شناسنامه دار شدن ۲۰ هزار نفر در مشهد با مصوبه تابعیت از مادر

0 

شناسنامه دار شدن ۲۰ هزار نفر در مشهد با مصوبه تابعیت از مادر

سرپرست فرمانداری مشهد گفت: با تصویب لایحه اصلاح قانون تابعیت فرزندان با مادر ایرانی، حدود ۲۰ هزار نفر در مشهد سند هویت ایرانی دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگارگروه استان های از مشهد ، حیدر خوش نیت سرپرست فرمانداری مشهد گفت: این افراد، فرزندان حاصل از ازدواج زنان ۲۰ هزار نفر در مشهد با مصوبه تابعیت از مادر دارای شناسنامه می‌شوند ایرانی با اتباع خارجی هستند که در این شهرستان بیشتر افغانستانی و برخی نیز عراقی و پاکستانی هستند.

وی اجرایی شدن این مصوبه مجلس را منوط به تایید آن توسط شورای نگهبان دانست و تصریح کرد : تصویب این لایحه علاوه بر اینکه گام مهمی در جهت احقاق حقوق زنان و مادران در جامعه است، اجرایی شدن آن موجب ساماندهی اتباع خارجی در مشهد و دیگر شهرستان‌ها خواهد شد.

سرپرست فرمانداری مشهد گفت: فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی در مشهد حدود ۲۰ هزار نفر هستند که هم اکنون به دلیل نداشتن اسناد هویتی با مشکلات متعدد مواجهند.

خوش نیت افزود : لایحه اصلاح قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی ۲۳ اردیبهشت ماه در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

وی ادامه داد :در صورت تایید این مصوبه توسط شورای نگهبان و ابلاغ آن زنان ایرانی که همسر خارجی دارند می‌توانند برای فرزندانشان شناسنامه ایرانی بگیرند.

انتهای پیام //ا.ز

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی در مشهد حدود ۲۰ هزار نفر هستند

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.