تصمیم AMD برای معرفی نسل جدید APU برپایه معماری ۷ نانومتری

0 

براساس آخرین اطلاعات، وب‌سایت Wccftech مدعی شده AMD برای تولید APU برپایه‌ی معماری ۷ نانومتری برنامه‌ریزی کرده است. منابع این وب‌سایت در AMD درباره‌ی برنامه‌های این شرکت برای بازطراحی پردازنده‌های Raven ridge برپایه‌ی معماری ۷ نانومتری اعلام کردند این سری پردازنده‌ها چهار ماه بعد از رونمایی سری Navi معرفی خواهند شد.

ازآنجاکه GPUهای سری Navi روز هفتم ژوئیه ارائه خواهند شد، زمان معرفی APUی ۷ نانومتری AMD اواخر نوامبر خواهد‌ بود که احتمال معرفی آن در تعطیلات آخر نوامبر یا معرفی باشکوه‌تر آن در رویداد CES 2020 وجود دارد. حال که APUهای ۷ نانومتری سری Ryzen AMD تا چهار ماه بعد از معرفی Navi آماده نخواهند شد، سؤال این است که زمان معرفی APUی ۷ نانومتری تعطیلات آخر نوامبر خواهد‌ بود یا رویداد CES 2020؟

AMD

به‌هرحال احتمال معرفی APUی ۷ نانومتری Ryzen قبل از تعطیلات آخر نوامبر بعید است. اگر AMD نخواهد این APU را در تعطیلات آخر نوامبر معرفی کند، زمان معرفی آن به رویداد CES 2020 موکول خواهد‌ شد. غول‌پردازنده‌ی Threadripper با ۶۴ هسته‌ی پردازشی در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد‌ شد؛ ازاین‌رو، بعید نیست هر دو این پردازنده‌ها در یک زمان معرفی شوند.

خط‌تولید پردازنده‌ی جدید AMD احتمالا جایگزینی برای خط‌تولید فعلی پردازنده‌های ۱۴ نانومتری خواهد‌ بود. منابع این سایت در AMD با این اشاره‌ها این باور را می‌رسانند که این APU قرار است پردازنده‌های کوچک‌تر ۷ نانومتری را با قطعات پردازنده‌ی ۱۴ نانومتری جایگزین کنند تا ضمن حفظ پیکربندی قبلی، اجازه‌ی کلاک‌های بیشتر با معماری به‌روزتر را بدهد.

اگر پردازنده‌های ۷ نانومتری سری Ryzen 3000 را به‌عنوان نمونه‌ای از این پردازنده‌ها در نظر بگیریم، باید انتظار داشته باشیم APUهای جدید با افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها، بدون افت کیفیت عملکرد درخورتوجهی از خود نشان دهند.

ryzen

APUهای ۷ نانومتری AMD قرار است بهترین انتخاب برای مشتریانی باشد که به‌دنبال ساختار HTPC یا ساختاری یک‍پارچه برای کاهش فضای اشغال‌شده هستند. نکته‌ی جالب این است که انتظار می‌رود خط‌تولید APUهای جدید AMD در رقابت با بخش‌هایی از Tiger Lake اینتل عرضه شوند که حداکثر دو TFLOP دارند. هم‌زمان با ورود به سال ۲۰۲۰، احتمالا جذابیت‌های زیادی در این صنعت را شاهد خواهیم بود. شرکت‌های AMD و اینتل و انویدیا به‌سختی در‌حال‌رقابت هستند؛ اما درپایان این رقابت نفس‌گیر، این مصرف‌کننده است که برنده خواهد‌ بود.

اینتل، اچ‌ پی، دل و مایکروسافت علیه تعرفه‌های ترامپ متحد می‌شوند
با برترین مدیران عامل‌ دنیای فناوری در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
نتایج بنچمارک پردازنده‌های Ice Lake اینتل؛ IPC بهتر در مقایسه با AMD
AMD پردازنده‌ تردریپر ۶۴ هسته‌ای تا پایان امسال عرضه می‌کند
برتری امتیاز پردازنده‌‌ی Ryzen 9 3950X بر پردازنده ۹۹۸۰XE اینتل در گیک بنچ
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Comments are closed.