین رتبه‌ی ششم را از آن خود کرد.

۱۲. کانادا

به رغم چهارم شدن در زیرشاخص ایمنی و امنیت در رتبه‌بندی کیفیت زندگی، کانادا تا قرار گرفتن در بین ۱۰ بهترین مکان دنیا برای مهاجران فاصله‌ی بسیار کمی دارد.

۱۱. کره‌ی جنوبی

ممکن است کره‌ی جنوبی آشکارترین محل برای کسانی که به خارج نقل مکان می‌کنند نباشد، اما کسانی که به آنجا می‌روند از یک کیفیت زندگی عالی لذت می‌برند. بالاترین نمره‌ی آن در زیرشاخص‌ها در حوزه‌ی مسافرت و حمل نقل بود که جایگاه هفتم را به‌دست آورد.

مطلب مرتبط: ۱۱ کشور با بالاترین سطح کیفیت زندگی در دنیا

۱۰. سوئیس

سوئیس که به لحاظ سیاسی بی‌طرف و مستقل است، اغلب در رتبه‌بندی‌های کیفیت زندگی نمره و امتیاز خوبی کسب می‌کند، و فهرست Expat Insider هم از این قاعده مستثنا نیست. بالاترین رتبه‌بندی سوئیس جایگاه پنجم در زمینه‌ی مسافرت و حمل‌ونقل بود.

۹. آلمان

خانه‌ی قدرت اقتصاد اروپا، یکی از بهترین مکان‌های کره‌ی زمین برای مهاجران نیز هست، بالاخص پایتخت آن برلین که برای جوانان بریتانیایی بسیار جذاب است. بهترین نمره‌ی آلمان در زیرشاخص‌ها در حوزه‌ی سلامت و تندرستی است.

۸. سنگاپور

این دولت‌شهر کوچک به عنوان یک مرکز مالی معروف است، اما همچنین خانه‌ی اجتماع بزرگی از مهاجرین نیز هست. بر اساس Expat Insider آن مهاجرین از یک کیفیت زندگی عالی لذت می‌برند، شاخصی که سنگاپور را به عنوان دارنده‌ی بهترین سیستم مسافرت و حمل‌ونقل در بین کشورهای مورد نظرسنجی رتبه‌بندی می‌کند.

۷. جمهوری چک

جمهوری چک، کشور دیگری که ممکن است مقصد آشکاری برای مهاجرین به نظر نرسد، در زمینه‌ی مسافرت و حمل‌ونقل مقام چهارم را کسب کرد که در فهرست کلی رتبه‌ی این کشور را بالا کشیده است.

۶. مالت

جزیره‌ی حوزه‌ی مدیترانه‌، مالت، که در بین تمام کشورهای مورد نظرسنجی بهترین رتبه را در زمینه‌ی گزینه‌های تفریحی فراغتی کسب کرده است، سومین بهترین کشور اروپایی برای مهاجرین است.

۵. کاستاریکا

بر اساس Expat Insider، کشور کوچک کاستاریکا واقع در امریکای مرکزی که پوشیده از جنگل‌های بارانی است، بهشت مهاجرین به شمار می‌رود. در بین کشورهای مورد نظرسنجی رتبه‌ی بهترین کشور را در زمینه‌ی خوشبختی فردی از آن خود کرد.

۴. اسپانیا

سواحل زیبا، آب و هوای گرم، و مکانی آرامش بخش برای زندگی، اسپانیا را به انتخابی واضح و آشکار برای مهاجرین تبدیل می‌کند. این کشور در رتبه‌بندی Expat Insider در زیرشاخص گزینه‌های تفریحی فراغتی جایگاه دوم را دارد.

مطلب مرتبط: ۳۱ ثروتمندترین، سالم‌ترین، امن‌ترین و شادترین کشور جهان

۳. ژاپن

علاوه بر آن که یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است، ژاپن مکان بسیار خوبی برای مهاجران نیز هست. نمره‌ی کلی کیفیت زندگی آن با قرار گرفتن در بین شش برترین کشور در زمینه‌های ایمنی و امنیت، سلامت و تندرستی، و مسافرت و حمل‌ونقل ارتقاء پیدا می‌کند.

۲. اتریش

این کشور کوچک واقع در اروپای مرکزی بهترین امتیاز را در بین کشورهای مورد نظرسنجی در زمینه‌ی سلامت و تندرستی دارد، و همین امر این کشور را به صدر رتبه‌بندی Expat Insider فرستاده است و جای خوبی در فهرست رتبه بندی کشورها از نظر بهترین کیفیت زندگی برای مهاجران دارد.

۱. تایوان

بر طبق نظرسنجی Expat Insider، این کشور جزیره‌ای در همسایگی سرزمین چین، رسما در بین کشورها بهترین کیفیت زندگی برای مهاجران را دارد. این کشور در تمام حوزه‌ها رتبه‌ی خوبی به‌دست آورد، اما در زیر شاخص سلامت و تندرستی جایگاه دوم، و بهترین جایگاه را از آن خود کرد.

منبع: businessinsider

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

15 − 13 =