چگونه یخ شیشه جلو ماشین را ۵ دقیقه ای از بین ببریم؟

0  27  

یکی از بدترین چیزهایی که ممکن است در ماه های سرد زمستان اتفاق بیفتد این است که شیشه جلوی ماشین یخ ببندد و مجبور باشید در انتظار آب شدنش بنشینید. آب کردن یخ شیشه هم زمان بر است و هم سوختمان را هدر می دهد. استفاده از کاردک مخصوص شیشه هم همیشه تاثیر گذار نیست، کلی زور می خواهد و آخرش هم دست های خودمان یخ می بندد.

درست کردن محلولی که در عرض ۵ دقیقه یخ شیشه را باز کند خیلی ساده است و می توانید با استفاده از آن دوباره پشت ماشین خود بازگردید. برای این کار یک سوم قسمت آب را با دو سوم قسمت ایزوپروپیل یا الکل ضد عفونی کننده ترکیب کنید. محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید و روی شیشه جلوی ماشین اسپری کنید. لایه یخ بلافاصله محو می شود. حتی می توانید این محلول را روی در ها و دستگیره های ماشین نیز اگر یخ بسته اند بپاشید. می توانید از کاردک مخصوص شیشه خود نیز استفاده کنید، چون دیگر یخ ها نرم شده اند و کندنشان کاری است ساده.

این تکنیک به این دلیل کار می کند که ایزوپروپیل تا به دمای ۵۳ درجه زیر صفر نرسد یخ نمی زند، حتی می توانید این محلول را بدون اینکه نگران منجمد شدنش باشید داخل ماشین خود نگهداری کنید.

نکته دیگری که باید دقت کنید: اگر از این محلول به قسمتی از ماشین اسپری کردید که رنگ شده بود حتما آن قسمت را بشویید. چون محلولی که معرفی شد می تواند باعث سائیده شده قسمت های رنگ شده ماشین شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

3 × پنج =