رنگ لباس چه ارتباطی با شخصیت دارد؟

0 

حتی اگه کمد لباستون پر از لباس های رنگ و ورانگ باشه باز هم رنگی هست که به بقیه رنگ ها ترجیح میدید چون توی اون رنگ احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری می کنید. این رنگ همون رنگیه که تا حدودی ویژگی های شخصیتی تون رو نشون میده.

مشکی

از دید خیلی ها رنگ سیاه شاخص مقام و منزلت، قدرت، جدیت و استعداد است. به همین دلیل در دانشگاه های اروپایی رنگ لباس فارغ التحصیلی مشکی است. کسانی که ترجیح می دهند لباس مشکی بپوشند بلند همت و هدفمند اما حساس هستند. آن ها بسیار عاطفی هستند و به راحتی احساساتی می شوند اما سعی می کنند این ویژگی خود را پنهان کنند. رنگ مشکی کمک می کند تمرکز اطرافیان از ظاهر به شخصیت آن ها منتقل شود. البته در صورتی که ویژگی های درونی مردم برای آن ها مهم باشد.

قهوه ای

قهوه ای رنگ زمین، رنگ اعتماد، قدرت و استقامت است. این ها ویژگی هایی هستند که مردم از کسانی که لباس قهوه ای می پوشند دریافت می کنند. کسانی که لباس قهوه ای می پوشند محافظه کار هستند به بزرگترها احترام می گذارند و در هر چیزی به دنبال آرامش، پایداری و قدرت هستند.

آبی

رنگ آبی بهترین رنگ برای پوشیدن در مصاحبه هاست زیرا نشاندهنده اعتماد و اعتبار است. به همین دلیل لباس های فرم معمولا به رنگ آبی هستند. بر اساس تحقیقاتی که روی رنگ آبی شده به این نتیجه رسیده اند که آبی تیره تاثیر آرامبخش دارد و مردم رنگ آبی را با استعداد، اعتماد، سودمندی و آرامش ارتباط می دهند. معمولا انسان های مهربان، عاطفی، مودب و خجالتی این رنگ را انتخاب می کنند. کسی که لباس آبی می پوشد یک پدر یا مادر خوب و یا یک کارمند نمونه است و آرامش و وقار از ویژگی های منحصر به فرد اوست.

سبز

رنگ سبز روحیه خودتان و اطرافیانتان را خوب می کند. رنگ سبز به دلیل ارتباطی که با طبیعت دارد رضایت بخش است و حس آرامش ایجاد می کند. کسانی که رنگ سبز را دوست دارند زندگی فعالی دارند در فضای مطلوبی زندگی می کنند و وضعیت مالی باثباتی دارند. آن ها مهربان هستند و قلب رئوفی دارند.

بنفش

در گذشته رنگ بنفش مختص طبقه اشرافی و بیانگر کمال، ثروت و تجملات بود و تنها آدم های ثروتمند استحقاق پوشیدن لباس های بنفش را داشتند. اما امروزه رنگ بنفش بیانگر خلاقیت، بصیرت و عشق به هنر است. کسانی که لباس بنفش می پوشند عاطفی و احساساتی، رویاپرداز و عرفانی هستند. آن ها قابل پیش بینی نیستند و ارتباط برقرار کردن با این افراد به طور همزمان هم سخت است و هم آسان.

قرمز

قرمز رنگ عشق و قدرت است و به گفته متخصصین مد اگر می خواهید روی کسی تاثیر بگذارید این رنگ را انتخاب کنید. تمام طیف های قرمز توجه دیگران را به شخصی که این رنگ را پوشیده جلب می کند. مردم این رنگ را با انرژی، جنبش و هیجان ارتباط می دهند و به گفته روانشناسان مردها جذب زنی می شوند که لباس قرمز پوشیده باشد. کسانی که رنگ قرمز می پوشند باهوش، هیجانی، و خودمحور هستند.

زرد

زرد رنگ خورشید، خنده و شادی است. رنگ زرد تولید سروتونین در مغز را افزایش می دهد، سرعت متابولیسم را بالا می برد و روحیه تمام اطرافیان را شاد می کند. به علاوه رنگ زرد توجه را جلب می کند به همین دلیل در بیلبوردها، تبلیغات، سایت ها و خطوط خیابان ها از این رنگ استفاده می شود. معمولا کسانی که فعال و خلاق هستند رنگ زرد می پوشند. آن ها رویاپرداز و ماجراجو و آماده اکتشاف هستند.

سفید

سفید سمبل آزادی، خلوص، پاکی و سادگی است. به همین دلیل مردم زمانی که می خواهند وارد مرحله جدیدی از زندگی شوند یا شروع تازه ای داشته باشند از این رنگ استفاده می کنند. رنگ سفید انسان های قابل اعتمادی که آزادی طلب و خوش بین هستند را جلب می کند. این افراد تمیز و پاکیزه هستند، هر شروع تازه ای را دوست دارند و کمال گرا هستند. هر نوع شخصیتی از این رنگ استفاده می کند و کمتر کسی آن را نمی پذیرد.

صورتی

صورتی رنگ دخترانه ای است که معمولا بچه ها به آن علاقمند هستند. این رنگ آرام بخش، گرم و زنانه و آرام بخش است. به همین دلیل در زندان ها برای کاهش خشونت دیوارها را صورتی رنگ می کنند. کسانی که صورتی دوست دارند رمانتیک و خوش بین هستند و مهربانی و ارامش را تحسین می کنند.

نارنجی

رنگ نارنجی به هر مکانی حس لذت و سرگرمی می دهد و همینطور با شادی، جذابیت و خلاقیت نیز مرتبط است. کسانی که رنگ نارنجی می پوشند خوش بین، پرانرژی و شاد و عاشق تغییر هستند.

خاکستری

خاکستری به عنوان رنگی که نه تیره است و نه روشن رنگ تعادل شناخته شده. کسانی که زیاد لباس های خاکستری می پوشند نمی خواهند مرکز توجه دیگران باشند. رنگ خاکستری و متعلقات آن سمبل آرامش و کمال هستند. به سختی می توان کسی که از این رنگ استفاده می کند را توصیف کرد. این افراد قوانین را رعایت می کنند، انسان هایی معقول کمتر احساساتی هستند.

شما کدام یک از این رنگ ها را بیشتر ترجیح می دهید؟ آیا ویژگی های شخصیتی شما با توضیحاتی که آورده شده مطابقت دارد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

متن دیدگاه