این کارها را با مایکروویو نکنید!

0  28  

قرار دادن چیزهای نامتعارف و عجیب در مایکروویو ایده خوبی نیست. مگر آنکه به دنبال کشف حقیقت و شایعات باشید یا اینکه واقعاً عقل از سرتان پریده باشد. پس…

لطفاً این کارها را در منزل انجام ندهید!

شارژ مجدد باتری

در سال ۲۰۰۳، در روزنامه مرکوری این خبر منتشر شده بود: مردی در شهر پِرث استرالیا سعی کرد باتری تلفن همراه خود را با پختن در مایکروویو شارژ کند. نتیجه؟ انفجاری که آتش‌نشانان را به صحنه حادثه کشاند و آتش‌سوزی صدها دلار خسارت برجای گذاشت که دلیل اصلی آن مایکروویو بود.

 

خراب کردن سی.دی

یکی از خوانندگان روزنامه Daily Telegraph که احتمالاً روش ایمن برای انهدام و دور ریختن اطلاعات الکترونیک آزارش می‌داد روزی پرسید که آیا می‌تواند سی.دی را داخل مایکروویو قرار دهد و آن را منهدم کند! روزنامه تلگراف با پاسخ منفی به او گفت: «این کار منجر به ایجاد جرقه داخل مایکروویو می‌شود و همین باعث آسیب رسیدن به دستگاه و در نهایت کوتاه شدن عمر آن می‌شود. حتی می‌تواند گازهای سمی خارج کند. بی‌شک نمی‌خواهید که چنین گازهایی دور و اطراف مواد غذایی شما باشند.

 

روشن کردن کبریت

گرمایی که از کبریت در حال سوختن یا خلال دندان چوبی منتشر می‌شود آنقدر شدید است که در داخل مایکروویو به پلاسما یا گازهای یونیزه تبدیل می‌شود و خیلی خطرناک است.

 

فویل آلومینیوم برقی ‌شده

وقتی میدان الکتریسیته در جریان مایکروویو از یک ورق آلومینیوم فلزی عبور کند فویل به سرعت داغ می‌شود. لبه‌های چروک جرقه می‌زنند. سپس شما یک شعله درخشان در دستان خود دارید.

 

گرم کردن لامپ حبابی

وقتی لامپ حبابی را داخل مایکروویو قرار دهید جرقه می‌زند زیرا مایکرویو در فلز حباب جریان ایجاد می‌کند و رشته‌ها و تارهای لامپ را روشن می‌کند.  در ضمن، گاز آرگون که لامپ را در بر گرفته نور بنفش می‌دهد زیرا ولتاژ مایکروویو آنقدر بالاست که پلاسما ایجاد می‌کند. اما در نهایت لامپ حبابی هنوز هم فلز دارد.

منبع: livescience

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه

2 × سه =