ویژگی هایی که استونی را از کشورهای دیگر متمایز کرده است

0 

استونی کشوری است در منطقه بالتیک با ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت. این کشور علیرغم جمعیت کمی که دارد یکی از نوآورانه ترین مناطق دنیا به حساب می آید. به عنوان مثال برای شرکت در انتخابات فقط کافی است با یک کارت شناسایی الکترونیکی به شکل اینترنتی این کار را انجام داد و به بچه ها در مدارس دوره ابتدایی برنامه نویسی آموزش داده می شود.

ویژگی هایی که این کشور را از کشورهای دیگر متمایز کرده است در ادامه بخوانید.

آموزش برنامه نویسی در مدارس ابتدایی

در سال ۲۰۱۲ در استونی پروژه ای راه اندازی شد که در آن به کودکان ابتدایی از کلاس اول تا ۱۲ برنامه نویسی با کامپیوتر آموزش داده شود. به همین دلیل دانش آموزان از ۶ سالگی ریاضی و منطق یاد می گیرند تا از دانش خود در برنامه نویسی استفاده کنند.

پاسپورت الکترونیکی

استونی از سال ۲۰۰۲ شروع به انتشار کارت شناسایی الکترونیکی کرد که مشابه کارت های معمولی است. این کارت ها هم در واقعیت و هم در فضای مجازی هویت فرد را تایید می کند. این کارت شناسایی را هنگام سفر به کشورهای اروپایی می توان به عنوان پاسپورت تلقی کرد.

رای دادن بدون نیاز به ترک خانه

از سال ۲۰۰۵ که انتخابات شهری در استونی واقع شد مردم می توانستند با استفاده از کارت شناسایی الکترونیکی به صورت اینترنتی رای بدهند. استونی اولین کشوری بود که در سال ۲۰۰۷ برای انتخابات پارلمانی سیستم رای گیری الکترونیکی را به کار برد و ۳۱ درصد مردم به صورت اینترنتی رای دادند.

حمل و نقل عمومی رایگان

شهر تالین در دنیا اولین شهری بود که در سال ۲۰۱۳ برای تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش ترافیک سیستم حمل و نقل عمومی را رایگان کرد.

کشور استارت اپ ها

طبق آخرین آمار به دست آمده استونی از نظر بالا بودن تعداد استارت آپ ها به طور سرانه در میان کشورهای اروپایی در رده سوم قرار دارد. “یعنی هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۱ استارت آپ” این کشور موقعیت مطلوبی برای استارت آپ ها فراهم می کند. ثبت های تجاری جدید فقط ۱۵ دقیقه زمان می برد و هیچگونه مالیات بر درآمد شرکت ها وجود ندارد.

همه جا دسترسی به اینترنت رایگان

آیا می توانید تصور کنید وسط جنگل به اینترنت دسترسی داشته باشید؟ در استونی این امکان وجود دارد. در این کشور در بیشتر هتل ها و مکان های عمومی مثل پارک، کافه، رستوران، ایستگاه مترو، فرودگاه و حتی ساحل دریا هم دسترسی به اینترنت وجود دارد.

هر کسی می تواند شهروند استونی باشد

هر کسی می تواند شهروند الکترونیکی استونی باشد و به هر کسی فرصت ایجاد کسب و کار بدون این که به آنجا بروید می دهد تا بتوانید هنگام سفر شرکت را مدیریت کنید، مدارک را ثبت کنید و مالیات ها را اعلام کنید. اقامت الکترونیکی برای بیزینسمن ها با صرفه است چون فقط برای دارایی هایی که به بیرون از کشور منتقل شده اند مالیات می پردازند.

کدامیک از ویژگی های استونی برای شما جالب تر بود؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.